Posuvná skriňa na chodbe: 65 nápadov na fotografiu

Posuvná skriňa na chodbe: 65 nápadov na fotografiu

Vrchné oblečenie, obuv, domáce potreby … Toľko vecí je potrebné umiestniť na chodbu, v ktorej je len málokedy potrebný priestor. Pri navrhovaní dizajnu musíte premyslieť každý detail a zvoliť najoptimálnejšie riešenie. Dnes budeme zvažovať jeden z nich – šatník na chodbu, ktorý vám umožní zorganizovať obytný priestor a vytvoriť estetický vzhľad miestnosti..

Čo je to šatník?

Posuvná skriňa je úložný systém, ktorý sa od ostatných líši špeciálnym dizajnom dverí. Názov priamo súvisí s typom osobného vozňa, ktorý je zo zvyšku priestoru ohradený posuvným mechanizmom na kolieskach. To zaisťuje pohodlie a šetrí miesto.

Hlavným účelom šatníka je prispôsobiť maximálny počet vecí a udržať ich v poriadku. Sú navrhnuté tak, aby každá položka mala svoje vlastné miesto, ale zároveň nebolo ťažké nájsť. S touto úlohou sa vyrovnávajú prvky troch typov: priečka na vešiaky, stojany a zásuvky.

Hadicu je možné viesť pozdĺžne alebo priečne, v závislosti od šírky sekcie, pričom sa ušetrí ďalší priestor. V skriniach s malou hĺbkou sa často používajú výsuvné vešiaky. Príslušenstvo a oblečenie sú uložené v poličkách alebo zásuvkách a topánky sú uložené v špeciálnych priehradkách zo sieťoviny, ktoré nehromažďujú nečistoty.

Posuvné šatníky sa perfektne hodia do akéhokoľvek interiéru a plnia svoje zamýšľané funkcie: môžu sa stať jasným prízvukom alebo splynúť s dizajnom bez toho, aby upútali pozornosť. Veľká fasáda dverí je ozdobená minimálnym súborom umeleckých výrazových prostriedkov a niekedy je to druh plátna pre komplexnú kresbu. Variabilita modelov na modernom trhu s nábytkom vám umožňuje vybrať si presne možnosť, ktorá vyhovuje všetkým požiadavkám majiteľov.

Nevýhody posuvných šatníkov zahŕňajú nepohodlie pri používaní: v niektorých modeloch valčekový mechanizmus pri otváraní vytvára veľa zbytočného hluku, ale tento okamih môže nastať iba pri veľmi lacnom tovare. Počas prevádzky je tiež potrebné dávať pozor, pretože pri náhlych pohyboch sa diely rýchlejšie opotrebúvajú..

Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, vyberte si nábytok strednej cenovej kategórie alebo nakupujte na objednávku. Pri otváraní a zatváraní buďte opatrní, mechanizmus valčeka pravidelne utierajte bežnou vlhkou handričkou, aby ste sa zbavili prachu a nečistôt.

Posuvná skriňa na chodbe

Odrody šatníkových skríň na chodbu

Predtým, ako namontujete šatník do interiéru chodby, musíte si ho vybrať. A teraz to nie je len o vizuálne krásnom produkte. Úložné systémy sa líšia veľkosťou, dizajnom, konfiguráciou a umiestnením. Zvážte najobľúbenejšie možnosti!

Skrine klasické šatníky

Tento typ šatníka sa skladá zo štvorstenného korpusu a dverí vybavených valčekovým mechanizmom. Stačí kúpiť hotový výrobok a umiestniť ho na vhodné miesto, často pozdĺž voľnej steny..

Táto možnosť je vhodná pre priestranné chodby, v ktorých úspora miesta nie je hlavným cieľom. V ostatných prípadoch sa budete musieť pokúsiť nájsť model s požadovanými parametrami alebo ho kúpiť na objednávku. Tento typ môže byť drahší ako ostatné kvôli kompletnému súboru dielov, ale v prípade sťahovania nemusíte míňať peniaze na demontáž.

