Pódiové lôžko v interiéri: 80 nápadov na fotografiu

Pódiové lôžko v interiéri: 80 nápadov na fotografiu

Usporiadanie miesta na spanie je jednou z najdôležitejších otázok pri organizácii obytných priestorov, pretože pohodlný odpočinok sa stáva zárukou vynikajúcej nálady a skvelej pohody na celý nasledujúci deň. Moderný trh je plný mnohých modelov pohodlných postelí, ale nie všetky sa môžu pochváliť svojimi vysokými estetickými a funkčnými vlastnosťami. Vedúcu pozíciu tu zaujíma pódiové lôžko, pomocou ktorého môžete kompetentne naplánovať atmosféru malej miestnosti alebo vytvoriť úplne mimoriadny obraz v priestrannej miestnosti. Navyše môže byť doplnený o množstvo ďalších funkcií, ktoré z neho robia nenahraditeľný kus nábytku. Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s najlepšími nápadmi na usporiadanie pódia, ako aj navštívte fotogalériu, kde sú prezentované rôzne modely..

Výhody a nevýhody

Pri usporiadaní vnútorného priestoru miestností je potrebné dbať na estetickú príťažlivosť domova, ako aj na jeho pohodlie a funkčnosť. V izbách spální, obývacích izieb a detských izieb, ako aj v štúdiových apartmánoch má inštalácia pódiového lôžka mnoho výhod, ktoré pozostávajú z nasledujúcich charakteristík:

– Posteľ s pódiom sa môže stať priestranným úložiskom na oblečenie, bielizeň a ďalšie domáce potreby, čím sa eliminuje potreba nákupu ďalšieho nábytku. Táto otázka je celkom aktuálna v malých bytoch, kde prebieha boj o každý ďalší meter štvorcový úžitkovej plochy;

– Pomocou pódiovej postele môžete efektívne zonovať priestor, čo je obzvlášť dôležité pre štúdiové byty. Izba geograficky rozdelená posteľou na podstavci si zachová pocit priestrannosti, pretože tu nie je potrebné inštalovať ďalšie priečky;

– Multifunkčnosť pódií a možnosť usporiadania mobilných postelí na nich vám umožní získať ďalší priestor. Priestor na pódium vo dne možno využiť ako ihrisko pre detské hry, stretnutia s hosťami, kreatívne aktivity atď .;

– Estetická príťažlivosť je dôležitým faktorom, ktorý zohráva jednu z hlavných úloh pri navrhovaní súčasných interiérov. Samotný dizajn vyzerá celkom atraktívne a originálne. Môže byť doplnený vstavaným osvetlením alebo elegantným baldachýnom, čo vytvára atmosféru pohodlia..

Stojí za zmienku skutočnosť, že výroba rámového pódia s posteľou vlastnými rukami umožňuje naplniť ho všetkými potrebnými funkčnými prvkami a zároveň znížiť peniaze na nákup skriniek, podstavcov a iného nábytku. Pokiaľ ide o nevýhody, tu môžeme vyčleniť stacionárnosť štruktúry, ktorá v prípade potreby neumožní ľahký pohyb. Ako ukazuje prax, je ťažké zvládnuť dizajn pódia pre starších ľudí a ľudí s kĺbovými problémami, najmä sedieť na pódiu a vstať z neho. Pred nákupom stojí za zváženie aj výška stropu a plocha miestnosti, aby posteľ nezaberala všetok voľný priestor..

Pódiové lôžko v interiéri - výhody a nevýhody Pódiové lôžko v interiéri - výhody a nevýhody

Typy pódiových postelí

Dnes dizajnéri vymýšľajú mnoho nových modelov pódiových postelí, ktoré sú schopné vykonávať rôzne funkcie v interiéri. Z hľadiska funkčného príslušenstva je možné celý sortiment podmienene rozdeliť do troch typov:

1. Vykonávanie technických funkcií – postele so základňou, ktorá pomáha skryť nežiaduce správy alebo chyby v miestnosti, môžu mať v konštrukcii ďalšie úložné systémy;

2. Dekoratívne – môžu sa stať skutočnou dekoráciou interiéru, jej akcentovým prvkom, podieľať sa na rozdelení priestoru na zóny a jeho úprave;

3. Kombinované – kombinujte vlastnosti dvoch predchádzajúcich typov, často s priestranným úložným systémom, dodatočným osvetlením a výsuvnými mechanizmami.

Každý z druhov má mnoho interpretácií, ktoré podrobne zvážime nižšie. Majú individuálne konštrukčné vlastnosti, ktoré vám umožňujú vybrať si vhodnú možnosť pre konkrétnu rodinu..

