Podkrovný štýl v interiéri (80 fotografií)

Podkrovný štýl v interiéri (80 fotografií)

Počiatky tohto smeru štýlu siahajú do 40. rokov, keď bol v kreatívnej bohémii USA vidieť taký neobvyklý dizajn domu. Otvorené potrubie, duch dielne, továrenské vybavenie a vysoké stropy sú hlavnými pojmami štýlu podkrovia v interiéri. Budovy starých tovární a podobných manufaktúr sa zmenili na elitné byty pre stretnutia výtvarníkov, spisovateľov, hudobníkov, dizajnérov.

Vlastnosti štýlu podkrovia

Každý návrh interiéru je kombináciou špecifických architektonických a estetických riešení. Loft je harmonický tandem starého a nového. Existujú aj základné charakteristiky, podľa ktorých je tento štýl ľahko rozpoznateľný. Patria sem nasledujúce prvky:

1. Otvorený plán. Absencia priečok, ťažkých závesov a obrazoviek je 50% úspechu pri zdobení bývania v štýle podkrovia.

2. Veľké okná. Veľa svetla a priestoru – základ podkrovia.

3. Praktický nábytok. Musí plne spĺňať svoje funkčné požiadavky a tiež zvýrazňovať oddelené časti miestnosti..

4. Drevené schody. Taký jednoduchý priemyselný doplnok dodá miestnosti zvláštne kúzlo a pohodlie..

5. Starožitný povrch. Môže to byť ošarpaná podlaha, tehlové múry, kovové časti, holé rúry. Úhľadná nedbalosť hrá pri navrhovaní podkrovia veľkú úlohu.

6. Vysoké stropy. Vizuálne urobia miestnosť ešte priestrannejšou a voľnejšou..

7. Kreatívny dekor. Čiernobiele kresby, abstraktné vzory, hudobné záznamy, sklenené vázy, neobvyklé hrnce dokonale zapadnú do celkového obrazu.

8. Chladné odtiene. Najlepšie možnosti sú sivé, modré, biele, hnedé.

9. Krby. Toto je ďalšia racionálna príležitosť na kreatívne doplnenie dizajnu podkrovia..

10. Kombinácia starých a nových dielov. Napríklad moderná technológia a zostarnuté zrkadlá, modernizované obrazy a „prababičkovské“ prútené kreslo.

Interiérový dizajn v štýle Loft - Vlastnosti Interiérový dizajn v štýle Loft - Vlastnosti Interiérový dizajn v štýle Loft - Vlastnosti

Podkrovný nábytok

Jednou z hlavných výhod smeru podkrovného štýlu je, že môžete nechať voľný priestor svojej predstavivosti. Samozrejme, s prihliadnutím na zvláštnosti správnych kombinácií. Aj starý drevený stôl alebo nepotrebný kovový vešiak sa v priebehu niekoľkých sekúnd zmení na mestské detaily kreatívneho priestoru. Nábytok v takom mimoriadnom dizajne plní funkčnú aj estetickú úlohu. Odborníci odporúčajú nezastaviť výber v jednej veci, ale kombinovať staré s novým. Starožitné drevené police, staré skrine, kovové konferenčné stolíky spolu s modernými chrómovými policami (ktoré môžu slúžiť ako skvelá kulisa na zónovanie veľkej miestnosti) a mäkké pohovky budú vyzerať perfektne. Do obývačky je vhodná akordeónová sedačka, do spálne – klasická posteľ s neobvyklým čelom, do kuchyne – sedacia súprava. Najlepšie je venovať pozornosť obdĺžnikovému nábytku, ako aj ručne vyrábaným predmetom. Nedávajte prednosť príliš jasným odtieňom, aby ste nenarušili pokojnú atmosféru miestnosti..

Interiérový dizajn v štýle podkrovia - Nábytok Interiérový dizajn v štýle podkrovia - Nábytok Interiérový dizajn v štýle podkrovia - Nábytok

Textil, dekor a osvetlenie

Podkrovie je presne ten interiérový dizajn, ktorý dokazuje, že „štýl sa dá nájsť v jednotlivých detailoch“. Sklenené figúrky, drevorezby, čiernobiele fotografie, kamenné suveníry a ručne vyrábané škatule sa môžu stať nádherným a mimoriadnym dekorom. Minimalistickejšou, ale nemenej zaujímavou možnosťou sú krajinomaľby a sklopné police s kvetmi..

Ak sa rozhodnete vybrať textil, mali by ste venovať pozornosť výlučne ľahkým roletovým závesom, ručne vyrábaným závesom bez tiaže a geometrickým vzorom na vankúšoch. Môžete si vybrať kyslé farby (v prípade nadmernej jednotnosti povrchových úprav a nábytku).

Podkrovie je akousi rebelskou atmosférou. Osvetlenie by tiež nemalo byť triviálne, ale originálne a rozmanité. Okrem hlavného zdroja svetla (lustre, žiarovky) budú skvele vyzerať aj namontované bodové svetlá pod stropom, bodové závesné alebo stojacie lampy, ako aj kovové svietniky.

