Sklenené interiérové ​​dvere (viac ako 65 fotografií)

Sklenené interiérové ​​dvere (viac ako 65 fotografií)

Interiérové ​​dvere zo skla sú relatívne novým fenoménom, ale už sa pevne usadili na pozitívnej stránke. Málokto vie, ale prvé prototypy takýchto návrhov boli vynájdené a úspešne použité Francúzmi už v 17. storočí. Samozrejme, nezodpovedali vysokým estetickým a pevnostným charakteristikám moderných modelov, ale stále boli rozšírené. Sklenené interiérové ​​dvere majú v porovnaní s ich náprotivkami z dreva a preglejky množstvo výhod. Pozrime sa na sortiment dnešného dverného trhu a oceníme všetky výhody týchto nádherných výrobkov..

Výhody a nevýhody

Keď už hovoríme o sklenených interiérových dverách, môžeme vyzdvihnúť ich hlavnú výhodu – všestrannosť. Vďaka širokému poli dizajnu môžete vo svojom dome inštalovať štruktúry, ktoré dokonale “zapadnú” do konkrétneho štýlu interiéru. To platí najmä dnes, pretože dizajn priestorov sa stále viac usiluje o otvorený voľný priestor..

Ďalšiu pozitívnu vlastnosť možno bezpečne nazvať trvanlivosťou materiálu, pretože sklo použité pri výrobe dverí je obzvlášť trvanlivé, nie je citlivé na vlhkosť, teplotné zmeny, nebojí sa ultrafialového žiarenia a na rozdiel od kovu a dreva áno nehrdzavie a časom nevysychá.

Ale, ako sa hovorí, nezaobíde sa to bez „muchy v masti“ – sklenené uzávery sú dosť ťažké, čo značne komplikuje inštaláciu a v žiadnom prípade nie sú lacné. Ak vás tieto skutočnosti nevystrašili, odporúčame vám zoznámiť sa s celou škálou tohto kusu nábytku..

Sklenené interiérové ​​dvere - výhody a nevýhody Sklenené interiérové ​​dvere - výhody a nevýhody

Druhy sklenených interiérových dverí

Hlavná klasifikácia sklenených interiérových dverí je založená na metódach otvárania. Každý typ má svoje vlastné kvalitatívne vlastnosti, ktoré by ste mali brať do úvahy pri nákupe. Moderný výrobca je teda pripravený poskytnúť nasledujúce kategórie dverí:

1. Sklopné sklenené konštrukcie so škatuľou, ktorá môže byť bezrámová alebo môže mať okraj obklopujúci sklo. Takéto modely sa dajú otvárať v jednom smere a majú najvyššiu mieru zvukovej izolácie, pretože dvere tesne priliehajú k rovine skrinky. Modely s rámom sa považujú za spoľahlivejšie, pretože sklo je dodatočne chránené pred mechanickým poškodením.

2. Krídlové dvere inštalované bez rámu, ktoré sa nazývajú aj krídlové dvere. Hlavnou výhodou konštrukcie je, že dvere je možné otvoriť v ľubovoľnom smere vďaka upevneniu na axiálne mechanizmy. Prirodzene, je to celkom výhodné, najmä pre veľkú rodinu, pretože poskytuje bezplatnú šírku pásma. Ale hlavnou nevýhodou v tomto prípade bude slabá zvuková izolácia a prenikanie cudzích pachov do miestnosti, napríklad z jedál pripravených v kuchyni..

3. Interiérové ​​posuvné dvere zo skla. Dajú sa ľahko porovnať podľa princípu práce s drevenými konštrukciami, ktoré sú už dlho súčasťou nášho každodenného života. Priehľadné závesy sa pohybujú aj po vodiacich lištách v hornej a dolnej časti dverí. Treba poznamenať, že v oddelených modeloch sú nainštalované masívnejšie okuliare ako v predchádzajúcich prípadoch..