Skrine klasické šatníky na chodbu Skrine klasické šatníky na chodbu

Vstavané a čiastočne postavené šatníky

Výrobky s jedným alebo dvoma bočnými kuframi (vstavané) alebo bez nich (vstavané). Hlavné steny pôsobia ako priečky, čo znamená, že do konštrukcie je možné vstúpiť do výklenku alebo ju umiestniť do rohu. Všetky komponenty, ako sú police a priečniky, sú pripevnené priamo k stenám, čo robí šatník spoľahlivým a monumentálnym.

Okrem toho pomôžu skryť nedokonalosti povrchovej úpravy a nerovnosti, ideálne sa hodia medzi priečky. Je pravda, že je nepravdepodobné, že by bolo možné zostaviť nábytok sami – bez pomoci majstrov sa nezaobídete. V každom prípade je to skvelá voľba pre malé chodby, ktoré vytvoria harmonickú kompozíciu..

Vstavané a čiastočne vstavané skrine na chodbu Vstavané a čiastočne vstavané skrine na chodbu

Modulárne šatníky

Tento typ je spojený s kompletnou sadou šatníkových skríň a pozostáva z oddelených modulových sekcií. S ich pomocou môžete vytvoriť pohodlný úložný systém kombináciou políc, vešiakov alebo zásuviek v požadovanom poradí a množstve. V prípade potreby si môžete kúpiť ďalšie prvky, čo je obzvlášť dôležité pre chodbu, plnenie skriniek, v ktorých sa mení v závislosti od sezóny.

Modulárne šatníky do chodby

Rohové šatníky

Konštrukcie tohto typu sú vhodné pre chodby, v ktorých je roh optimálnym miestom pre umiestnenie šatne. Táto oblasť je kvôli svojej nepraktickosti často prázdna, ale rohové šatníky dokonale zapadnú do akéhokoľvek priestoru..

Majú rôzne tvary, vďaka čomu sa rozlišujú tri typy. Najjednoduchším je šatník v tvare písmena L, ktorého dve skrinky sú umiestnené kolmo na seba..

Šatník v tvare trojuholníka nadväzuje na strany rohu. A hoci sa táto možnosť nelíši v priestornosti, do interiéru sa veľmi kompaktne hodí..

Medzi ďalšie poddruhy patria päťuholníkové a lichobežníkové tvary. Sú navrhnuté tak, aby ukladali veľa vecí, ale zaberali viac miesta..

Rohové šatníky do chodby Rohové šatníky do chodby

Posuvná skriňa na chodbe pre rôzne štýly

Vstavaná skriňa s posuvnými dverami je sama o sebe moderným dizajnom. Preto sa najlepšie hodí pre moderný štýl, ale nie je obmedzený iba na ne. Posuvné šatníky sa môžu hodiť do akéhokoľvek interiéru chodby, ak zvolíte správny dizajn.

Posuvné šatníky v modernom štýle

Tento štýl nediktuje určité rámce pri navrhovaní nábytku vrátane šatníka. Uprednostňuje sa jednoduchosť, moderné materiály, vlastné textúry a dekor. Napríklad modely s hladkými čiarami, kontrast lesklých a matných povrchov, kombinácia štruktúr v jasných farebných kombináciách budú vyzerať dobre..

Posuvné šatníky do chodby v modernom štýle Posuvné šatníky do chodby v modernom štýle

Posuvné šatníky v klasickom štýle

Pre chodby v klasickom štýle sú vhodné posuvné šatníky z prírodného dreva alebo jeho imitácie, maľované v pastelových svetlých farbách. Dvere môžu byť ozdobené vyrezávanými vzormi, kresbami. Uhly a línie tela s jemnými krivkami budú ladiť s estetikou štýlu.

Posuvné šatníky do chodby v klasickom štýle

Posuvné šatníky v štýle minimalizmu

V tomto štýle hladká, monochromatická fasáda vstavaných skríň vyzerá dobre bez zbytočných detailov. Zaujímavou možnosťou je nábytok, ktorý opakuje tieň steny, čo vám umožňuje takmer úplne zapadnúť do interiéru chodby bez toho, aby ste museli odoberať cenné metre štvorcové..

