Návrh spálne v Chruščove: 60 nápadov na fotografie

Návrh spálne v Chruščove: 60 nápadov na fotografiu

Spálňa v Chruščove je zvyčajne jednou z najmenších miestností – jej rozloha môže byť až 6 až 10 metrov štvorcových. Aj z takej kompaktnej miestnosti sa však dá ľahko urobiť útulný a krásny kútik na spanie, stačí sa pozrieť na svieže nápady na dizajn a to najlepšie z nich uviesť do praxe..

Spací priestor v jednopokojovom Chruščove

Prípady, keď celá rodina žije v jednoizbovom Chruščove, nie sú vôbec neobvyklé. Zdá sa, že v takýchto podmienkach sa dá o osobnom priestore len snívať. V skutočnosti však nie je vôbec ťažké oddeliť priestor na spanie v jedinej spoločenskej miestnosti a mnohé z uvedených možností je možné implementovať sami..

Zónovanie

Jeden z najrýchlejších a najpohodlnejších spôsobov, ako skryť posteľ, je zavesiť ju pomocou hrubých záclon. Na to potrebujete iba rímsu, ktorá je najlepšie pripevnená k stropu, a v skutočnosti závesy.

Praktickejšou možnosťou zónovania sú tenké priečky zo sadrokartónu alebo preglejky. Rovnakú funkciu môže vykonávať šatník, stojan alebo vysoká polica..

Interiérový dizajn spálne v Chruščov - zónovanie

Rozkladacia postel

Posteľ, ktorú je možné počas dňa vertikálne oprieť o stenu a skryť za prednú časť skrinky, je know-how v oblasti nábytku, ktoré bude vynikajúcim riešením do stiesneného jednoizbového bytu. Na rozdiel od rozťahovacej pohovky je to pohodlné miesto na spanie s plochým matracom.

Interiérový dizajn spálne v Chruščov - skladacia posteľ Interiér spálne v Chruščove - skladacia posteľ

Pódium

Nízka výška nad podlahou umožňuje efektívne využitie vertikálneho priestoru.

Inštaláciou postele na vrchol je možné umiestniť úložné boxy do pódia a vo vyšších štruktúrach dokonca aj výsuvný stôl.

Rozkladaciu posteľ je možné skryť pod pódium a na poschodí si môžete zariadiť pracovný priestor, položiť pohovku alebo vybaviť ďalšie miesto na spanie..

Interiérový dizajn spálne v Chruščov - pódium Interiérový dizajn spálne v Chruščov - pódium

Ako zväčšiť priestor malej spálne

Malé zábery nie sú pre spálňu veľkým problémom, ale ak chcete do miestnosti pridať ďalší priestor, môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi:

Zrkadlá

Ak vyzdobíte jednu zo stien alebo prednú časť skrinky veľkým zrkadlom, celá situácia sa v nej odrazí. Plocha vašej spálne v Chruščove sa teda vizuálne zvýši takmer dvakrát..

Interiér spálne v Chruščove - veľké zrkadlo na čele postele

Tapeta

Správne vybrané nástenné maľby alebo obrovské obrazy s realistickou perspektívou sú ďalším spôsobom, ako vizuálne rozšíriť miestnosť. Na tento účel sú najvhodnejšie krajinné a panoramatické obrázky..

Interiérový dizajn spálne v Chruščove - tapeta Interiérový dizajn spálne v Chruščove - tapeta

Kombinácia s balkónom

Spálňa v Chruščove má často východ na balkón, ktorý je možné rozšíriť odstránením okna a spodnej priečky. Tým sa pridá niekoľko metrov štvorcových na usporiadanie pracovného priestoru alebo mäkkého rohu..

Interiérový dizajn spálne v Chruščove - Kombinácia s balkónom Interiérový dizajn spálne v Chruščove - Kombinácia s balkónom

Stena nad čelom postele

Modulová stena so skrinkami s vysokými stropmi a priestranným medziposchodím vám pomôže vyťažiť maximum z vertikálneho priestoru. Ideálne by malo byť ľahké a bez držadiel..

Interiérový dizajn spálne v Chruščov - Modulárna stena nad čelom postele

Interiérový štýl spálne v Chruščove

Voľba štýlu spálne je čisto individuálnou záležitosťou, pretože atmosféra tejto miestnosti by mala osloviť svojich obyvateľov, odrážať ich osobné preferencie. Napriek tomu by ste mali brať do úvahy rozmery Chruščova a nepreťažovať priestor jasnými detailmi, ako aj objemnými prvkami..

