Spálňa a škôlka v jednej miestnosti: 90 nápadov na fotografiu

Spálňa a škôlka v jednej miestnosti: 90 nápadov na fotografiu

Narodenie dieťaťa je pre každú rodinu veľkým šťastím. Rodičia sú zároveň ponorení do starostí, ako zabezpečiť svojmu dieťaťu čo najpohodlnejšie životné podmienky. V podmienkach malých bytov a nedostatku životného priestoru sa bohužiaľ mnoho rodičov musí so svojim dieťaťom túliť v jednej miestnosti. Ale nezúfajte – dnes dizajnéri vyvinuli mnoho spôsobov, ktoré pomôžu urobiť dizajn spálne so škôlkou v jednej miestnosti pohodlným, štýlovým a praktickým. Dnes sa s vami podelíme o tieto tajomstvá.!

Kde začať?

Pred začatím rekonštrukcie stojí za zváženie možností rozšírenia priestorov. To sa dá urobiť na úkor balkóna alebo lodžie. Stojí za zváženie, že úplná demontáž otvoru bude vyžadovať povolenie príslušných orgánov, takže je jednoduchšie obmedziť sa na demoláciu okna s dvojitým zasklením. Pripojené územie musí byť dodatočne izolované – to platí pre inštaláciu tepelnej izolácie stien aj pre inštaláciu batérie. Teraz získate pár štvorcov navyše, čo je v malej miestnosti dôležité..

Vo fáze plánovania je dôležité jasne definovať, kde bude škôlka umiestnená. Ak hovoríme o detskej postieľke pre novorodencov, je lepšie ju umiestniť mimo okna, aby nadmerné svetlo počas dňa nerušilo spánok detí a náhodný prievan neviedol k prechladnutiu. Pokúste sa vyhnúť umiestneniu preplnených regálov, políc, televízneho panela v blízkosti postieľky – to všetko môže dieťaťu spôsobiť vážnu ujmu. Postieľku vybavte baldachýnom – týmto spôsobom doprajete svojmu dieťaťu pokojný a pohodlný odpočinok.

Keď dieťa trochu vyrástlo, najčastejšie dostane miesto pre svoj „malý svet“ blízko okna. Toto je úplne oprávnený krok: po prvé, je tu dostatok svetla, a za druhé, územie detí nie je prechádzkovou oblasťou a nikto nebude zasahovať do dieťaťa, aby sa mohlo venovať svojej práci.

V domoch starých budov (napríklad Chruščov) sa často nachádzajú výklenky a sklady v miestnostiach. Odstránením dverí môžete zmeniť úložný priestor na detskú izbu. Jasné svetelné zariadenia pomôžu nahradiť prirodzené svetlo. Tu bude dieťa vždy teplé a pohodlné.

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - kde začať Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - kde začať

Zónovanie spálne a škôlky

Miestnosť s dvoma alebo viacerými funkčnými oblasťami potrebuje zónovanie. Rodičovské a detské územia je možné oddeliť pomocou posuvných zásten, sadrokartónových priečok, závesov, nábytku alebo použitím rôznych dokončovacích materiálov. Voľba tejto alebo tej metódy do značnej miery závisí od počiatočných rozmerov miestnosti a veku dieťaťa..

Keď je dieťa ešte veľmi malé a celé jeho územie je obmedzené detskou postieľkou, môžete miestnosť zonovať pomocou dekorácie a osvetlenia. Prilepte stenu v blízkosti postieľky farebnou tapetou, nainštalujte malú nočnú lampu. V krajnom prípade môžete detskú postieľku oddeliť svetelným závesom, aby odlesky fungujúceho televízora neprekážali dieťaťu..

V malej miestnosti môžete detský kútik oddeliť úzkym stojanom, ktorý bude zároveň hrať úlohu úložného systému pre knihy, časopisy a ďalšie príslušenstvo..

Priestranná spálňa má možnosť nainštalovať dekoratívnu sadrokartónovú priečku. Môžete to urobiť funkčnejším pridaním výklenkov a políc do dizajnu. Sklenené posuvné dvere sú dobrou voľbou, najmä ak je dieťa teenager. To mu poskytne príležitosť byť sám, priviesť na návštevu priateľa..

