Urob si sám kvety z obrúskov (80 fotografií)

Urob si sám kvety z obrúskov (80 fotografií)

Obrúsky sú ľudstvu dlho známe ako nevyhnutný hygienický prostriedok počas jedla. Ak však boli predtým jednoducho položené na stôl alebo zvinuté do zvitkov, potom sa dnes skutoční remeselníci naučili skladať skutočné majstrovské diela z obrúskov, čo je niekedy dokonca škoda použiť na určený účel. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako môžete vyrobiť nádherné kvety z najbežnejších papierových obrúskov. Navyše tieto remeslá už nie sú len súčasťou hostiny, ale aj významnejších prvkov: tvoria svieže kytice, interiérové ​​dekorácie, darčekové balenie, hračky a mnoho ďalších. Začnime teda!

Naučte sa vyrábať ruže z obrúskov

Ruže sú obľúbenými kvetmi mnohých nežného pohlavia a ručne vyrábané dvojnásobne potešia svojou krásou a hrejivosťou ručnej práce. V prírode existuje obrovské množstvo odrôd týchto krásnych kvetov a my sa pozrieme na to, ako niektoré z nich vyrobiť..

Červená čínska ruža

Na prácu stačí jeden obrúsok dvoch farieb (zelený a červený) a nožnice. V prvom rade si vytvoríme púčik. Vezmeme červený obrúsok, zložíme ho na tri časti a nastriháme tak, aby vytvorili obdĺžnikové pruhy. Púčik vytvarujeme z jedného prúžku: preložíme pozdĺžne na polovicu a omotáme okolo ukazováka.

Ďalej narovnáme “okvetné lístky” a v spodnej časti vytvoríme mierne predĺženie, ku ktorému bude stonka pripevnená. Zelený obrúsok pripevníme rohom k základni púčika a silnými prstami ho stočíme do stopky. Naša ruža je pripravená! Takáto kvetina bude skvelým doplnkom prestierania pri akejkoľvek romantickej večeri..

DIY kvety obrúskov - červená čínska ruža

Svieža žltá ruža

Na výrobu tejto kráľovskej ruže budete potrebovať žlté a modré obrúsky, ceruzku a krásnu stuhu alebo hadicu. Najprv urobíme polotovary okvetných lístkov, ktoré budú potrebovať 6 kusov na jeden kvet.

Žltý obrúsok musí byť napoly obalený okolo ceruzky, ako je znázornené na fotografii, pevne stlačte na oboch stranách a odstráňte tyč – to bude jeden okvetný lístok. To isté robíme s ďalšími piatimi. Z polotovarov vytvarujeme púčik: prvý zrolujeme valčekom a každý nasledujúci omotáme okolo predchádzajúceho. Keď je púčik úplne zostavený, zaistite ho stužkou v spodnej časti a ozdobte ho modrou obrúskou.

DIY kvety na obrúsky - svieža žltá ruža DIY kvety na obrúsky - svieža žltá ruža DIY kvety na obrúsky - svieža žltá ruža DIY kvety na obrúsky - svieža žltá ruža

Jemný ružový kvet

Tento spôsob výroby je možno najnáročnejší, ale kvety sú veľmi realistické. Ružový dvojitý obrúsok musí byť odpojený a existujúce záhyby musia byť narezané na oboch plátnach – získate 8 štvorcov. Zložíme každý z nich, ale nie na polovicu, ale odsadené, ako je znázornené na fotografii – to sú medzery pre okvetné lístky ruží.

Vezmeme jeden polotovar a skrútime ho od stredu k okrajom, aby bol okvetný lístok prirodzenejší. Vykonáme to so šiestimi ďalšími políčkami. Posledný obrobok skrútime zreteľne horizontálne, bez ohybov a vytvoríme z neho jadro ohýbajúce jeden okraj nadol.

Ďalej začneme skladať púčik a obalíme jadro pripravenými okvetnými lístkami. Keď sa zhromaždia všetky okvetné lístky, upevníme kvet niťou alebo šnúrkou. Ak si želáte, môžete urobiť 7-9 takýchto púčikov, zasadiť ich na drôtené stonky, predtým zabalené do zelených obrúskov. Získate nádhernú kyticu, ktorú môžete vložiť do malej vázy alebo košíka..

DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet DIY kvety na obrúsky - Jemný ružový kvet

Púpava jarná obrúska

Aby bola púpava skutočne svieža, musíte si pripraviť trojvrstvové žlté obrúsky, zošívačku a nožnice. Žltý obrúsok niekoľkokrát preložíme a nakrájame na štvorce. Ďalej ich položíme na seba a upevníme v strede pomocou konzoly. Rohy výslednej pyramídy musia byť rezané tak, aby sa získal kruh..

