Spálňa v japonskom štýle: 90 dizajnových fotografií

Spálňa v japonskom štýle: 90 dizajnových fotografií

Orientálne motívy sa stále častejšie vyskytujú v dizajne interiérov v západných krajinách. A to je celkom pochopiteľné – koniec koncov, obsahujú mnohostranné kombinácie sofistikovanosti, ľahkosti, blízkosti prírody a originality. Spálňa v orientálnom japonskom štýle je plná vzduchu, svetla a maximálny voľný priestor dáva priestor neobmedzenému pohybu pozitívnej energie. Nie je miesto pre každodenné starosti – to všetko zostáva za dverami.

Vlastnosti japonského štýlu

Interiérová výzdoba s orientálnymi témami má niekoľko smerov, do istej miery podobných, ale vo väčšej miere sa navzájom výrazne líšia. Japonský štýl dramaticky vyniká svojou originalitou. Nasledujúce ukazovatele možno nazvať vlastnosťami smeru:

1. Minimalizmus – nie je miesto pre neporiadok, bujné dekorácie a luxus. Maximálne voľné miesto, kde sa nachádzajú dôležité položky. Je to čiastočne spôsobené častými prírodnými katastrofami na ostrovoch, ktoré vedú k zničeniu obytných budov. Japonci sa nesnažia vybaviť svoj život nadmernou náročnosťou..

2. Prirodzenosť – v aranžovaní a výzdobe prevládajú prírodné materiály, aj keď v niektorých prípadoch nie je vylúčená ani ich imitácia. To isté platí pre farebnú paletu, blízku prirodzeným odtieňom..

3. Ľahkosť a vzdušnosť situácie-interiérové ​​prvky sú spravidla malé a mobilné a prítomnosť pohyblivých priečok-obrazoviek vám umožňuje ľahko zmeniť konfiguráciu miestnosti..

Dizajn spálne v japonskom štýle - Vlastnosti Dizajn spálne v japonskom štýle - Vlastnosti

Farebné riešenia

Spálne v japonskom štýle sú najčastejšie zariadené vo svetlých farbách – čím sa dosiahne atmosféra pokoja a pohody, ktorá je pre túto izbu potrebná. Používajú sa palety béžových, krémových, mliečnych, sivých, bylinkových tónov. Hnedé, čerešňové a čierne farby umožňujú zriediť uniformitu. V interiéri sa nepoužívajú viac ako tri farby, z ktorých jedna je pozadie.

Čierna a biela spálňa v japonskom štýle

Biela a čierna paleta sa často nachádza v interiéroch východných smerov. Je tradičný a odráža večnú túžbu filozofov nájsť rovnováhu medzi mužským a ženským, zemou a vzduchom..

Biele steny s čiernymi hieroglyfmi a kobercom pripomínajúcim zebru tu vyzerajú skvele. Jednu zo stien miestnosti môžete ozdobiť čiernymi tónmi, napríklad v čele postele, proti ktorej budú biele nízke nočné stolíky pôsobiť kontrastne..

Odvážnejšie rozhodnutia sa znižujú na dizajn povrchu čierneho stropu, ktorý sa zmení na biele steny a sivú podlahu. Túto kombináciu môžu doplniť béžové odtiene prítomné v povrchových úpravách podláh, deliacich konštrukciách a dekore..

Čierna a biela spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn Čierna a biela spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn

Béžová spálňa v japonskom štýle

Interiér spálne v béžových tónoch je ľahký a elegantný. Je schopný poskytnúť pokojný spánok a úplné upokojenie, pričom ponúka prirodzenú paletu tónov – presne to, čo je v tomto smere potrebné. Maľované povrchy stien s hladkými prechodmi od svetlo béžového po tmavý odtieň pôsobia originálne. Steny môžu byť zdobené tmavšou paletou ako strop a podlaha – to prináša špeciálnu geometrickú rozmanitosť.

Prirodzene, táto béžová farba nemôže byť prítomná sama o sebe, inak sa miestnosť zmení na uzavretú škatuľu. Sprievodné tóny budú hnedé, krémové, biele, slonovinové. Bambusové plátna na stenách a podobné záclony, textil a nábytok v hnedých tónoch, dizajn mliečneho matného stropu tu bude vyzerať prospešne..