Ak je miestnosť dlhá, najlepším spôsobom organizácie priestoru môže byť usporiadanie vysokého pódia. Jeho vnútorný priestor je možné naplniť zásuvkami, ktoré pomôžu vyhnúť sa inštalácii skrine, a na poschodí vybaviť miesto na spanie dieťaťa, rekreačnú oblasť, štúdiu. Existuje ešte jedna možnosť – v útrobách pódia je nainštalovaná výsuvná posteľ, v stupňoch sú nainštalované zásuvky a na poschodí je písací stôl. Usporiadanie pódia vytvorí pre dieťa pohodlné podmienky a zvyšok miestnosti zostane k dispozícii rodičom..

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - územné plánovanie Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - územné plánovanie Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - zónovanie

Farebné riešenia

Je lepšie zvoliť farbu pre multifunkčnú miestnosť zo svetlej palety, ktorá vizuálne urobí miestnosť priestrannejšou a svetlejšou. Zóna, ktorá sa nachádza pri okne, môže byť vyzdobená v teplých farbách a tá, ktorá je ďalej, v chladnejších farbách. Táto technika vám umožní vyvážiť celkovú farbu miestnosti..

Voľba tónu závisí od osobných preferencií domácnosti. Béžové a krémové palety pôsobia útulne, zelená farba prispieva k vytvoreniu pokojnej a pokojnej atmosféry. Pridaním trochy žltých alebo oranžových farieb interiér výrazne oživíte, urobíte ho veselším.

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - farebné riešenia Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - farebné riešenia

Štýl pre spálňu a škôlku v jednej miestnosti

Izba bude vyzerať oveľa elegantnejšie, ak je zariadená v určitom štýle interiéru. V miestnosti, v ktorej je umiestnených niekoľko zón naraz, je lepšie zaoberať sa minimalistickým smerom. Svetlé tóny šedej, béžovej a bielej palety dodajú miestnosti ľahkosť a pohodlie.

Nainštalujte nábytok s lesklými fasádami, zahrňte do dizajnu viac zrkadiel a sklenených predmetov a od „honosného“ dekoru by ste mali upustiť – pre minimalizmus to nie je prijateľné. Pretože dekorácia steny predpokladá monochromatický dizajn, môžete pre zmenu zavesiť obrázok alebo pár fotografií v lakonickom rámci..

Spálňa a škôlka v jednej miestnosti, zariadené v japonskom alebo ekologickom štýle, budú vyzerať zaujímavo a atraktívne. Tieto trendy tiež podporujú myšlienku minimalizmu v interiérovom dizajne. Špecifické zariadenie sa tu stáva hlavným „prvkom“: pre japonský štýl – posuvné zásteny, priečky shoji, drepový nábytok a pre ekologický interiér – drevená detská posteľ vo forme lesného domu, príjemné zeleno -béžové tóny dekorácie , rastlinné motívy.

Spálňa pre rodičov s dieťaťom v škandinávskom štýle, ktorá si v posledných rokoch získala veľkú obľubu, pôsobí sviežo a útulne. Tu prírodné dokončovacie materiály v ľahkých studených tónoch, drevený nábytok a vynikajúce osvetlenie vytvárajú úžasnú príjemnú atmosféru..

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - štýly Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - štýly Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - štýly

Dekoračné materiály

Existuje veľa materiálov na zdobenie miestnosti rodičov s dieťaťom. Voľba bude závisieť od toho, koľko ste ochotní vynaložiť čas, úsilie a finančné zdroje na vybavenie pohodlného interiéru.

Poschodie

Najlepším materiálom na zdobenie podlahy v spálni je laminát alebo parkety – takáto krytina bude teplá a odolná. Môžete použiť ekonomickejšiu možnosť – zakryť linoleum a z koberca by ste mali odmietnuť, pretože bude zbierať veľa prachu. Okrem toho môžete vybaviť systém podlahového vykurovania, ktorý v zime bude slúžiť ako dodatočný vykurovací systém.

