Malá spálňa (90 fotografií): nápady na dizajn

Malá spálňa (90 fotografií): nápady na dizajn

Malá spálňa nie je dôvodom na zúfalstvo, pretože táto miestnosť nie je určená na honosné bankety a stretnutia s hosťami. Malo by byť čo najpríjemnejšie a najpohodlnejšie, poskytovať príležitosť úžasne relaxovať a uniknúť z každodenného zhonu. Malé rozmery spálne sa dajú zmeniť na významné plus, ak správne pristupujete k dizajnu, správne usporiadate výzdobu, vyberiete nábytok a výzdobu. Ako to spraviť? Povieme si o tom v dnešnom článku a tiež poskytneme nášmu čitateľovi možnosť vidieť veľa príkladov úspešných dizajnových riešení..

Kde začať s rekonštrukciou spálne?

Pri plánovaní rekonštrukcie stojí za to vyhodnotiť rozloženie spálne. Ak má izba loggiu, môže byť prepojená so spoločným priestorom spálne, izolovaná, ozdobená klenutým otvorom a v budúcnosti použitá ako plnohodnotná funkčná oblasť inštaláciou šatníka, toaletného stolíka, páru salónikov.

Izba v spálni môže mať nástennú niku, ktorú je možné úspešne použiť aj na inštaláciu postele – zvyšok miestnosti potom možno použiť na vybavenie ďalších priestorov, napríklad obývačky. Ďalšou možnosťou je vybaviť šatňu vo výklenku. V každom prípade v miestnosti získate ďalší voľný priestor..

V počiatočnej fáze je dôležité zostaviť plán umiestnenia nábytku, aby bolo osvetlenie správne usporiadané. Okrem lustra môžete nainštalovať reflektory, svietniky v blízkosti postele, osvetlenie na toaletnom stolíku atď. Po vedení elektrického vedenia sa môžete zaoberať povrchovou úpravou, inštaláciou interiérových predmetov.

Návrh malej spálne - Kde začať s rekonštrukciou Návrh malej spálne - Kde začať s rekonštrukciou

Farebné riešenia pre malú spálňu

Pre spálňu musíte vybrať farbu na základe osobných preferencií a konceptu zvoleného štýlu. Každý človek vníma tú alebo onú paletu inak: pre niekoho je príjemnejšie byť v snehobielej spálni a niekto bude preferovať elegantný vínový alebo tmavohnedý dizajn. V prospech bielej je jej schopnosť rozšíriť priestor, vybaviť miestnosť ďalším svetlom. Aby sa atmosféra nestala ako nemocničné oddelenie, sú do návrhu zavedené poltóny a jasné akcentové prvky.

Najprijateľnejšou a najuniverzálnejšou je béžová farba spálne. Je schopný pôsobiť upokojujúco na ľudskú psychiku, upokojiť sa a navodiť teplé domáce prostredie. Kohler je v dokonalej harmónii s akýmkoľvek iným farebným spektrom, takže nebude pre neho ťažké nájsť spoločníka. Najlepším spoločníkom je hnedá farba, ktorá môže prevládať v nábytku, textíliách alebo dekoráciách..

Pastelové farby ako modrá, ružová, svetlo zelená, citrón tiež nie sú v malej spálni ničím neobvyklým. V spojení s bielou paletou a vzorovanými plátnami dotvárajú atmosféru ľahkosťou a vzdušnosťou, a ak ich skombinujete s tmavými podtónmi ich spektra, môžete vytvoriť romantické prostredie..

Zvlášť opatrne musíte predstaviť červenú paletu. Podľa psychológov môže jeho veľké množstvo spôsobiť nepohodlie a podráždenie. Je len potrebné skombinovať s bielymi, béžovými odtieňmi alebo zvoliť tmavšie farby na dekoráciu – vínová, terakotová atď..

Sivá je neutrálny tón, proti ktorému každá nábytková súprava a textil vyzerajú skvele. Farba sa navyše dobre kombinuje a v poslednej dobe si získala najväčšiu obľubu v moderných interiéroch..

