Okrúhla posteľ v spálni: 80 fotografií a nápadov

Okrúhla posteľ v spálni: 80 fotografií a nápadov

Okrúhla posteľ je dôstojnou dekoráciou spálne, ktorá vyzerá dosť neobvykle a originálne. Na rozdiel od bežných obdĺžnikových štruktúr pôsobí ako odvážny a pútavý kus nábytku. Štrukturálne môže byť taká posteľ predstavená v rôznych interpretáciách, veľkostiach a štýloch, čo umožňuje rôzne nápady na dizajn. Aby ste pochopili výhody a nevýhody okrúhlej postele, odporúčame vám zoznámiť sa s jej hlavnými typmi a zaujímavými nápadmi na umiestnenie v štýlových spálňach..

Vlastnosti okrúhleho lôžka

Pri kúpe okrúhlej postele v spálni je dôležité vziať do úvahy jej skôr celkové rozmery, vhodné do priestranných izieb. Napriek tomu miesto na spanie nie je také skvelé, najmä pre manželský pár, takže si prvýkrát musíte zvyknúť na novú formu. Upozorňujeme, že do detskej izby je vhodná posteľ s priemerom menším ako 2 m, dvojmetrová posteľ je pre jednu osobu a ak je posteľ zakúpená pre manželský pár, je potrebné vybrať model, ktorého priemer bude byť asi 2,8 m (ekvivalent bežného dvojmetrového lôžka).

Je dôležité správne vybrať a umiestniť v interiéri okrúhlu posteľ, aby do interiéru „splynula“. Miestnosť by mala mať prvky podobného tvaru – malé kusy nábytku (okrúhle kreslá, pufy, konferenčný stolík), podobný dizajn viacúrovňového stropu, okrúhly koberec, žiarovky a dekor.

Okrúhla posteľ v spálni - Vlastnosti

Typy okrúhlych postelí v spálni

Napriek tomu, že okrúhla posteľ je považovaná za inováciu v našich interiéroch, dnes už existuje veľa interpretácií – môže sa stať štýlovou dekoráciou a vykonávať množstvo užitočných funkcií, byť hlavným prvkom škôlky alebo spálne pre dospelých..

Rozkladacia pohovka

Veľmi pohodlný model, ktorý dokáže dokonale vyzdobiť interiér nielen spálne, ale aj obývačky, a pre štúdiový byt sa stane nepostrádateľnou možnosťou. Výhodou postele je, že sa skladá z oddelených sekcií, ktoré po zložení poskytnú majiteľom priestrannú okrúhlu posteľ. Dá sa tiež ľahko rozobrať – odstránením niekoľkých segmentov získate polkruhovú pohovku, sedadlá a mäkký vak alebo okrúhly konferenčný stolík (v závislosti od modelu). Transformačné postele majú aj ďalšie mechanizmy, ktoré z nich ľahko urobia sklopné pohovky – výsuvné, rozkladacie atď..

Typy okrúhlych postelí v spálni - Rozkladacia pohovka Typy okrúhlych postelí v spálni - Rozkladacia pohovka

Okrúhla posteľ „minimalizmus“

Minimalistická posteľ, rovnako ako ostatné interiérové ​​položky, by mala mať jasné, diskrétne kontúry. Tento dizajn neznamená nádherný dizajn a výzdobu. V skutočnosti je to pódiová základňa s takmer úplnou absenciou čelo postele, stupačky. Strany môžu byť dosť malé, ale zásuvky budú veľmi vhodné v minimalistickej priestrannej posteli. Maximálna výstižnosť platí aj pre posteľnú bielizeň, ktorá bude jednofarebná vo farbe okolitého prostredia..

Druhy okrúhlych postelí v spálni - Okrúhly posteľ „minimalizmus“ Typy okrúhlych postelí v spálni - Okrúhly posteľ „minimalizmus“

Obdĺžnikové lôžko na okrúhlom pódiu

V priestranných interiéroch najčastejšie nájdete posteľ na pódiu, ktorá môže mať výšku niekoľko desiatok centimetrov alebo byť oveľa väčšia. Pôsobí ako významný dekoratívny prvok, ktorý dodáva interiéru osobitú modernú atmosféru. Niekedy môžu také návrhy zahŕňať výklenky a zásuvky. Obdĺžniková posteľ na okrúhlom pódiu je vhodnou voľbou pre tých, ktorí chcú v spálni špeciálnu posteľ, ale sú zvyknutí spať na štandardnej posteli. Ak si kúpite vrchnú časť matraca, aby zodpovedala farbe pódia, nemusí byť takýto dizajnový prvok rozoznaný alebo zámerne zvýraznený kontrastnou farbou prehozu.