4. Kazetové systémy. Využíva tiež princíp pohybu plátna pozdĺž vodítok, ale charakteristickou črtou bude prítomnosť kazety vo vnútri steny, kam dvere „vstupujú“ pri otváraní. Hlavnou výhodou systému je, že majitelia sa nemusia starať o dostupnosť voľného miesta v blízkosti dverí, aby zaistili ich plynulý pohyb. Existuje však aj pomerne veľká nevýhoda – počas inštalácie môže dôjsť k poškodeniu steny, čo si vyžiada dodatočnú opravu.

Okrem spôsobov otvárania sa sklenené interiérové ​​dvere môžu líšiť v stupni priehľadnosti, pričom sú rozdelené na úplne priehľadné, polomatné a matné. Voľba tejto alebo tej možnosti je založená na osobných preferenciách majiteľov aj na funkčnom účele konkrétnej miestnosti, pretože nie je vždy potrebné, aby bola miestnosť úplne otvorená zvedavým očiam. Napríklad priehľadné okuliare dokonale označia hranicu obývačky a chodby, matné sklo je racionálne nainštalovať pri vchode do kúpeľne, interiérové ​​dvere z polomatného skla je možné použiť do akéhokoľvek priestoru.

Sklenené interiérové ​​dvere - Druhy Sklenené interiérové ​​dvere - Druhy

Vlastnosti dizajnu sklenených dverí

Okrem všetkého vyššie uvedeného nie je možné obdivovať rozmanitosť dizajnových riešení dekorácie sklenených dverí. Dnes si môžete vybrať akýkoľvek exkluzívny dizajn pre váš interiér. Je celkom možné nájsť alebo kúpiť sklenené dverové konštrukcie pre každý smer štýlu, ktoré môžu výrazne zdôrazniť koncept, napríklad:

– Interiér podkrovia bude doplnený veľkými posuvnými štruktúrami s matným sklom alebo vlnitým sklom orámovaným hrubým dreveným lemom;

– Štýl high-tech, ako žiadny iný, sa vyznačuje prítomnosťou maximálne voľného priestoru a sklenených plôch. Vítané sú tu veľké priehľadné plátna, ktoré dodávajú priestoru ľahkosť, ako aj skromné ​​kyvadlové dvere s originálnymi geometrickými vzormi. Osobitný dôraz by sa mal klásť na funkčné detaily – zatvárače dverí, kľučky, pánty;

– Prísny minimalizmus budú zdôrazňovať matné moderné posuvné dvere, bez akýchkoľvek vzorov a lesklého lesku;

– V retro štýle môžete improvizovať s kresbami na sklenených krídlových dverách s rámom, ktoré zobrazia kvetinové výtlačky, zvláštne geometrické vzory atď. Úchytky z medi alebo mosadze pomôžu posilniť účinok staroveku.

Francúzske dvere

Tento typ je najobľúbenejší – takéto návrhy nájdete v interiéroch aj na uliciach. Plátna orámované rámom pôsobia celkom elegantne a sofistikovane. Ako materiál skeletu sa najčastejšie používa drevo. K štýlu shabby chic a Provence sa perfektne hodia sklenené francúzske dvere v bielom drevenom ráme a pre moderné trendy sú charakteristické tmavé tóny..

Sklenené interiérové ​​dvere - francúzske dvere Sklenené interiérové ​​dvere - francúzske dvere

Vitrážové dvere. Štýl Louisa Tiffanyho

Sklenené konštrukcie s vitrážami vyrobenými rôznymi technikami sa môžu stať skutočným umeleckým dielom. Jednou z najobľúbenejších je technológia Tiffany, ktorej použitie zaisťuje spoľahlivé upevnenie rôznych prvkov, vysoký estetický výkon a schopnosť vytvárať najrozmanitejšie kresby a abstrakcie..