Nožnicami jemne urobte okolo okrajov strapce. Každý kruh nadvihneme a nadýchame – získate bujnú púpavu. Pretože zadná strana produktu bude úplne plochá, tieto kvety je možné použiť na výrobu detských aplikácií, luxusných panelov alebo šperkov..

DIY kvety na obrúsky - jarná púpava DIY kvety na obrúsky - jarná púpava

Výroba karafiátov z obrúskov

Teraz zvážime, ako môžete rýchlo a ľahko vyrobiť objemné klinčeky pre kyticu, ktorá dokonale ozdobí každý interiér. Obrúsky (trojvrstvové) môžete mať v akejkoľvek farbe podľa vlastného uváženia: šarlátovú, bielu, ružovú atď. A na stonku budete potrebovať aj drôt a zelenú obrúsku.

Položíme jeden obrúsok pred seba a opatrne odtrhneme malý pásik pozdĺž jedného okraja. Zostávajúca obrúska musí byť zložená ako harmonika a v strede viazaná rovnakým kusom, čím sa vytvorí luk.

Ak máte v pláne urobiť klinček na pevnej drôtenej nohe, nemôžete odtrhnúť okraj z obrúsky, ale vytvoriť luk tak, že ho obalíte koncom drôtu. Ďalej zdvihneme každý okraj našej harmoniky a vytvoríme bujný púčik. V záverečnej fáze obalíme stonkový drôt zeleným obrúskom. Karafiát je pripravený! Ako vidíte, výroba takého kvetu trvá veľmi málo času, takže je celkom možné vytvoriť sviežu a krásnu kyticu.

DIY kvety na obrúsky - klinčeky DIY kvety na obrúsky - klinčeky

Pivoňky z obrúskov

Výroba objemných pivoniek je trochu podobná karafiátom. Tu musíte tiež zhromaždiť obrúsok v akordeóne a uviazať ho v strede a vytvoriť luk. Ďalej musíte nožnicami zaobliť konce a odrezať ostré rohy. Zdvihnite každý okraj a narovnajte ho, aby vznikol bujný púčik. Aby kvet vyzeral pôsobivejšie, môžete použiť niekoľko obrúskov naraz, líšiacich sa odtieňmi a farbami – v spodnej časti položíme jednu zelenú, potom tmavú orgován a na ňu – svetlú a zložíme harmoniku. Takáto kvetina sa stane skutočnou ozdobou akejkoľvek darčekovej krabičky..

Podobným spôsobom môžete vyrobiť veľké kvety a ozdobiť nimi steny, zavesiť ich na strop alebo luster. Preto budú potrebné utierky veľkých veľkostí a nevyhnutne trojvrstvové. Ďalší objem je možné získať použitím dvoch obrúskov na výrobu jedného kvetu. Takéto dekorácie pomôžu rýchlo premeniť váš byt v rámci prípravy na dovolenku, napríklad 8. marca alebo Valentína..

DIY kvety na obrúsky - pivonky DIY kvety na obrúsky - pivonky DIY kvety na obrúsky - pivonky DIY kvety na obrúsky - pivonky

Krásny lotos z obrúskov

Šikovné ruky dokážu aj ten najobyčajnejší biely obrúsok zmeniť na elegantný kvetinový kúsok, ktorý sa stane dôstojnou ozdobou akéhokoľvek slávnostného stolu. Ak chcete zložiť lotosový kvet, musíte použiť techniku ​​origami, ktorá, aj keď to na prvý pohľad vyzerá zložito, v skutočnosti umožňuje aj začiatočníkom vytvárať nádherné remeslá..

Vezmite teda viacvrstvový biely obrúsok a úplne ho rozložte. Ohnite všetky rohy do stredu a otočte ich. Zopakujeme postup. Ďalej stlačením stredu prstom, aby sa obrobok nerozvinul, jemne vytiahnite jeden roh a potom zvyšok. Ako vidíte, kvetina je takmer pripravená, ale aby vyzerala veľkolepejšie, môžete jej dodať ďalší objem. Aby ste to urobili, nezabudnite, že na zadnej strane zostávajú ešte štyri rohy smerujúce do stredu – musia byť tiež opatrne vytiahnuté. Teraz je náš lotos úplne pripravený, môže byť umiestnený v strede taniera a stred môže byť naplnený malým púčikom živého kvetu.

DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus DIY kvety na obrúsky - Lotus

Kvety z obrúskov vlastnými rukami – fotografia

Na záver vás pozývame na návštevu našej fotogalérie. Tu nájdete veľa nápadov, ktoré vám pomôžu nielen vyrábať kvety z obrúskov vlastnými rukami, ale aj vytvárať celé kvetinové úpravy. Dostať inšpiráciu!

Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia Kvety z obrúskov vlastnými rukami - fotografia

Video: Ako vyrobiť kvety z obrúskov

Published
Categorized as Nápady