Spálňa v štýle minimalizmu

Kompaktný nábytok, rovné línie a žiadne kudrlinky sú hlavnými črtami minimalistického interiéru, ktorý je ideálny do stiesnených izieb v Chruščove. Tento dizajn ponecháva maximum voľného miesta a vyzerá veľmi lakonicky..

Spálňový dizajn v Chruščov - štýl minimalizmu

Spálňa v modernom štýle

Grafická povaha moderného štýlu ho približuje k minimalizmu, ale existujú zaujímavejšie povrchové úpravy, neobvyklé kresby a textúrovaný nábytok..

Návrh spálne v Chruščov - moderný štýl Návrh spálne v Chruščov - moderný štýl

Spálňa v podkroví

Módny industriálny štýl môže osloviť kreatívne osobnosti milujúce slobodu. Holé betónové alebo tehlové steny, kovové regály, ako aj skrinky zo hrubo spracovaného dreva pomôžu vytvoriť takú atmosféru v malej spálni..

Spálňový dizajn v Chruščov - podkrovný štýl

Spálňa v klasickom štýle

Klasický interiérový dizajn naznačuje symetriu línií, diskrétny luxus a sofistikovanosť prostredia vo všeobecnosti. Charakteristickými črtami tohto trendu je smaltovaný nábytok so zakrivenými vyrezávanými nohami, vysoké čelo postele, drahé textílie a nádherný luster..

Spálňový dizajn v Chruščove - klasický štýl Spálňový dizajn v Chruščove - klasický štýl

Spálňa vo vidieckom štýle

Rustikálny štýl je nostalgiou po letných dňoch a priepustnosťou v krajine. V Chruščove bude taká spálňa vyzerať obzvlášť útulne, stačí, ak na podlahu necháte vzor prírodného dreva, vyberiete si jednoduchý nábytok, dekor, ktorý vám prirástol k srdcu, a decentné bavlnené textílie.

Spálňový dizajn v Chruščov - vidiecky štýl

Spálňa v štýle Provence

Delikátna Provence na prvý pohľad upokojí a upokojí svojou nenápadnou ľahkosťou. Pastely, kvety, čipky, francúzska romantika – to všetko môže osloviť mladé dievčatá, ktoré milujú všetko vzdušné a krásne.

Návrh spálne v Chruščov - štýl Provence

Farba v interiéri malej spálne

Vzhľadom na dizajn spálne v Chruščove nemožno ignorovať farebnú schému tejto miestnosti. Nálada pred spaním a bezprostredne po prebudení bude do značnej miery závisieť od neho, takže k výberu treba pristupovať veľmi zodpovedne. Pretože je miestnosť malá, odporúča sa použiť maximálne 2-3 farby vo svetlých alebo tlmených odtieňoch..

Biela spálňa v Chruščove

Snehobiela spálňa je vždy veľmi krásna. Aby to bolo útulnejšie, môžete na podlahu položiť nadýchaný koberec a steny ozdobiť obrazmi prírody alebo rodinnými fotografiami..

Biela spálňa v Chruščove - interiérový dizajn Biela spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Čierna spálňa v Chruščove

V spálni môže byť miesto pre čiernu farbu. Zvlášť štýlovo vyzerá v tandeme s bielou. Lesklé čierne povrchy (napríklad dvere do šatníkových skríň) môžu dokonca pôsobiť ako expanzný priestor tým, že odrážajú svetlo ako veľké zrkadlo..

Čierna spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Sivá spálňa v Chruščove

Z celej palety farieb je najpokojnejšia šedá. Nevyvoláva emócie a podporuje dobrý odpočinok. V závislosti od textúry sa šedá dokonale hodí do akéhokoľvek štýlu: pre klasiku si môžete vybrať strieborné odtiene, pre high -tech – kovové, pre podkrovie alebo Provence – matné popolové tóny.

Sivá spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Béžová spálňa v Chruščove

V skutočnosti je béžová biela s miernou hnedou. Je to veľmi trendová farba, ktorá v spálni vytvára pokojnú, domácu atmosféru. Dobre sa kombinuje s hnedou, modrou, vínovou a zlatou.

Béžová spálňa v Chruščove - interiérový dizajn Béžová spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Hnedá spálňa v Chruščove

Podľa psychológov majú hnedú farbu najradšej ľudia oddaní rodinným hodnotám a tradíciám. Je to farba stability, spoľahlivosti a dôvery. Biela, béžová a tiež krémová pomôžu zjemniť interiér v čokoládových tónoch..