Typy okrúhlych postelí v spálni - Obdĺžniková posteľ na okrúhlom pódiu Typy okrúhlych postelí v spálni - Obdĺžniková posteľ na okrúhlom pódiu

Plávajúca posteľ

Neobvyklý moderný dizajn „lietajúcej“ postele okamžite urobí interiér spálne originálnym a neobvyklým. Takéto formy so skrytým upevňovacím systémom sa objavili nie tak dávno, ale ospravedlnili sa svojou spoľahlivosťou a krásou. Rám takého výrobku je pevne pripevnený k stene a spodná časť je často vybavená skrytým osvetlením, ktoré v tme vytvára pocit, že posteľ pláva na oblaku. Posteľ vyzerá moderne, všestranne. Jednou nevýhodou je, že priestor pod ním je dobre viditeľný, takže ho nebudete môcť použiť na ukladanie akýchkoľvek drobností. Aj keď túto skutočnosť možno nazvať plusom, pretože spálňa nebude preplnená.

Typy okrúhlych postelí v spálni - plávajúca posteľ Typy okrúhlych postelí v spálni - plávajúca posteľ

Posteľ s čelom a nárazníkmi

Možnosť postele so všetkými druhmi nárazníkov sa v interiéroch vyskytuje pomerne často. Boky majú rôzne tvary, v závislosti od účelu, môžu niesť štylistické zaťaženie, vytvárať originálny obraz. Čelo postele je dekoratívny prvok, ktorý môže mať nielen najneočakávanejšie tvary alebo dokonale zdôrazniť štýl, ale stane sa aj objemným kontajnerom s policami na posteľnú bielizeň. Postele sú tiež často doplnené pohodlnými nožnicami a banketmi..

Typy okrúhlych postelí v spálni - Posteľ s čelom a bokmi Typy okrúhlych postelí v spálni - Posteľ s čelom a bokmi

Závesná posteľ

Zaujímavá možnosť, ktorá sa k nám dostala z ázijských krajín. Ľahká konštrukcia postele je vybavená ťažkými káblami, ktoré vydržia až niekoľko stoviek kilogramov. Pomocou nich je posteľ pripevnená k povrchu stropu, pričom má jeden upevňovací bod. Tu je potrebné vziať do úvahy, že stropy musia byť v byte vysoké; takýto model nebude fungovať pre malé miestnosti. Základňu tvorí okrúhly rám pokrytý odolnou tkaninou, na ktorej je na vrchu položený ľahký matrac. Závesná posteľ sa najčastejšie používa na večerný relax a oveľa menej často ako posteľ na spanie. Môže byť umiestnený na terase, zakrytý baldachýnom, a zmení sa tak na útulný dom.

Typy okrúhlych postelí v spálni - závesná posteľ Typy okrúhlych postelí v spálni - závesná posteľ

Okrúhle umývadlo

Dizajnérske neobvyklé modely sa často páčia modernej mládeži, pretože takéto návrhy robia z postele skutočné hniezdo. Tvary škrupín môžu byť tradičné aj avantgardné. Vyvíjajú sa zaujímavé modely so vstavanou viditeľnosťou hviezdnej oblohy, akustickým systémom a osvetlením. Umývadlo sa stane skutočnou ozdobou interiéru spálne a ideálnym miestom na relaxáciu..

Typy okrúhlych postelí v spálni - okrúhla posteľ Typy okrúhlych postelí v spálni - okrúhla posteľ

Okrúhla posteľ s mnohými funkciami

V spálni môže posteľ, okrem svojho hlavného účelu, vykonávať aj ďalšie funkcie a mať priestranný úložný priestor, čelo postele so zásuvkami a otočný stôl. Zaujímavé mládežnícke modely vybavené vstavaným zvukovým systémom.

Typy okrúhlych postelí v spálni - Okrúhla posteľ s rôznymi funkciami Typy okrúhlych postelí v spálni - Okrúhla posteľ s rôznymi funkciami

Okrúhla posteľ v detskej izbe

Deťom sa určite bude páčiť model okrúhlej postele, ktorý si môžu vybrať dievčatá aj chlapci. V dievčenských spálňach je často vybavená baldachýnom, vďaka ktorému sa mladá dáma môže cítiť ako skutočná princezná..

Typy okrúhlych postelí v spálni - Okrúhla posteľ v detskej izbe Typy okrúhlych postelí v spálni - Okrúhla posteľ v detskej izbe

Okrúhla posteľ v rôznych štýloch

Výber modelov okrúhlych postelí môže byť obmedzený pre klasický interiér, kde bude s najväčšou pravdepodobnosťou takýto kus nábytku nevhodný. Ale moderné trendy z tejto formy budú mať prospech, najmä ak vyberiete správne čalúnenie, ďalšie prvky a posteľnú bielizeň.

