Čokoládová nálada: ako štýlovo vyzdobiť spálňu v hnedých tónoch?

Odtiene čokolády na výzdobu spálne sú jedným z najbežnejších dizajnových riešení.

Odtiene čokolády na výzdobu spálne sú jedným z najbežnejších dizajnových riešení.

Hnedá označuje teplé odtiene. Tento tón sa najčastejšie používa v interiérových riešeniach spálne. Má ho rád mladšia generácia aj starší ľudia. Odborníci tvrdia, že tento tón pomáha relaxovať a abstrahovať od negativity okolitého sveta. Použitím farebných kombinácií v interiéri si môžete vytvoriť príjemné prostredie na odpočinok a relaxáciu po celodennej práci. Ako to urobiť doma – podrobnejšie na to prídeme neskôr.!

Strom sa dobre hodí

Drevo sa hodí k špinavej ružovej

15

Nábytok v čokoládovej farbe sa hodí k výzdobe miestnosti v rovnakých odtieňoch. Hlavnou vecou je správne ich skombinovať. Je dôležité, aby ste miestnosť nepreťažovali, aby zostala ľahká a pohodlná. Stojí za to zvážiť niektoré nuansy: čo a s čím je lepšie kombinovať a ktoré odtiene nemusíte používať spoločne.

Malá útulná izba s dobrou kombináciou odtieňov

Malá útulná izba s dobrou kombináciou odtieňov

Elitné apartmány s nábytkom v rôznych odtieňoch dreva

Elitné apartmány s nábytkom v rôznych odtieňoch dreva

Aký vplyv má na osobu hnedý odtieň?

Je dôležité urobiť zo spálne miestnosť, v ktorej chcete relaxovať a relaxovať. Hnedá farebná schéma je na to ideálna. Vzhľadom na to, že tento odtieň je spojený s pozemkom a prírodou, je dobré ho použiť na zdobenie mestských bytov vo veľkých mestách..

Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere tónu do vašej miestnosti:

  1. je vhodné použiť béžový alebo pieskový odtieň, ak trpíte nespavosťou, zle zaspávate alebo ste príliš vzrušiví;
  2. béžový tón s jasnými akcentmi je dobrý pri nespavosti;
  3. čokoláda vám pomôže udržať sa v teple a cítiť sa v teple;
  4. žltá stimuluje činnosť mozgu, preto ju treba používať opatrne, dávkovať.

15

Použitie hnedej vo výzdobe spálne

Táto farba môže byť základná aj kombinovaná s inými. Môžete nájsť kombináciu svetlých stien a tmavohnedého nábytku vo farbe wenge. Niekedy sa však použije odvážne rozhodnutie a urobia sa tmavé steny za predpokladu, že je nainštalovaný nábytok svetlých farieb..

Rada! Posledná možnosť je vhodnejšia pre veľkú miestnosť s dobrým osvetlením. Pre malú miestnosť je lepšie zdobiť steny kávou, béžovou alebo okrovou. Môžete si vybrať kombináciu tónov.

K hnedej farbe dobre vyzerá množstvo farieb a odtieňov. Čokoláda ladí so žltou, bielou, sivomodrou. Hnedo-šedá je najlepšie kombinovaná so zelenou alebo koralovou.

Tmavý nábytok vyzerá luxusne na pozadí bielych stien a je ideálne kombinovaný s bohatými kontrastnými prvkami

Tmavý nábytok vyzerá luxusne na pozadí bielych stien a je ideálne kombinovaný so šťavnatými kontrastnými prvkami

Okrový nábytok na čokoládových stenách v interiéri podkrovného štýlu

Okrajový nábytok na čokoládových stenách v interiéri v štýle podkrovia

Spálňa žltohnedá

Okrem žltej, ako aj namiesto nej, si môžete vziať oranžovú alebo zlatú. Toto riešenie pomôže urobiť izbu útulnou. Spolu s bohatými tónmi môžete vziať rovnaké odtiene svetlejšej palety a použiť ich na dekoratívne prvky, záclony alebo podlahy.

Krásny romantický obraz miestnosti, ktorá je vhodná pre mladú dámu

Romantický interiér vhodný pre mladú dámu

Kombinácia ružovej a čokolády

Táto kombinácia umožňuje stlmiť sýtosť ružovej, ktorá dodá interiéru eleganciu a štýl. Môžete ho zriediť pridaním modrých nuáns, napríklad dekor, záclony, nábytkové prvky. Vyzerá to dobre s takými kombináciami odtieňov bielej, ktoré vám vždy umožnia zvýrazniť niektoré prvky a pridať svetlo.