Béžová spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn Béžová spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn

Červená spálňa v japonskom štýle

Zrelé čerešňové kvety sa odohrávajú aj vo východných japonských interiéroch. Hlavnou úlohou je určiť jeho množstvo. Pre tých, ktorí dodržiavajú prísnosť a lakonizmus, môžete urobiť hlavné pozadie stien a stropu biele, podlahu v svetlo béžových alebo sivých tónoch a červená paleta bude prítomná v jednom zo stenových panelov, textílií, tienidiel žiaroviek. Pokojný spánok a odpočinok bude podporovaný prioritou béžových odtieňov ako hlavných a čerešňové odtiene sa stanú drobnými doplnkami prízvuku.

Dizajn spálne pre vášnivú povahu vám umožňuje úplne ho naplniť červenou farbou. Je žiaduce, aby steny neboli monochromatické – môžete použiť tapetu s japonským ornamentom, grafické obrázky tmavšej alebo svetlejšej čerešňovej palety. Na strope je možné nechať svetlo – umelé osvetlenie mu dodá požadovaný ružovkastý odtieň. Čierny nábytok tu bude vyzerať skvele..

Červená spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn Červená spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn

Povrchové úpravy a materiály

Pretože východná filozofia vníma životný priestor ako animovaný objekt, dekoračné materiály musia byť prírodného pôvodu. Ale vzhľadom na vysoké náklady, nedostupnosť a nepraktickosť niektorých z nich je prítomnosť umelých náhradiek celkom prijateľná..

Poschodie

U Japoncov je zvykom, že doma chodia bosí, preto pri výbere podlahovej krytiny bude uprednostnené drevo. Môže byť nahradený parketovým alebo bambusovým laminátom. Môžu byť prítomné aj veľké jednofarebné keramické dlaždice, ale pretože tento materiál je dosť studený, bude potrebné vybaviť „teplú podlahu“ alebo použiť obyčajný koberec.

Medzi pravé návrhy patria rohože tatami vyrobené z ratanu alebo bambusu, ale keďže sa dosť rýchlo míňajú, často ich nahrádzajú koberce s japonskou alebo neutrálnou farbou..

Dizajn spální v japonskom štýle - podlahová úprava Dizajn spální v japonskom štýle - podlahová úprava

Steny

Steny zdobené tkaninou budú v japonskej spálni vyzerať štýlovo a útulne. Skvele vyzerajú aj drevené panely, ktoré napodobňujú posuvné priečky. Jednoduchšími možnosťami sú omietky, maľovanie stien tradičnými vzormi, tapetovanie. Etnické kresby sú vhodné na papierové tapety, napríklad čerešňové kvety alebo hieroglyfy. Bambusové plátna sú najlepším spôsobom, ako udržať štýl. Dizajnéri vám radia, aby ste si vybrali pastelové farby bez nepokojov a obmedzili sa na jednu alebo dve farby na dekoráciu. Napriek tomu nie sú vylúčené tmavé možnosti a steny v červenom svetle sú celkom bežné.

Japonský dizajn spální - dekorácie na stenu Japonský dizajn spální - dekorácie na stenu Japonský dizajn spální - dekorácie na stenu

Strop

Prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať pri návrhu povrchu stropu, je použitie prírodných materiálov, obdĺžnikového tvaru a obkladu vo svetlých farbách. Existuje niekoľko možností pre návrh povrchu. Často sa používa technika vybavenia lúčových štruktúr, ktoré rozdeľujú rovinu na štvorce alebo obdĺžniky. Priestor medzi nimi je natretý alebo pokrytý bielou látkou, ryžovým papierom.

Systém Armstrong s trámami a ozdobnými doskami je v niečom podobný a vyzerá nemenej pôsobivo. A existuje jeden trik – čím sú bunky väčšie, tým širší bude strop. Ďalšou možnosťou je ozdobiť strop strečovou fóliou alebo tkaninou..