Moderné

Štýl predpokladá prítomnosť zakrivených, plynulých línií, pohodlie a nedostatok symetrie, takže okrúhla posteľ s originálnym dizajnérskym čelom môže byť skvelou možnosťou. Doplnia ho malé kusy nábytku navrhnuté v rovnakom dizajne – stoličky, pufy, malý stolík.

Okrúhla posteľ v spálni v rôznych štýloch - moderná

Techno, hi-tech

Tu sa dáva prednosť asketickým modelom bez dekoru a bokov. „Plávajúca“ posteľ s osvetlením bude v týchto smeroch vyzerať obzvlášť dobre..

Okrúhla posteľ v spálni v rôznych štýloch - techno, hi -tech

Orientálne

V tomto smere sa človek nezaobíde bez veľkolepého baldachýnu – je to on, kto s najväčšou pravdepodobnosťou sprostredkuje ducha východného romantizmu. Tento dizajn bude úspešne doplnený mäkkými dekoratívnymi vankúšmi..

Okrúhla posteľ v spálni v rôznych štýloch - orientálny štýl

Provence

Okrúhla posteľ s čelom kovaným prvkom z tepaného železa sa najlepšie hodí do interiéru francúzskej spálne. Rovnaký kovový nočný stolík, baldachýn s jemným malým vzorom a malé vrecko dokonale doplnia kompozíciu.

Okrúhla posteľ v spálni v rôznych štýloch - Provence

Škandinávsky

Prítomnosť prírodných materiálov inherentných smeru sa odráža v dizajne postele, doplnenej kožušinovými prikrývkami. Hlavnou črtou je silná základňa, ktorá zdôrazňuje vážnosť severného štýlu.

Okrúhla posteľ v spálni v rôznych štýloch - škandinávsky štýl

Okrúhla posteľ: nápady na umiestnenie

Už sme povedali, že okrúhla posteľ zaberá veľa miesta, takže ju možno nainštalovať do priestrannej miestnosti. Dôležitým bodom je výber miesta pre jeho umiestnenie. Ideálnou možnosťou je stred miestnosti, kde bude vyzerať perfektne, až na hranici luxusu a extravagancie.

Posteľ sa stane dominantným prvkom v centrálnej časti štvorcovej miestnosti alebo úplne bez nábytku. Často je inštalovaný na pódiu a vyzdvihuje ho nad okolité prostredie. Do rohu miestnosti môžete umiestniť posteľ vybavenú operadlom a nočný stolík v tvare uhlia. Táto možnosť výrazne ušetrí miesto a ozdobí interiér..

Ak má miestnosť ďalší úložný priestor, je to ideálne na inštaláciu okrúhleho lôžka. V tomto prípade si môžete vybrať posteľ bez ďalších dosiek a podstavcov. Ak posteľ čiastočne vyčnieva za územie výklenku, môžete ju krásne poraziť ozdobnými prvkami, symetricky usporiadaným malým nábytkom (nočné stolíky, pufy atď.).

Okrúhla posteľ v spálni - nápady na umiestnenie Okrúhla posteľ v spálni - nápady na umiestnenie

Posteľná bielizeň pre okrúhlu posteľ

Pri kúpe okrúhlej postele sa musíte postarať o nákup príslušnej bielizne. Pri malých modeloch, ktoré sú kratšie ako 2 m, môžu fungovať bežné dvojité sady, ale zavesené konce plachty a obliečky na perinu nevytvoria najlepší vzhľad. Pretože sa tieto súpravy predávajú za pomerne vysokú cenu, najlepšou možnosťou môže byť prispôsobenie na mieru. Pri výbere tkaniny je lepšie uprednostniť hrubé kaliko, satén, ľan a musíte odmietnuť taký romantický, ale klzký hodváb, pretože plachtu nemožno pripevniť k rohom matraca a ráno to bude jednoducho zložiť do záhybov.

Okrúhla posteľ do spálne - Posteľná bielizeň Okrúhla posteľ do spálne - Posteľná bielizeň

Okrúhla posteľ v spálni – foto

Najlepšie moderné modely okrúhlych postelí je možné podrobne preskúmať v našej fotogalérii. Tu sa zoznámite s rôznymi možnosťami jednoduchých a multifunkčných postelí, ich umiestnením v interiéroch. Príjemné prezeranie!

Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto Okrúhla posteľ v spálni - foto