Interiér v štýle podkrovia - textil, výzdoba a osvetlenie Interiér v štýle podkrovia - textil, výzdoba a osvetlenie Interiér v štýle podkrovia - textil, výzdoba a osvetlenie Interiér v štýle podkrovia - textil, výzdoba a osvetlenie

Povrchové úpravy a materiály

Výber správnej podlahy a obkladu stien pre štýl podkrovia je náročná úloha. Je potrebné vybrať materiály podľa niekoľkých kritérií naraz: vysoká kvalita, harmonická kombinácia, funkčnosť.

Poschodie

Najlepšie možnosti povrchu podlahy pre podkrovie sú neupravené prírodné materiály (drevo, kameň), laminát alebo imitácia tehál. Tieto typy povrchových úprav zdôraznia minimalizmus, estetiku a stanú sa vrcholom miestnosti..

Interiér v štýle podkrovia - podlahová úprava Interiér v štýle podkrovia - podlahová úprava Interiér v štýle podkrovia - podlahová úprava

Steny

V tomto vnútornom smere je dovolené nezdobiť bežné murované a omietnuté povrchy. Steny môžete tiež ozdobiť obyčajnou farbou (najčastejšie sú vhodné béžové, sivé, modré a kávové odtiene), tapetami s geometrickými vzormi alebo plastovými panelmi, ktoré napodobňujú tehlu alebo drevo.

Interiér v štýle podkrovia - dekorácia na stenu Interiér v štýle podkrovia - dekorácia na stenu Interiér v štýle podkrovia - dekorácia na stenu

Strop

Povrch bez omietky pomôže podporiť podkrovné motívy kreatívneho chaosu. Môže byť ponechaný bez dekorácie, alebo môže byť natretý emulznou farbou v neutrálnych svetlých odtieňoch..

Interiér v štýle podkrovia - stropná povrchová úprava Interiér v štýle podkrovia - stropná povrchová úprava Interiér v štýle podkrovia - stropná povrchová úprava

Interiéry v podkroví – fotografia

Tento štýl je univerzálny pre každú izbu. V spálni vytvorí maximálny komfort a pokoj, dodá obývačke extravaganciu, naplní detskú izbu vzpurným duchom a dodá chuť do chodby..

Dizajn spálne v podkrovnom štýle

Základným pravidlom pri vytváraní pohodlnej postele v loftovom dizajne nie je zaplniť priestor zbytočnými detailmi. Miestnosť by mala byť priestranná, voľná a svetlá. Klasická posteľ s kovovým alebo dreveným čelom, závesnými knižnicami, rámovými štruktúrami a hlavným vrcholom v podobe krbu, kamennej mozaiky alebo nástennej fotogalérie (ak to priestor umožňuje).

Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto Interiérový dizajn spálne v podkroví - foto

Dizajn obývačky v podkroví

Tomuto miestu v dome je priradená dôležitá úloha – vytvárať pohodlie nielen pre majiteľov domu, ale aj pre hostí. Veľkú obývaciu izbu v štýle podkrovia je možné zónovať do 2 požadovaných zón (napríklad kancelária a priestor na posedenie) pomocou knižníc alebo mäkkých kresiel. Malú miestnosť by mal doplniť drevený jedálenský stôl s nohami z tepaného železa, hojdacie kreslo a starožitný dekor na zavesených policiach.

Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto Interiérový dizajn obývačky v podkroví - foto

Dizajn kuchyne v podkroví

Rozkladacia pohovka, malý kovový stôl, nástenný panel a závesné svetlá nad jedálenským kútom budú skvelým riešením pre kuchyňu v podkroví. Hlavnou vecou je pamätať si na harmonickú kombináciu farieb nábytku, dekorácií a textilu. Môžu mať rovnaký odtieň alebo môžu navzájom kontrastovať..

Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto Interiér kuchyne v štýle podkrovia - foto

Dizajn detskej izby v štýle podkrovia

Podkrovie je skvelé pre kreatívne dieťa / teenagera. Moderná pódiová posteľ bude dobre ladiť so starým dreveným stojanom, veľkými pufmi, stenovými imitáciami, ako aj dekoráciou vo forme plagátov hudobných skupín, kresieb a exkluzívnych ručne vyrábaných hračiek..

Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia Interiérový dizajn detskej izby v podkroví - fotografia

Dizajn chodby v štýle podkrovia

Táto miestnosť by sa mala zaobísť bez objemného nábytku a dekoru. Je lepšie použiť drevené police, drsné povrchy a staré zrkadlá. Takže celková mimoriadna atmosféra bude doplnená, ale nie preťažená..

Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto Interiér chodby v štýle podkrovia - foto

Video: Podkrovný štýl v interiérovom dizajne

Published
Categorized as Nápady