70+ tyrkysových nápadov na dizajn spálne

70+ tyrkysových nápadov na dizajn spálne

Ak je obývacia izba srdcom domu, potom spálňu možno bezpečne nazvať jej dušou. Toto odľahlé miesto pre odpočinok a pokoj je skryté pred zvedavými očami, a preto si každý praje, aby bola taká intímna miestnosť obklopená atmosférou pokoja, pohody a pohodlia. Tyrkysová pomôže zvládnuť náročnú úlohu. Nebeský tieň vyžaruje zvláštnu energiu nehy. Psychológovia dospeli k záveru, že tyrkysová spálňa môže mať pozitívny vplyv na psychické zdravie človeka, čo je pre moderných zaneprázdnených ľudí veľmi dôležité..

Tyrkysová farba a jej kombinácie

Tyrkysové tóny môžu na pozadí iných neutrálnych alebo podobných farieb pôsobiť skutočne sýto a originálne. Napriek tomu, že tyrkys je považovaný za celkom jasný, jeho základ môže byť pestrý aj prírodný. Najpopulárnejšie farby tohto odtieňa sú nebesky tyrkysové, tyrkysovo zelené a tiež smaragdové.

Zvlášť úspešné sú kombinácie tyrkysovej farby s ostatnými bratmi. Napríklad kombinácia tyrkysovej s pastelovými farbami (biela, šedá, béžová) bude vynikajúcim príkladom zdržanlivosti a vyrovnanosti v interiéri, pridaním ružovej alebo zlatej sa stane miestnosť umeleckým dielom, v kombinácii s hnedou alebo čiernou vôľou dodajte miestnosti akýsi lesk a eleganciu.

Ďalšou neobvyklou, ale veľmi extravagantnou možnosťou je pridanie tyrkysového tónu s lesklými vložkami alebo imitáciou kovu. Farebnejším a kreatívnejším riešením môže byť kontrast modrej tyrkysovej so svetlo zelenou alebo horčicovožltou. Tento typ spálne je vhodný pre krásne usporiadanie potrebných akcentov..

Tyrkysový dizajn spálne - farebné kombinácie Tyrkysový dizajn spálne - farebné kombinácie Tyrkysový dizajn spálne - farebné kombinácie

Štýly interiéru

Správny výber smeru štýlu pomáha vytvárať nielen pohodlné, ale aj estetické bývanie, ktoré poteší majiteľov a ich hostí. Tyrkysová vyzerá veľmi harmonicky v rôznych prevedeniach.

Tyrkysová spálňa v modernom štýle

Takýto dizajn osloví všestranných ľudí, ktorí chcú kombinovať moderné inovácie s rešpektom k starým tradíciám. Moderný štýl je pohodlie, útulnosť a elegancia. Tyrkysová spálňa bude skvelou kulisou pre neobvyklý funkčný nábytok, kreatívny dekor vo forme kovových figúrok, textílií s rôznymi textúrami, ako aj nástenných malieb. Vynikajúca voľba, ktorá v spálni vytvorí skutočné pohodlie.

Tyrkysová spálňa v modernom štýle - interiérový dizajn

Provence tyrkysová spálňa

Zvolený štýl zahŕňa rustikálnu jednoduchosť, ekologický luxus a ľahkú romantiku. Farba morského vánku zvýrazní jemnú atmosféru. Perfektnou kombináciou v tomto prípade bude kombinácia tyrkysových farebných povrchov so snehovo bielym alebo béžovým nábytkom. Textil s kvetinovými výtlačkami tiež doplní zmyselnosť a výstižnosť dizajnu Provence..

Spálňa Provence tyrkysová - interiérový dizajn Spálňa Provence tyrkysová - interiérový dizajn

Špičková tyrkysová spálňa

Je to perfektná možnosť, ako udržať vašu spálňu konzervatívnu a funkčnú, ale zároveň štýlovú a útulnú. Použitie najnovších svetelných technológií a jasných hraníc high-tech usporiadania bude vyzerať skvele na mimoriadnom azúrovom pozadí tyrkysového nábytku alebo textilu. Zdobenie spálne sklenenými plochami a geometrickými vzormi bude v harmónii s azúrovými závesmi.

Špičková tyrkysová spálňa - interiérový dizajn Špičková tyrkysová spálňa - interiérový dizajn

Tyrkysová minimalistická spálňa

Podľa lakonického dekoru a absencie objemných detailov je ľahké rozpoznať štýl minimalizmu. Vďaka svojej jednoduchosti a pohodliu si rýchlo podmaní všetky krajiny sveta. Závesné police z kovu alebo dreva, sklenený konferenčný stolík a neobvyklé rastliny dobre poslúžia v minimalistickej spálni. Štýlovým vrcholom bude zdobenie a textil v nebesky tyrkysových farbách..