Dizajn spální v japonskom štýle - stropná úprava Dizajn spální v japonskom štýle - stropná úprava

Spálňový nábytok v japonskom štýle

Zariadenie toalety je minimálne. To však platí nielen pre spálne, ale aj pre ostatné priestory východonapolských bytov. Je to spôsobené hustou populáciou krajiny, kde sa počíta každý meter štvorcový a kde je akútny nedostatok životného priestoru..

Posteľ je stredobodom pozornosti. Mal by mať drep obdĺžnikového tvaru, takmer na podlahe ako japonský matrac futon. Umiestnenie na pódium s krokmi pomôže pridať originálne poznámky. Objemné úložné systémy sú nahradené zariadením nástenných výklenkov, ako sú šatníky s posuvnými dverami v japonskom štýle. Interiér doplnia nočné stolíky, čajový stolík, malé poličky na drobnosti.

Ak je miestnosť pomerne veľká, môžete ju rozdeliť na zóny pomocou svojich obľúbených národných posuvných priečok. Sú to drevené rámy s bielym matným sklom a kolmé pásy rozdeľujúce plátno na štvorce alebo obdĺžniky. Dvere miestnosti by mali byť rovnaké..

Spálňa v japonskom štýle - nábytok Spálňa v japonskom štýle - nábytok Spálňa v japonskom štýle - nábytok

Výzdoba a osvetlenie

V rekreačnej oblasti nie je potrebné jasné osvetlenie. Tlmené svetlo vytvorí potrebnú atmosféru tajomstva, vedúcu k úplnej relaxácii. Svietidlá majú jednoduché geometrické tvary, sú vyrobené zo skla, ryžového papiera, bambusu alebo textílie. Ak je spálňa malá, môžete na strop použiť bodové svetlá. Stojacie a nástenné svietidlá sa používajú menej často, ale sú vyrobené v národných tradíciách a vyzdobia miestnosť..

Spálňu v japonskom štýle musíte ozdobiť opatrne, bez preťažovania priestoru. Môžete nainštalovať podlahovú vázu s národným ornamentom, v ktorej budú umiestnené bambusové alebo ikebana konáre, na poličky umiestnite tradičné figúrky, vonné sviečky, bonsai strom.

Steny budú zdobené národnými fanúšikmi (často sú korunované čelom postele), samurajskými mečmi, pergamenmi s hieroglyfmi. V druhom prípade musíte byť veľmi opatrní – skôr, ako do interiéru umiestnite obrázok hieroglyfu, musíte zistiť jeho význam..

Dizajn spální v japonskom štýle - výzdoba a osvetlenie Dizajn spální v japonskom štýle - výzdoba a osvetlenie Dizajn spální v japonskom štýle - výzdoba a osvetlenie

Malá spálňa v japonskom štýle

Pretože dizajn každodenného života v krajine vychádzajúceho slnka predpokladá prísny lakonizmus, je to ideálne pre malé priestory. Nízky nábytok a jeho minimálne množstvo zanechá veľa voľného miesta. Matracovú posteľ je možné umiestniť na pódium, v ktorom budú umiestnené zásuvky na uloženie rôznych vecí. Vo výklenku jednej zo stien môžete vybaviť malú skrinku na oblečenie a zamaskovať ju ako oddiel „shoji“, ktorý milujú Japonci. Je lepšie vyzdobiť miestnosť vo svetlo béžových, mliečnych farbách. Akcenty budú drobné čierne, čerešňové dekoračné prvky.

Malá spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn Malá spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn Malá spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn Malá spálňa v japonskom štýle - interiérový dizajn

Návrh spálne v japonskom štýle – fotografia

Výber fotografií vám pomôže naplniť vašu fantáziu duchom originality Ďalekého východu a skutočne štýlovo vyzdobiť interiér spálne. Tu sú zhromaždené rôzne možnosti dizajnu v skutočnom japonskom štýle alebo viac europeizované. Vyberte si, čo je bližšie k vášmu vnímaniu, chápaniu krásnych, a pokojne experimentujte. Príjemné prezeranie!

Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - fotografia interiéru Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia Spálňa v japonskom štýle - interiérová fotografia