Moderný dizajn spální – 80 najlepších nápadov

Moderný dizajn spální - 80 najlepších nápadov

Hlavnou fázou návrhu priestoru je výber základného štýlu. Toto rozhodnutie určuje každý detail v interiéri: rozloženie, materiály, farebné kombinácie a dokonca aj funkčnosť predmetov. Spálňa v modernom štýle je skvelou voľbou pre tých, ktorí si cenia pohodlie, útulnosť a minimalistickú estetiku. Dnes budeme podrobne analyzovať, ako ho uviesť do života..

Štýlové vlastnosti

Moderný štýl odzrkadľuje aktuálne trendy v dizajne a neobmedzuje sa iba na prísny súbor výrazových prostriedkov. Je v rozpore s klasikou, popiera jej tendenciu k dekoratívnosti, prísne dodržiavanie určitej kompozície, ako aj zavedené kánony.

Smer je postavený na koncepte pohodlného, ​​útulného a funkčného obytného priestoru, v ktorom je každý detail logickým doplnkom priestoru. Vyznačuje sa minimalizmom – odráža sa v lakonickom súbore výrazových prostriedkov a zameraní sa na čiary, tvary, textúru alebo textúru. Súčasne sa štýl stane vynikajúcim „plátnom“ pre zaujímavé experimenty s dizajnom, ako aj svetlé inklúzie, harmonicky vyvážené inými predmetmi..

Premýšľanie nad projektom modernej spálne pomôže dodržať niekoľko zásad, ktoré budú klásť dôraz na rovnováhu estetiky a praktického obsahu:

– Ako už bolo uvedené, v nábytku, dekorácii alebo ozdobách by mali byť viditeľné jasné línie a tvary, ktoré v miestnosti vytvárajú vizuálnu harmóniu.

– Použitie príslušenstva a rôznych dekorácií je prípustné, ale malo by byť čo najpraktickejšie a zodpovedať konceptu dizajnu..

– Pohodlie v „súčasnom“ znamená veľa svetla a priestoru na pohyb. Dokonale sa však prispôsobí interiérom so zložitou geometriou, pričom pomáha skryť nedostatky..

– Obmedzená farebná schéma pozostáva z prirodzených, na vnímanie príjemných odtieňov, ktoré môžu vytvárať jasné fragmenty.

– Dôraz na textúru náterov: hlboký vzor dreva, štruktúra dekoratívnej omietky, štýlový matný alebo futuristický lesk.

Pri zariaďovaní spálne sa odporúča venovať pozornosť súčasným trendom a moderným materiálom, ktoré budú klásť dôraz na aktuálnosť miestnosti do dnešných dní..

Moderný dizajn spálne - Vlastnosti Moderný dizajn spálne - Vlastnosti

Farebné riešenia

Farby v interiéri nie sú len umeleckou zložkou, ktorá v publiku vyvoláva určité emócie. Formujú atmosféru domova, náladu, dokonca ovplyvňujú aktivitu členov domácnosti. Preto je pri výbere hlavnej palety lepšie dať osobné preferencie na druhé miesto a na prvom mieste nechať zvláštnosti vnímania a dekoratívnych možností. Zdôraznili sme niekoľko riešení, ktoré dokonale zapadajú do moderného štýlu..

Biela spálňa v modernom štýle

Interiér v bielych tónoch je akousi klasikou v dizajne, ktorá nikdy nevyjde z módy. Farba môže úplne dominovať palete alebo môže byť použitá ako univerzálne pozadie pre iné riešenia.

Rôzne textúry, tvary a zaujímavé zdroje svetla pomôžu vyhnúť sa účinku sterility priestoru. Môžete ísť v smere minimalizmu alebo pridať dekoratívne predmety, čo dokazuje variabilitu obvyklej bielej.

Biela spálňa v modernom štýle - interiérový dizajn Biela spálňa v modernom štýle - interiérový dizajn

Čierna spálňa v modernom štýle

Štýlová farba, ktorá pomôže definovať miestnosť a vytvorí pocit intimity a pohodlia. Charakteristickému šeru, ktorého sa mnohí obávajú používať čiernu, sa dá vyhnúť správnym zapadnutím do spálne..

V obydliach s veľkou plochou si môžete vybrať čiernu na dokončenie jednej alebo viacerých stien a v malých bytoch sa môžete obmedziť na niekoľko predmetov – napríklad posteľ v strede miestnosti s dôrazom na celkovú kompozíciu..