Posteľ na monolitickom pódiu

V tejto verzii je pódium na lôžku vytvorené vo forme jednodielnej konštrukcie. Inštalácia takýchto pódií hrá z väčšej časti dekoratívnu funkciu – monolitické pódiové postele boli inštalované v majestátnych hradoch a vďaka svojej vysokej pevnosti slúžili dlho. V moderných bytoch má takáto inštalácia určitú nevýhodu, ktorou je jej vysoká hmotnosť, pretože pri inštalácii sa používa betón, a preto sú konštrukcie vhodné pre súkromné ​​domy..

Druhy pódiových postelí - Posteľ na monolitickom pódiu Druhy pódiových postelí - Posteľ na monolitickom pódiu

Tradičná posteľ na rámovom základe

Najjednoduchšia možnosť organizovania pódia, keď je posteľ umiestnená na ráme. Dizajn je navrhnutý tak, aby spĺňal funkcie zdobenia interiéru a vyrovnával asymetriu priestoru. Neexistujú tu žiadne ďalšie úložné systémy, takže tieto modely majú nižšie náklady, ale napriek tomu nevyzerajú menej pôsobivo. Môžu byť doplnené o čelo postele a nočné police.

Typy pódiových postelí - tradičná rámová posteľ Typy pódiových postelí - tradičná rámová posteľ

Multifunkčné pódiové lôžko

Konštrukcia postele na rámovom pódiu poskytuje vynikajúcu príležitosť zorganizovať priestranný úložný systém. Takéto návrhy spravidla obsahujú dosť priestranné zásuvky, výklenky a police, ktorých objem umožňuje odmietnuť nákup ďalšej skrinky..

Dobrou technikou návrhu je zamaskovať úložné priestory, ak ich nemožno ihneď zistiť a miestnosť je naplnená voľným priestorom a vzduchom. Pódia sú často vybavené nielen spodnými zásuvkami, ale aj bočnými systémami, ktoré vám umožňujú umiestniť oblečenie, bielizeň a ďalšie potrebné veci: knihy, vybavenie atď. Vo vnútri pódia môžete umiestniť šatňu alebo trezor, ku ktorému sa dostanete cez poklop pri posteli, ktorý bude ťažké nájsť. Postele na rámovom pódiu sa spravidla vyrábajú na objednávku, pričom sa zohľadňujú všetky priania majiteľov pre vnútorné plnenie.

Typy lôžok na pódiu - Multifunkčné lôžko na pódiu Typy pódiových postelí - Multifunkčná posteľ na pódium

Vysúvateľné posteľné pódium

Tento dizajn možno nazvať najfunkčnejším a najvhodnejším pre malé priestory. Pointa je v tom, že miesto na spanie sa „skrýva“ v útrobách pódia a v prípade potreby sa vytiahne pomocou valčekov. Je to skvelá voľba, ktorá stojí za to venovať pozornosť veľkým rodinám alebo tým, ktorí žijú v obmedzených životných podmienkach. Systém výsuvných postelí vám umožňuje takmer úplne využiť pódium na potrebné účely – môžete naň umiestniť ihrisko, pracovný priestor alebo nainštalovať mäkkú pohovku, ktorá z tejto oblasti urobí obývaciu izbu..

Zaujímavým faktom je, že táto myšlienka „ukrytia“ prístelky pochádza zo stredoveku, keď pod posteľami predstaviteľov bohatej šľachty boli ďalšie miesta na spanie pre asistentov, ktorí s nimi strávili noc. Bývalé návrhy sa samozrejme nelíšili vo vysokej mobilite a estetických ukazovateľoch, na rozdiel od súčasných, ale koncepcia ich organizácie sa odzrkadlila v moderných pódiových posteliach..

Typy pódiových postelí - výsuvné pódiové postele Typy pódiových postelí - výsuvné pódiové postele

Mobilná posteľ na pódiu

V tomto prípade sú pódium a posteľ oddelenými prvkami postele. Na území veľkého schodu večer je položený tenký matrac s posteľnou bielizňou. Cez deň to všetko možno ľahko odstrániť z obrubníka a samotné pódium slúži na iné účely..