Posuvné šatníky do chodby v štýle minimalizmu Posuvné šatníky do chodby v štýle minimalizmu

Posuvné šatníky v provensálskom štýle

Tento štýl predpokladá jednoduchý, ale textúrovaný dizajn, len aby ste sa riadili kánonmi, budete musieť tráviť čas hľadaním vhodného nábytku. Faktom je, že Provence miluje vintage položky alebo tie, ktoré napodobňujú starovek. Najčastejšie ide o drevené šatníky, maľované v pastelových odtieňoch, s vyrezávanými alebo ručne kreslenými vzormi..

Predsieňové šatníky v provensálskom štýle

Šatníky v podkrovnom štýle

Ak si vyberiete šatník pre podkrovnú izbu, potom bude chodba pravdepodobne celkom priestranná alebo kombinovaná s obývacou izbou. To výrazne rozširuje možnosti modelov a ich umiestnenia. Pri výbere dizajnu je však lepšie zamerať sa na moderné drevené konštrukcie vyrobené v tlmených odtieňoch. Fasády so zrkadlami vyzerajú dobre.

Posuvné šatníky do chodby v podkrovnom štýle Posuvné šatníky do chodby v podkrovnom štýle

Odporúčania pre výber

Prišli sme na štýly, konfigurácie a tvary. Čo ešte hľadať pri kúpe šatníka na chodbu?

Po prvé, pri výbere mechanizmu otvárania dverí by ste mali byť opatrní – existuje ich niekoľko typov. Najbežnejší je, keď je priečka v kovovom ráme a pohybuje sa pozdĺž špeciálnej drážky na valcoch. Táto možnosť však nie je spoľahlivá, pretože je vysoká pravdepodobnosť, že sa valček zošmykne silným nárazom. Podľa tohto kritéria je výhodnejšie kúpiť si konštrukciu s mechanizmom druhého typu, kde sa kolesá pohybujú po jednokolejke..

Za druhé, dávajte pozor na profily dverí. To platí pre tých, ktorí sa obávajú výskytu nepotrebných zvukov. Hliníkový systém je tichší a vyzerá úhľadnejšie, pretože valčeky sú skryté vo vnútri. Oceľ teda vytvára zvukové vibrácie, ale je odolnejšia ako prvý typ.

Po tretie, pokúste sa vybrať posuvné dvere, ktoré nie sú široké viac ako meter. V opačnom prípade môže byť nepohodlné ich používať kvôli ich veľkej hmotnosti a veľkosti..

Posuvná skriňa na chodbu - odporúčania pre výber

Kam umiestniť šatník na chodbe?

Umiestnenie úložného systému závisí od veľkosti chodby, dispozície a celkovej skladby nábytku.

Pre interiér malej oblasti sa odporúča umiestniť šatník do výklenku alebo dať prednosť rohovému modelu. Realisticky posúdte potreby priestoru a vyberte možnosť, ktorá pojme iba tie najnutnejšie položky. Ak nemôžete nájsť dizajn vhodný pre vaše parametre, je lepšie kúpiť na objednávku. Dobre budú vyzerať dvere so zrkadlovým povrchom, ktoré vám umožnia vizuálne rozšíriť priestor.

Posuvná skriňa vo výklenku je ideálnym riešením pre úzku chodbu alebo chodbu a v neutrálnej farebnej schéme nepúta pozornosť. Vstupná hala so štvorcovou geometriou je vhodná pre všetky možnosti. Ak je miestnosť kombinovaná s inou miestnosťou, môžete šatňu použiť ako priečku, ktorá poskytuje funkčné zónovanie.

Pri výbere miesta pre šatník musíte vziať do úvahy umiestnenie predných dverí, vyhýbať sa úzkemu kontaktu s nimi. Lepšie, ak je v krátkej vzdialenosti od uličky.

Kam umiestniť šatník na chodbe Kam umiestniť šatník na chodbe Kam umiestniť šatník na chodbe

Posuvné šatníky do chodby – foto

Ak navrhované možnosti a tipy nestačia na rozhodnutie o výbere šatníka na chodbe, odporúčame vám pozrieť sa na náš výber fotografií. Zhromaždili sme svetlé a najzaujímavejšie nápady, ktoré vás určite inšpirujú k správnemu rozhodnutiu. Príjemné prezeranie!

Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto Posuvné šatníky do chodby - foto

Video: Posuvné šatníky v interiéri chodby

Published
Categorized as Nápady