Návrh malej spálne - farby Návrh malej spálne - farby Návrh malej spálne - farby

Povrchové úpravy a materiály

Spálňa je jednou z tých miestností, kde mikroklíma neprechádza zmenami: neexistuje vysoká vlhkosť, teplotné poklesy, deti nehrajú žarty, takže si môžete vybrať akékoľvek materiály iba na základe vlastných sympatií a samozrejme finančných možností..

Poschodie

Najpopulárnejšími materiálmi na dokončenie podlahy v malej spálni sú laminát, parkety a linoleum. Jedná sa o celkom teplé prikrývky, po ktorých môžete chodiť bez obuvi, a k posteli pridajte extra mäkký koberec..

Aj v tejto kategórii možno pripísať kobercu na trhu v širokej škále. Ak chcete povrch vizuálne zväčšiť, môžete si vybrať materiál s diagonálnym vzorom alebo položiť týmto spôsobom kryciu dosku..

Návrh malej spálne - podlahová úprava Návrh malej spálne - podlahová úprava

Steny

Na steny v spálni je možné použiť širokú škálu materiálov: povrchy sú natreté, prelepené jednoduchou a vzorovanou tapetou, ozdobené dekoratívnou omietkou a PVC panelmi. Materiály sa často kombinujú a zvýrazňujú akcentové zóny. Najčastejšie zdobia stenu v čele postele: dekoratívne oblúky zo sadrokartónu, fotografické tapety s obrázkami krajiny, kvetov, ako aj textílie, kožené plátna orámované nádhernými rámami, lišty tu vyzerajú krásne.

Návrh malej spálne - dekorácia na stenu Návrh malej spálne - dekorácia na stenu

Strop

Najjednoduchšími spôsobmi zdobenia stropu v malej spálni sú bielenie a maľovanie, ako aj tapetovanie – takúto prácu je možné vykonávať nezávisle bez zapojenia špecialistov. Modernejšími a praktickejšími možnosťami sú sadrokartónové konštrukcie a napínacie plátna, ktoré môžu byť lesklé alebo matné.

Prvý je podporený skutočnosťou, že lesk na strope má reflexný efekt a vizuálne zväčšuje plochu. V spálni však tento efekt môže vytvárať zbytočné mihotanie, preto nie je vhodný pre každého. Krásne vyzerajú aj stupňovité sadrokartónové konštrukcie, ktoré načrtávajú miesto na spanie – milovníci súkromia ich môžu dodatočne vybaviť baldachýnom.

Dizajn malej spálne - stropná úprava Dizajn malej spálne - stropná úprava

Nábytok do malej spálne

Malá izba vyžaduje minimálne vybavenie, preto je lepšie používať multifunkčné predmety, najmä ak je spálňa aj pracovňou alebo obývacou izbou. Dobrou voľbou môže byť transformačná posteľ, ktorá sa skladá do šatníka alebo má veľa výklenkov, zásuviek, výsuvných systémov. Okolo záhlavia je možné vybaviť veľké úložné systémy využívajúce celú nepoužívanú rovinu steny a vstavané výsuvné roviny budú fungovať ako nočné stolíky.

Návrh malej spálne - nábytok Návrh malej spálne - nábytok

Osvetlenie a dekor

Pre malú spálňu je najlepšou voľbou mäkké rozptýlené svetlo. Do stredu povrchu stropu môžete nainštalovať luster a vedľa postele umiestniť svietnik alebo stojacu lampu. Ak sú v miestnosti ďalšie významné predmety, napríklad toaletný stolík alebo šatník, budú tiež potrebovať dodatočné osvetlenie..

Stupňovitá stropná konštrukcia je vybavená LED pásom, ktorý vytvára efekt plávajúceho povrchu. Táto technika je účinná aj pre zavesené lôžkové konštrukcie. Zapnutie každého zdroja svetla zvlášť pomôže vytvoriť najpohodlnejšie prostredie v závislosti od situácie.