Typy lôžok na pódiu - mobilná posteľ na pódiu Typy lôžok na pódiu - mobilná posteľ na pódiu

Balkónové pódium

Je celkom možné zorganizovať pohodlné miesto na spanie na balkóne alebo lodžii, ak sa najskôr postaráte o dodatočnú izoláciu. Na balkón je lepšie nainštalovať trojité okná s dvojitým zasklením a izolovať steny a podlahu (niekedy sa tu vykonáva vykurovací systém). Po predbežných presných meraniach nie je ťažké zostaviť balkónové pódium sami. Rám je vyrobený z kovových rohov, nábytkovej dosky a preglejky. V takom prípade môžete urobiť ďalší kryt, aby ste mali prístup do vnútorného priestoru pódia. Na vrch konštrukcie je položený mäkký matrac. Takéto pódium bude skvelým miestom pre dobrý odpočinok..

Typy pódiových postelí - Balkónové pódium Typy pódiových postelí - Balkónové pódium

Okrúhle pódium

Moderné okrúhle pódiové prevedenie vyzerá celkom pôsobivo. V tomto prípade môže byť lôžko obdĺžnikové alebo zaoblené. Tieto postele sú najčastejšie inštalované v priestranných izbách alebo spálňach s neštandardným usporiadaním. Posteľ sa stáva akýmsi centrom, okolo ktorého sa formuje ďalšia situácia. Tento kus nábytku je taký neobvyklý, že sa určite zameria na seba..

Posteľ je inštalovaná buď v strede miestnosti, alebo bližšie k stredu najdlhšej zo stien. V dlhých úzkych spálňach vyzerá táto možnosť ako nerentabilná, pretože okrúhla posteľ bude slúžiť ako priečka. Riešením môže byť nákup okrúhleho pódia s prídavným čelom, ktoré vám umožní nainštalovať posteľ do rohu, pozdĺž steny alebo do výklenku..

Typy pódiových postelí - Okrúhle pódiové postele

Pódiová posteľ so vstavaným osvetlením

Obzvlášť originálnym riešením je organizácia postele s osvetlením, ktorá dodá atmosfére určité tajomstvo a originalitu a vytvára efekt postele „plávajúcej“ v priestore. Na výrobu podsvietenia sa používajú bodové svetlá alebo LED pás. Okrem toho, že také pódium na pódiu vyzerá večer celkom krásne, slúži na bezpečnosť aj dodatočné svetlo, ktoré osvetľuje okraje schodov. Ak je na pódiu umiestnený úložný systém, s dodatočným osvetlením nebude ťažké nájsť potrebnú vec vo večerných hodinách bez zapnutia hlavného osvetlenia.

Typy pódiových postelí - pódiové postele so vstavaným osvetlením Typy pódiových postelí - pódiové postele so vstavaným osvetlením

Dizajn pódia

Okrem výberu stupňa funkčnosti a estetického vnímania pódia je dôležité dbať aj na štýl interiéru. Napríklad v klasickom štýle môže a mala by mať posteľ pomerne bohatý vzhľad, čo sa dosahuje pomocou luxusného čalúnenia rámu a čelo postele. Klasické návrhy vo väčšine prípadov slúžia ako dekorácia interiéru, takže úložné systémy, ak existujú, sú maskované.

Obzvlášť zaujímavé vyzerajú postele v štýle podkrovia, ktorých pódiá sú vyrobené z hrubého, neošetreného dreva. Farba dreva môže byť rôzna, ale musí byť prirodzená. Pretože je v tomto smere obzvlášť oceňovaný starožitný nábytok, môže mať prvky starnúcej, odlupujúcej sa farby. Aby ste si zaistili pohodlný pobyt na drevenom pódiu, je dôležité vybrať si pohodlný moderný matrac.

Napríklad vo východných smeroch sú v japonskom štýle výhodnejšie nízke pódiové postele s mobilným usporiadaním postelí. Používa národné matrace tatami doplnené pohodlnými vankúšmi. Nábytok nemusí byť drahý, skôr sa vyznačuje prísnosťou a jednoduchosťou s absenciou dekoratívnych prvkov.

High-tech pódiové lôžko môže mať tie najtrúfalejšie a najneočakávanejšie tvary. Tento technologický smer predpokladá geometrické prísne alebo efektívne tvary v kombinácii s neštandardným dizajnom..

Dizajn pódia Dizajn pódia Dizajn pódia Dizajn pódia

Pódium – foto

Mnoho možností pre moderné pódiové postele je uvedených v našej fotogalérii, kde môžete osobne vidieť pohodlie konkrétneho modelu, aby ste si v budúcnosti mohli správne vybrať posteľ pre svoju izbu. Súčasne je dôležité venovať pozornosť možnosti správneho usporiadania nábytku v interiéri, jeho schopnosti rozdeliť územie na zóny a tiež sa stať vynikajúcou ozdobou. Príjemné prezeranie!

Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto Pódium - foto