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - Dokončenie podlahy Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - Dokončenie podlahy

Steny

Najviac dekoratívnym materiálom pre spálňu so škôlkou budú tapety so širokou škálou materiálov a farieb. Uprednostnite obyčajné plátna a pomocou vzorov môžete navrhnúť akcentové oblasti. Pre detský kútik si môžete vybrať farebnejšiu verziu, pričom je žiaduce, aby bola tapeta umývateľná alebo natierateľná.

Krásne steny sú zdobené dekoratívnou omietkou. Čiastočne môžete predstaviť fotopapier alebo umelý kameň. Nenasýtite miestnosť rôznymi textúrami a farbami, aby sa interiér nezmenil na veselý kaleidoskop.

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - dekorácia na stenu Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - dekorácia na stenu

Strop

Sadrokartón pomôže zjednodušiť dokončovacie práce stropu, pomocou ktorých môžete rýchlo získať dokonale rovný povrch. Materiál umožňuje stavbu stupňovitých štruktúr – krásny obvod so skrytým osvetlením alebo kučeravými výčnelkami, ktoré označujú zóny. Matné a lesklé strečové textílie sú tiež relevantné. Jednou z výhod týchto materiálov je možnosť usporiadania systému bodového osvetlenia a maskovania komunikácií.

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - stropná dekorácia Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - stropná dekorácia

Ako si vybrať nábytok

Pokúste sa vybrať len najnutnejší nábytok do miestnosti. Tu sa samozrejme nemôžete zaobísť bez postelí, ale môžete zvážiť možnosti transformácie nábytku. Najjednoduchšou z nich je rozkladacia pohovka, ktorú je možné počas dňa sklopiť. Zaujímavou možnosťou je aj šatníková posteľ, ktorá vo svojich útrobách skryje posteľ a stane sa z nej priestranný úložný systém.

Pre detský kútik by bola dobrou voľbou podkrovná posteľ, kde je posteľ na vyššej úrovni a pod ňou je skrinka alebo pracovný stôl. Pre dvojčatá môžete nainštalovať poschodovú posteľ alebo vybaviť vysoké pódium dvoma rozťahovacími lôžkami.

Aby ste sa vyhli preplneniu stien policami, nainštalujte medzi oblasti otvorený stojan. Posuvná skriňa môže byť umiestnená aj na hranici škôlky a spálne, čím rozdelí územie na zóny. Ak je miestnosť dostatočne široká, môžete nainštalovať šatník oproti posteli a televízny panel skryť za dvere..

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - Ako si vybrať nábytok Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - Ako si vybrať nábytok Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - Ako si vybrať nábytok

Osvetlenie a dekor

Výzdoba spálne a osvetlenia škôlky v tej istej miestnosti si vyžaduje osobitnú pozornosť. Tu by ste nemali šetriť na svietidlách – žiadny roh by ste nemali nechať bez dozoru. Ak je škôlka umiestnená pri okne – môžete zariadiť mäkšie stropné svetlo a v hracích a študijných priestoroch – nainštalovať ďalšie žiarovky.

Územie rodičov bude vyžadovať viac svetla, pretože hrá dominantnú úlohu a je vzdialené od okenného otvoru. Tu môžete použiť stropný luster, nainštalovať bodové svetlá, nočné svietniky alebo stolné žiarovky. Samostatne musíte zvýrazniť úložný systém, ak tu pre neho existuje miesto.

Ak chcete miestnosti dodať útulnosť a zdôrazniť jej štýlový dizajn, môžete použiť niekoľko dekoratívnych prvkov. V prázdnom rohu môžete nainštalovať kvetináč s rastlinou, pri posteli rozprestrieť mäkký koberec kontrastného odtieňa a na steny pridať rodinné fotografie alebo originálne panely. Nepreháňajte to s ozdobami – veľký počet z nich povedie k preplneniu už aj tak malého priestoru..

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - osvetlenie a výzdoba Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti - osvetlenie a výzdoba

Návrh spálne a škôlky v jednej miestnosti – fotografia

Na záver vás pozývame na návštevu fotogalérie, kde sme sa pokúsili zozbierať najlepšie príklady dizajnu spálne a škôlky v jednej miestnosti. Príjemné prezeranie!

Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto Interiérový dizajn spálne a škôlky v jednej miestnosti - foto