V malej spálni nie je potrebné nadmerne používať dekor – ďalšie prvky vytvoria neporiadok a priestor bude vyzerať ešte menší, ako v skutočnosti je. Dajte túto úlohu textilu, dekoračným prvkom, používajte fotografické tapety, objemné PVC plátna, tapety s potlačou atď. Na oživenie interiéru môžete nainštalovať jeden alebo dva zelené kvetináče, zavesiť na stenu obrázok, panely, rodinné fotografie a používajte aj predmety v interiéri, zodpovedajúce štýlu dizajnu.

Návrh malej spálne - osvetlenie a výzdoba Návrh malej spálne - osvetlenie a výzdoba

Štýly interiéru

Voľba štýlu pre malú spálňu je založená na osobných preferenciách jej majiteľov. Každý štýl je krásny svojim vlastným spôsobom a je schopný vybaviť miestnosť útulnosťou, krásou a usporiadanosťou detailov. Navrhujeme zvážiť najobľúbenejšie dizajnové riešenia dnes..

Malá spálňa v štýle minimalizmu

Názov štýlu hovorí sám za seba. V interiéri existuje obmedzenie doslova vo všetkom: minimum farieb, interiérových predmetov, dekorácií. Výnimkou je osvetľovací systém, ktorý musí pojať množstvo svetelných zariadení na rôznych úrovniach. Prednosť má biela, šedá alebo béžová paleta, funkčný nábytok s jasnými geometrickými obrysmi, zrkadlové povrchy.

Malá spálňa v štýle minimalizmu - interiérový dizajn Malá spálňa v štýle minimalizmu - interiérový dizajn

Malá spálňa v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl nie je horší ako závažnosť, ale má svoje vlastné výrazné etnické vlastnosti. Drsné severné podnebie presvedčilo ľudí, aby navrhli obytné priestory v bielej palete, ktorá dokáže miestnosti dodať ďalšie svetlo. V povrchovej úprave je zámerná drsnosť – mierne opotrebované podlahy, omietnuté steny a stropy bez predchádzajúceho dokonalého vyrovnania. Zvláštny komfort vytvárajú drevené povrchy nábytku a podláh, koberce, deky, živé kvetináče v interiéri.

Malá škandinávska spálňa - interiérový dizajn Malá škandinávska spálňa - interiérový dizajn

Malá spálňa v ekologickom štýle

V poslednej dobe možno ekologický štýl nazvať jedným z najobľúbenejších, a to je úplne opodstatnené – železobetónové mestské ulice nás nútia priniesť do každodenného života aspoň kúsok prírody. Prírodné tóny a materiály, ktoré naznačuje smer, sa najlepšie hodia do malej spálne. Čerstvé bylinné farbivá používané v dekoráciách a textíliách vyrovnávajú duševný stav, vďaka čomu sa človek cíti ako v lone matky prírody..

Malá spálňa v ekologickom štýle - interiérový dizajn Malá spálňa v ekologickom štýle - interiérový dizajn

Malá spálňa v klasickom štýle

Bez ohľadu na to, aké inovácie sú nové interiéry plné inovácií, klasika si vždy nájde svojich fanúšikov. Nepodlieha času, takže úctyhodný interiér bude vždy v najlepšom.

Jemné odtiene bielej, krémovej, ružovej sa tu harmonicky odrážajú so zlato-striebornými vzormi, rezbami a sadrovými lištami, ktoré vytvárajú majestátnu atmosféru paláca. Svieže lustre, kožené čelo postele, elegantné výtlačky, fresky na stenách – tieto detaily zdôraznia smer a výrazne zušľachtia interiér spálne..

Malá klasická spálňa - interiérový dizajn Malá klasická spálňa - interiérový dizajn

Interiérový dizajn malej spálne – fotografia

Na záver odporúčame navštíviť našu fotogalériu, kde sú predstavené rôzne možnosti dizajnu pre malú spálňu. Dúfame, že tieto projekty budú inšpiráciou pre nové a zaujímavé riešenia. Príjemné prezeranie!

Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia Interiérový dizajn malej spálne - fotografia

Video: Malá spálňa – nápady interiéru