Hnedá spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Zelená spálňa v Chruščove

Napriek tomu, že zelená je pokojná farba, v spálňach nie je veľmi bežná. Vyzerá však veľmi zaujímavo vedľa bielej, sivej alebo ružovej a hodí sa aj k drevu..

Zelená spálňa v Chruščove - interiérový dizajn Zelená spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Modrá spálňa v Chruščove

Ukľudňujúce vlastnosti modrej z neho robia jedno z najlepších riešení pre oblasť na spanie. Táto farba zmierňuje psychickú i fyzickú únavu, zmierňuje tlak a podporuje dobrý spánok..

Modrá spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Ružová spálňa v Chruščove

Spálňa pre mladé dievča bude ešte krajšia, ak sem pridáte ružové prvky. Môže to byť buď maľovanie stien, alebo len kvety na tapety, nábytok alebo výzdobu – v každom prípade miestnosť získa špeciálne romantické kúzlo..

Ružová spálňa v Chruščove - interiérový dizajn

Osvetlenie spálne v Chruščov

Vedci dokázali, že večerné osvetlenie má veľký vplyv na produkciu hormónu melatonínu, ktorý priamo ovplyvňuje dĺžku a kvalitu spánku. Takže žiarenie v studenom bielom a modrom spektre, neónové a žiarivkové žiarovky, ako aj obrazovky moderných prístrojov môžu spôsobiť nespavosť. Súčasne je najlepšou voľbou pre spálňu teplé biele svetlo tlmené tienidlom..

Primerané osvetlenie modernej spálne môže zahŕňať bodové svetlá na strope, centrálny luster, osvetlenie výklenkov, ozdobné výklenky a police, ako aj nočné svetlá (stojacie lampy, svietniky, závesné svetlá).

Pre romantickejšie prostredie môžete použiť diódové girlandy. Sú považované za novoročné, ale krásne dopĺňajú interiér kedykoľvek počas roka. Jas diód je možné stlmiť prekrytím priesvitnou tkaninou – tylom alebo tylom. Existujú aj girlandy so svietiacimi figúrkami – miniatúrne gule, ruže, hviezdy.

Skutočne kozmický dizajn pomôže vytvoriť farebné osvetlenie a strop „hviezdnej oblohy“ s realistickými trblietavými súhvezdiami.

Interiérový dizajn spálne v Chruščove - osvetlenie Interiérový dizajn spálne v Chruščove - osvetlenie

Textílie a dekorácie do spálne

V spálni “Khrushchev” je dekor požadovaný v minimálnom množstve. Jeho jedinou funkciou je dodať interiéru útulný, obývateľný vzhľad a nádych individuality. Niekoľko obľúbených fotografií alebo obrazov na stenách, pár kníh na čítanie pred spaním, budík – to je približný súbor vecí, ktoré budú vhodné v rekreačnej oblasti.

Dekoračné vankúše je možné použiť ako ozdobu postele, kresla alebo širokého parapetu. Ich svetlé farby alebo neobvyklé vzory sa stanú vrcholom spálne..

Dizajn v štýle blízkom prírode (krajina, Provence, škandinávsky) bude harmonicky dopĺňať rôzne etnické veci: tkané koberce, pletené prikrývky, prútené koše, výšivky.

Steny namaľované matnou pevnou farbou môžu byť zaujímavejšie pomocou kresieb – ručne alebo pomocou šablóny. Je žiaduce, aby neboli príliš pestré a kombinované so zvyškom dizajnu..

Pokiaľ ide o textil, s jeho pomocou je ľahké zmeniť interiér spálne tak, aby zodpovedal nálade: posteľná bielizeň inej farby, rôzne záclony – a miestnosť sa nám zmení pred očami. Pre pohodlný spánok je lepšie uprednostniť prírodné tkaniny (bavlna, ľan).

Interiérový dizajn spálne v Chruščove - textil a dekor

Návrh spálne v Chruščove – foto

Chcete ešte viac príkladov dekorácie spální v Chruščove? Pozývame vás, aby ste ich videli v našej fotogalérii! Tu nájdete veľké množstvo úspešných dizajnových riešení týkajúcich sa umiestnenia nábytku, rozloženia a dekorácie. Výber bude užitočný pre každého, kto plánuje aktualizovať interiér svojej spálne, aby bol krajší a útulnejší..

Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto Interiérový dizajn spálne v Chruščove - foto

Video: Návrh malej spálne v Chruščove