Čierna spálňa v modernom štýle - interiérový dizajn

Šedá spálňa v modernom štýle

Šedá je vhodná do modernej spálne, ktorá vyžaduje diskrétne a upokojujúce prostredie na podporu zdravého spánku. Voľba smerom k nesýteným odtieňom aktivuje pozornosť na predmetný obsah miestnosti a prelínanie niekoľkých jasných predmetov vytvorí zaujímavý vizuálny efekt. Striedanie tmavých a svetlých tónov dodá interiéru väčší objem..

Sivá spálňa v modernom štýle - interiérový dizajn Sivá spálňa v modernom štýle - interiérový dizajn

Béžová spálňa v modernom štýle

Jedným z najoptimálnejších riešení pre spálňu je béžová farba – jemná, pokojná, príjemná na vnímanie a rozmanitá. Môžete si vybrať paletu mliečnych, orieškových, karamelových, kávových odtieňov, hrať s kontrastom teplých alebo studených tónov, kombinovať s inými prírodnými odrodami a zdobiť spálňu prirodzenou, príjemnou atmosférou.

Béžová moderná spálňa - interiérový dizajn Béžová moderná spálňa - interiérový dizajn

Svetlé škvrny

Farby uvedené vyššie sú neutrálne – to znamená, že dobre fungujú s mnohými jasnými odtieňmi a jemne ich vyvažujú..

Napríklad farebné krajiny vyzerajú dobre na pozadí bielych stien. Budú vyvážiť žltú, oranžovú, červenú, ktoré samy v interiéri pôsobia príliš farebne. Teplé tóny môžu koexistovať s čiernou a sivá zvýrazní ich sýtosť..

Moderný dizajn spální - svetlé škvrny Moderný dizajn spální - svetlé škvrny

Možnosti dokončenia spálne

Moderný štýl gravituje k prírodným, kvalitným a praktickým materiálom, ktoré sa dokážu prispôsobiť mikroklíme miestnosti. V prípade spálne neexistujú žiadne špeciálne požiadavky, okrem ohľaduplnosti k životnému prostrediu: škodlivé nátery v priestore, kde osoba odpočíva, môžu negatívne ovplyvniť zdravie. Okrem toho si môžete vyzdvihnúť neobvyklé možnosti, napríklad tehlovú alebo betónovú stenu..

Poschodie

V rámci smeru len zriedka nájdete podlahu pokrytú kobercom. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude malý obdĺžnikový koberec, ktorý zvýrazní určitú oblasť, ale neskrýva nedokonalosti povrchu..

Môžete sa tiež obrátiť na obvyklé parkety alebo laminát – ostatné typy v spálni budú vyzerať nemiestne. Tieto možnosti ponúkajú širokú škálu odtieňov a textúr, aby sa zmestili do akéhokoľvek gamutu..

Odporúča sa tiež venovať pozornosť korkovej podlahe – je príjemná na dotyk, mäkká a má dobré izolačné vlastnosti. Povlak sa bohužiaľ deformuje kvôli vysokému zaťaženiu alebo treniu, takže stojí za to ho kúpiť do spální, ktoré slúžia výlučne na relaxáciu..

Moderný dizajn spálne - podlahová úprava Moderný dizajn spálne - podlahová úprava

Steny

Je oveľa ťažšie rozhodnúť o výbere materiálu pre steny, pretože do štýlu sa zmestí mnoho typov. Môžu to byť tradičné farby, priedušné tapety, dekoratívne omietky, murivo alebo drevené obklady..

Ak plány zahŕňajú zdobenie stien svetlými povrchovými textúrami, je lepšie ich napísať vo forme oddelených fragmentov. Napríklad tapety s kvetmi môžu zdobiť bok postele, zatiaľ čo ostatné by mali byť namaľované v neutrálnom odtieni. Kombinácia rôznych povrchových úprav je tiež charakteristická pre moderný trend..

Moderný dizajn spálne - dekorácie na stenu Moderný dizajn spálne - dekorácie na stenu

Strop

Stropná výzdoba v spálni by mala byť čo najmenej minimalistická – pomerne plochý povrch natretý bielou farbou. Akékoľvek chyby môžu byť skryté za zavesenými konštrukciami – sú tiež perfektné pre montáž žiaroviek.

Moderný dizajn spálne - stropná úprava Moderný dizajn spálne - stropná úprava

Nábytok

Kľúčovým predmetom každej spálne je posteľ – okolo nej je zvyčajne postavená celá kompozícia interiéru. Tento kus nábytku bude stáť buď pozdĺž širokej steny, ak tu žije jedna osoba, alebo na opačnom konci miestnosti, pričom ponechá priestor na pohyb.