Tyrkysová minimalistická spálňa - interiérový dizajn Tyrkysová minimalistická spálňa - interiérový dizajn

Tyrkysová spálňa v stredomorskom štýle

Hladké bluesové a smaragdové tóny dokonale zapadnú do slnečného stredomorského interiéru. Tyrkysová farba krásne vyrazí svetlé mramorové povrchy, hlinený dekor, kamienkové mozaiky a ďalšie zaujímavé doplnky pre tento štýl. V kombinácii s oranžovou paletou sa spálňa môže zmeniť na útulnú a teplú rozprávku..

Tyrkysová spálňa v stredomorskom štýle - interiérový dizajn Tyrkysová spálňa v stredomorskom štýle - interiérový dizajn

Povrchové úpravy a materiály

Hlavným pravidlom, ktoré je potrebné dodržiavať pri výbere dokončovacích materiálov pre tyrkysovú spálňu, je funkčná praktickosť výrobkov a ich harmónia vo vzťahu k všeobecnému pozadiu priestoru..

Poschodie

Útulnú spálňu môže vždy doplniť zaujímavá možnosť dizajnu podlahy. Mal by byť trvanlivý, vysoko kvalitný a v súlade s dizajnom miestnosti. Tyrkysové tóny sa krásne spájajú s drevenými parketami vo forme tenkých dosiek alebo geometrických štvorcov. Laminát v pastelových odtieňoch bude nemenej atraktívny a ľahšie sa udržiava. Koberček imitujúci trávu premení tyrkysovú spálňu na skutočný raj pre dušu.

Tyrkysový dizajn spálne - podlahová úprava Tyrkysový dizajn spálne - podlahová úprava

Steny

Netkaná reliéfna tapeta, ktorá má neobmedzený počet farieb a vzorov, sa stane originálnym a jasným riešením obloženia stien spálne. Monochromatická farba bude tiež vyzerať harmonicky na pozadí svetlého tyrkysového nábytku, dekoru a textilu. Ďalšou dobrou možnosťou sú prírodné dokončovacie materiály, medzi ktoré patrí kameň a drevo..

Tyrkysový dizajn spálne - dekorácie na stenu Tyrkysový dizajn spálne - dekorácie na stenu

Strop

Presne na tento povrch sa v spálni obracia naša pozornosť. Odľahlý relaxačný priestor môže doplniť napínací vinylový strop (je v dokonalom súlade s klasickým a minimalistickým interiérovým dizajnom), originálny strop zo sadrokartónu alebo kombinovaná štruktúra textilu a lesku. Voľba by mala závisieť nielen od praktickosti vybraných materiálov, ale aj od dizajnu stien..

Tyrkysový dizajn spálne - stropná úprava Tyrkysový dizajn spálne - stropná úprava

Osvetlenie v spálni

Typ a smer svetelných vĺn v tyrkysovej spálni by mal zodpovedať zvolenému dizajnu a veľkosti miestnosti. Napríklad podlahové osvetlenie LED zmení objemnú miestnosť na kompaktnejšiu a útulnejšiu miestnosť, veľké lustre miestnosť opticky zúžia a nástenné svietidlá môžu nahradiť iné dekoratívne osvetlenie..

Je lepšie doplniť štýl a klasiku Provence nie príliš malým lustrom, ktorý bude dekoratívne starnúť (svietniky, svietniky). Súčasný dizajn (moderný, minimalizmus a pop -art) môže vyzerať úžasne, ak je hlavný svetelný zdroj o niečo menej jasný ako sekundárny. S touto úlohou si poradia podlahové svietidlá alebo LED diódy namontované v strope..

Je dôležité mať na pamäti, že ďalšie zdroje tlmeného svetla pomáhajú priaznivo odľahčiť každý kút miestnosti, vďaka čomu je ešte krajšia. V kombinácii s tyrkysovou farbou sa toto osvetlenie stane súčasťou dekorácie spálne rovnako ako dekorácie a nábytku..

Tyrkysový dizajn spálne - osvetlenie Tyrkysový dizajn spálne - osvetlenie

Dizajn spálne v tyrkysovej farbe – foto

Naša fotogaléria vás zavedie do atmosféry pokoja, inšpirácie a pohodlia. Budete môcť vidieť, ako tyrkysová farba harmonicky vyzerá v spálni, ako dopĺňa rôzne štýly interiéru a ako jej morské tóny zlepšujú celkovú náladu. Príjemné prezeranie!

Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru Tyrkysová spálňa - fotografia interiéru

Video: Tyrkysová spálňa – nápady interiéru