13

V béžových a hnedých farbách

Toto je najobľúbenejšia a najjednoduchšia možnosť pre povrchové úpravy dizajnérov. Tento dizajn vám umožňuje vizuálne mierne zväčšiť miestnosť. Môžete pridať niektoré prvky zelených odtieňov: izbové rastliny, umelé kvety, ktoré oživia interiér.

Rada! Ak pridáte červený tón, potom táto kombinácia urobí miestnosť veselšou a teplejšou..

Víťazná kombinácia rôznych farieb

Víťazná kombinácia rôznych farieb

Kombinácia bielej s hnedou

Táto možnosť dokončenia spálne hovorí o vkuse majiteľa. Dobre sa hodí pre moderný štýl, dodáva miestnosti strohosť a rešpekt. Svetlý nábytok vyzerá dobre na tmavom pozadí. Aby nebola miestnosť nudná, môžete pridať krémové, smaragdové, sivé, olivové farby. Dobré osvetlenie je dôležité.

V snehobielych stenách detskej izby štýlovo vyniká nábytok z tmavého dreva

Nábytok z tmavého dreva štýlovo vyniká v snehobielych stenách detskej izby

Tiffany farba s čokoládou

Farby oblohy a zeme ľudia veľmi dobre vnímajú. Upozorňujeme, že k hnedej sa hodí tyrkysová farba celej modrej škály, pretože ostatné tóny sú jasnejšie a vytvárajú kontrast, čo je v relaxačnej miestnosti neprijateľné..

Prvky tyrkysového nábytku osvieži interiér

Prvky tyrkysového nábytku osvieži interiér

Krásna kombinácia odtieňov, ktoré pomáhajú zmierniť psychickú a fyzickú únavu

Krásna kombinácia odtieňov, ktoré pomáhajú zmierniť psychickú a fyzickú únavu

Rôzne odtiene hnedej v povrchovej úprave

Ak chcete získať takú kombináciu, stojí za to vziať niekoľko tónov: tmavé, stredné a svetlé. Ak zvolíte iba tmavé tóny, miestnosť bude príliš ponurá..

Rada! Je lepšie kombinovať niekoľko odtieňov a farbiť s nimi rôzne prvky miestnosti. Napríklad urobte steny čokoládovou, strop hnedou a nábytkom kakaové farby. Vnútorné dekoratívne prvky môžu mať farbu mrkvy.

Útulná izba v ruskom štýle s vyhradenou stenou v čele

Útulná izba v ruskom štýle s vyhradenou stenou pri čele

Pôvodné prevedenie dekorácie miestnosti v štýle art deco

Pôvodný dekor v miestnosti v štýle Art Deco

Odtiene, s ktorými hnedá nepracuje dobre

Pri zdobení miestnosti je najlepšie neaplikovať súčasne také farby s hnedým odtieňom: fialová, vínová, lila, žltá, červená, indigo. Z nejakého dôvodu sa nemusia zhodovať. Napríklad vytvorte pre človeka nudnú a depresívnu alebo naopak nepríjemnú atmosféru. Niektoré farby by sa v interiéri nemali používať vôbec alebo pridávať drobné dekoratívne prvky..

13

Výber nábytku

Ak dávate prednosť svetlému odtieňu stien miestnosti, potom si môžete pre nábytok vybrať tmavé sýte farby. Ak je celkový tón miestnosti dostatočne tmavý, potom by mal byť nábytok zvolený vo svetlých farbách. Môže byť žltohnedý, šedohnedý alebo červený..

Dôležité! Nezabudnite na detaily – závesy. Mali by byť v súlade s farebnou paletou stien a nábytku..

Klasické prostredie, v ktorom farba symbolizuje konzervativizmus

Klasické prostredie, v ktorom farba symbolizuje konzervativizmus

Možnosti použitia rôznych odtieňov v interiéri

  • Na dekoráciu stien sa hnedý tón vyberá pomerne často. Je pozoruhodné, že farba záclon a prikrývok s touto možnosťou môže byť aj hnedá. Nábytok by mal byť zvolený veľký a vysoký. Bude sa hodiť k svetlo zelenému čalúneniu.
  • Hnedé odtiene je možné použiť ako pozadie do miestnosti aj ako farbu nábytku a doplnkov. Konečné rozhodnutie pri výbere kombinácie rôznych farieb zostáva na majiteľoch domu. Pri odpočinku a relaxácii by sa mal človek cítiť pohodlne.

15

Na poznámku! Dôležitým bodom je dobré osvetlenie, to platí najmä vtedy, ak je zvolená tmavá paleta. Pretože v takej miestnosti bude nedostatok prirodzeného svetla, stojí za to ho čo najviac nasýtiť zdrojmi umelého svetla..