Americký výtvarník-dizajnér vyvinul vynikajúci systém na zostavovanie vitráží z jednotlivých kusov pomocou technológie laserového rezania a tavenia skla. Okná z farebného skla vyzerajú obzvlášť atraktívne v secesnom, art deco a východnom štýle. Tu môžete vidieť množstvo kombinovaných jasných farieb v prírodných, geometrických, ornamentálnych a abstraktných predmetoch..

Dizajn interiérových sklenených dverí - vitráže Dizajn interiérových sklenených dverí - vitráže

Sklenené dvere zdobené fóliou

Najekonomickejšou možnosťou dekorácie je ozdobiť sklenené dvere farebnými, matnými alebo zrkadlovými filmami. Technológia je taká jednoduchá, že prácu je možné vykonávať nezávisle, bez pomoci špecialistov. Tento typ konštrukcie sa však zároveň nelíši dlhou životnosťou..

Dizajn sklenených interiérových dverí - Sklenené dvere zdobené fóliou Dizajn sklenených interiérových dverí - Sklenené dvere zdobené fóliou

Dvere z pieskovaného skla

Oveľa odolnejšie je použitie pieskovania, ktoré sa vykonáva výlučne v továrni. V tomto prípade sa sklo a kresba spájajú do jedného celku a náročnosť prevedenia závisí od želania majiteľov – môže to byť jednoduchá kompozícia pre minimalistický interiér alebo pompéznejší..

Dizajn sklených interiérových dverí - pieskované sklenené dvere

Konštrukcie používajúce triplexové sklo

Najtrvanlivejším materiálom pre priehľadné dvere je triplexové sklo. Jeho zvláštnosť spočíva vo výrobnej technológii, keď je niekoľko pohárov zlepených ozdobným filmom akejkoľvek farby, ktorý je medzi nimi. Zaujímavým faktom je, že pri poškodení alebo zlomení (čo sa stáva veľmi zriedka) úlomky neodletia, ale zostanú pripevnené k filmu. Táto skutočnosť naznačuje zvýšenú bezpečnosť používania takéhoto dizajnu..

Dizajn sklenených interiérových dverí - sklenené konštrukcie Triplex Dizajn sklenených interiérových dverí - sklenené konštrukcie Triplex

Ako si vybrať sklenené interiérové ​​dvere

Pretože výber položky interiéru, o ktorej uvažujeme, je dosť veľký, pred kúpou je dôležité všetko premyslieť do najmenších detailov, zvážiť všetky výhody a nevýhody tohto alebo toho dizajnu. Stojí za zmienku, že náklady na sklenené interiérové ​​dvere sú dosť veľké, najmä ak sú vyrobené na objednávku v súlade so štýlom. Tu sú dôležité všetky jemnosti, od spôsobov otvárania, stupňa osvietenia skla, jeho dekoru až po kvalitu kovania..

Je potrebné dbať na kvalitu skla, jeho cenu – čím vyššie náklady, tým spoľahlivejšie. Najtrvanlivejšie systémy sú „Triplex“, ale ich cena je vysoká. Cenu môže tiež ovplyvniť veľkosť dverí a ich hmotnosť, preto sa pri nákupe musíte okamžite rozhodnúť o rozpočte..

Pri nákupe nie je na škodu vyžadovať od predajcu, aby k zakúpeným skleneným dverám poskytol osvedčenie o zhode, aby bola vaša rodina a priatelia chránení pred problémami..

Ako si vybrať sklenené interiérové ​​dvere Ako si vybrať sklenené interiérové ​​dvere

Sklenené interiérové ​​dvere – foto

Mnoho nápadov na inštaláciu a dizajn sklenených interiérových dverí je možné zozbierať z nižšie uvedenej galérie. Tu sú zhromaždené najlepšie fotografie ich rôznych typov, zdobené v moderných štýlových riešeniach. Príjemné prezeranie!

Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto Sklenené interiérové ​​dvere - foto

Published
Categorized as Nápady