Posteľ má jednoduchý dizajn a konštrukciu. Dôraz sa kladie na pastelové prádlo, nie na kované prvky, ako v klasickom štýle.

Ak to plocha spálne umožňuje, môžete navyše vstúpiť na malú pohovku a kreslo. V miestnosti je často pracovný priestor so stolom..

Pokiaľ ide o šatňu, stojí za to opustiť objemné komody a uprednostniť obľúbené posuvné šatníky, ktoré zaberajú málo miesta a vizuálne rozširujú spálňu pomocou monochromatických fasád. Podlahový stojan na oblečenie bude vyzerať moderne a ukáže tie najkrajšie veci zo šatníka majiteľa.

Spálňa v modernom štýle - nábytok Spálňa v modernom štýle - nábytok Spálňa v modernom štýle - nábytok Spálňa v modernom štýle - nábytok Spálňa v modernom štýle - nábytok

Výzdoba a osvetlenie

Moderné doplnky a dekorácie do spálne sú funkčné predmety alebo umelecké predmety, ktoré zvýrazňujú charakter miestnosti. Neutrálne steny budú slúžiť ako skvelá kulisa pre abstraktné obrazy, plagáty alebo rodinné fotografie, ktoré sú často najnápadnejšou súčasťou priestoru..

Stojí za to venovať pozornosť textíliám – záclonám, ktorých tečúca silueta načrtne veľké okná a prinesie pocit útulnosti aj do bielej minimalistickej spálne, krásnej pastelovej bielizne, vankúšov alebo čalúnenia pohovky. Výberom bohatého odtieňa pre tieto detaily môžete diverzifikovať „sterilný“ interiér.

Objem v miestnosti dodajú zrkadlá „ležérne“ pripevnené k stene. Kučeravé kvetináče oživia spálňu.

Odporúča sa zvážiť viacúrovňové osvetlenie. Okrem centrálneho zdroja, ktorý sa používa počas aktívnych hodín dňa, miestne žiarovky vytvoria tlmené, relaxačné osvetlenie a tiež budú slúžiť ako dekoratívne predmety, ak si vyberiete štýlové modely so zaujímavými tvarmi..

Moderný dizajn spální - výzdoba a osvetlenie Moderný dizajn spální - výzdoba a osvetlenie Moderný dizajn spální - výzdoba a osvetlenie Moderný dizajn spální - výzdoba a osvetlenie Moderný dizajn spální - výzdoba a osvetlenie

Malá spálňa v modernom štýle

Samozrejme, je vhodnejšie navrhnúť priestranné izby v modernom štýle, ale je schopné prispôsobiť sa akémukoľvek usporiadaniu a dokonca aj z malej spálne urobiť útulné miesto na odpočinok. Na tento účel stačí dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel:

1. Paleta farieb by mala pozostávať hlavne zo svetlých, neutrálnych odtieňov. Je lepšie nechať svetlé farby na dekoráciu alebo s ich pomocou namaľovať jednu stenu – napríklad na opravu geometrie miestnosti.

2. Matným povrchom sa dáva prednosť pred lesklými a efekt „pokračovania“ spálne vytvorí jedno veľké zrkadlo.

3. Je potrebné obmedziť sa na jednoduchý súbor nábytku: posteľ, šatník, niekoľko nočných stolíkov. Pracovisko by malo byť kompaktné, ale pohodlné. Malý stôl môže byť umiestnený na vyčnievajúcom parapete alebo kombinovaný s iným predmetom. Transformujúce sa modely, nábytkové zostavy a dvojposchodové štruktúry sú v rámci štýlu relevantné.

4. Pretože dekor miestnosť vizuálne rozdeľuje, mali by ste sa obmedziť na niekoľko jasných detailov so zameraním na praktické vyplnenie spálne. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti bude aj lakonický interiér pôsobiť útulne a zaujímavo..

Malá moderná spálňa - interiérový dizajn Malá moderná spálňa - interiérový dizajn Malá moderná spálňa - interiérový dizajn

Návrh spálne v modernom štýle – fotografia

V našom výbere sme zhromaždili ešte zaujímavejšie fotografie skutočných projektov, ktoré demonštrujú široké možnosti moderného štýlu. Nájdete tu kompaktné alebo priestranné spálne, farebné alebo monochromatické prevedenie, ako aj zaujímavé dizajnové riešenia, ktoré vás určite inšpirujú k originálnemu nápadu. Príjemné prezeranie!

Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia Interiérový dizajn spálne v modernom štýle - fotografia

Video: Moderná spálňa – nápady interiéru