Ošumělý elegantný štýl v interiéri: 110 nápadov na fotografiu

Ošumělý elegantný štýl v interiéri: 110 nápadov na fotografiu

Oblečenie, doplnky alebo dekor v štýle shabby chic sa dnes ozývajú, ale pôvodne tento trend vznikol v oblasti interiérového dizajnu. Miestnosť, ktorá kombinuje prvky retro, vintage, rovnako ako Provence, vyzerá trochu šokujúco, ale vždy zaujímavo. Vzhľadom na rozmazané hranice nie je ľahké v interiéri vytvoriť ošumělý a elegantný štýl a tiež nájsť rovnováhu medzi „starovekom“ a „luxusom“, pokúsime sa však jasne ukázať možné možnosti jeho implementácie v rámci rôznych medzery..

Vlastnosti ošumelého elegantného štýlu

Predchodcom ošumelého šik bola Rachel Ashwell, milovníčka starožitností a žena v domácnosti, ktorá vo svojom voľnom čase vyrába útulné bytové doplnky. Po rozvode žena začala s výrobou širokého sortimentu tovaru pod značkou Shabby Chic, ktorého názov sa prekladá ako „ošumělý luxus“. Tak sa zrodil celý smer v dizajne – eklektický, jemný, šokujúci, ale zároveň zdržanlivý, vďaka prelínaniu prísnych anglických klasík.

Tento štýl je niekedy zamieňaný s Provence, hlavne kvôli starým odierkam na predmetoch a pastelovej farebnej schéme. Ošumelý šik, na rozdiel od francúzskeho suseda, namiesto provinčnej hrubosti smeruje k estetike baroka, básnik v interiéroch často nájdete skutočne starožitnosti.

“Shabby chic” sa vyznačuje svetlými, jemnými farbami, ktoré môžu zahŕňať biele, béžové, modré, ružové odtiene. Štandardná paleta je niekedy zriedená lila alebo svetlo zelenou, ale tmavé alebo príliš svetlé farby sú extrémne zriedkavé – narušujú prirodzenú svetelnú atmosféru..

Interiér bude samozrejme v ideálnom prípade doplnený starožitnými predmetmi s aristokratickým šarmom, ale v moderných realitách je dovolené obrátiť sa na vysokokvalitnú štylizáciu, najmä v priestore s miernym dekorom. Tvar nábytku by mal byť spojený s palácovou klasikou: naznačujú to zakrivené obrysy, hladké čiary a bohaté dekoratívne prvky..

V ošarpanom elegantnom dome vždy vládne romantická nálada. Pomáha vytvárať kvetinové ozdoby, čipky, ladné štukové lišty, sviečky alebo figúrky s anjelmi. A budete musieť tiež ukázať zručnosť vyšívania a pridať aspoň niekoľko ručne vyrobených detailov – toto pravidlo stanovil predchodca štýlu, ktorý začal s výrobou takéhoto príslušenstva..

Shabby chic nemožno pripísať rozpočtovým možnostiam interiéru, aj keď si to želáte, môžete sa zmestiť do pomerne úzkeho finančného rámca, ak dôkladne premyslíte každú zložku. Navyše množstvo prirodzeného svetla a priestrannosť tu vytvára určitý druh luxusu, takže by ste mali premýšľať nad dizajnom priestorov so strednou alebo veľkou plochou. Napriek ťažkostiam pri implementácii výsledok poteší romantické, sofistikované povahy, ktoré sa snažia vytvoriť relaxačnú atmosféru, ktorá odráža ich vkus..

Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Vlastnosti Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Vlastnosti

Povrchové úpravy a materiály

Základom každého interiéru, nielen v štýle shabby chic, je dekorácia. Bude slúžiť ako organické pozadie a zjednotí všetky súčasti miestnosti..

Poschodie

Parkety sú ideálne ako podlahová krytina – prírodný, praktický podklad, ktorý sa častejšie používa v obývacích izbách. Malé odreniny, ktoré nesúvisia s kvalitou materiálu, textúrou dreva alebo neopatrným lakovaním, ako keby časom vybledli, pomôžu zdôrazniť štýl. Malý koberec pomôže ozdobiť takú podlahu..

V kuchyni alebo v kúpeľni je vhodné „obložiť“ keramickú dlažbu vyblednutými ozdobami. V tomto prípade stojí za to uprednostniť svetlé odtiene, ktoré vizuálne rozširujú priestor..

Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Povrchové úpravy podláh Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Povrchové úpravy podláh

Steny

V závislosti od celkovej kompozície sa môžete zastaviť pri bežnom maľovaní, najmä v miestnostiach s bohatou výzdobou. Takéto steny sú zvyčajne zdobené štukom, zdôrazňujúc klasickú stránku ošumelého šik..

Odporúča sa vybrať tapetu s monochromatickým vzorom, ktorý nezvýrazňuje veľkú pozornosť. Môžu to byť odrody papiera, nezabúdajte na ich krátku životnosť alebo luxusné textilné tkaniny.

Steny lemované dekoratívnou omietkou budú vyzerať zaujímavo – kvalitatívne napodobňujú účinok staroveku. Do ošarpaného elegantného rámca perfektne zapadne aj drevo alebo dekoratívny kameň..

Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Dekorácia na stenu Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Dekorácia na stenu

Strop

Biely plochý strop vyzerá kanonicky. Natiahnuté lesklé povrchy so vstavanými žiarovkami sú tu nevhodné, ale ak potrebujete skryť viditeľné nedostatky, mali by ste uprednostniť plátno s matnou textúrou. Všimnite si toho, že drevené trámy, ktoré sa v takom interiéri dostávajú do popredia, sa môžu stať výhodou, ak sú rafinované. Štukatúra po obvode dodá dizajnu požadovaný chic.

Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Stropná dekorácia Ošumělý elegantný štýl v interiéri - Stropná dekorácia

Ošumelý elegantný nábytok

Sada nábytku sa bude líšiť v závislosti od miestnosti, ale v každom z nich ďalší priestor na skladovanie a relaxáciu pomôže zariadiť požadované prostredie: komody, skrinky, pohovky, toaletné stolíky a pohodlné kreslá. Shabby chic má ďaleko k racionálnej praktickosti moderných trendov, pri akejkoľvek kompozícii by mal byť priestor pre voľný pohyb.

Sada by mala mať klasickú eleganciu, štukovanie, rezbárstvo alebo sklenené fronty. Nemali by ste šetriť na materiáli, pretože žiadne umelé analógy nemôžu nahradiť estetickú textúru prírodného dreva. Môže byť ponechaný v pôvodnej podobe alebo natretý svetlým odtieňom, ktorý je v súlade s celkovou paletou. Vzhľad starožitného nábytku je tvorený odierkami na povrchu, ako keby ich zanechal čas.

Nenechajte sa zastrašiť slovom „luxus“ v názve štýlu. Poskytuje rozsiahle pole na implementáciu neobvyklých myšlienok. Napríklad obývaciu izbu môže zdobiť konferenčný stolík z kufra alebo starých paliet, ako aj kompaktný falošný krb.

Ošumelý elegantný nábytok Ošumelý elegantný nábytok Ošumelý elegantný nábytok Ošumelý elegantný nábytok

Textil, dekor a osvetlenie

Nie je možné realizovať krásny interiér v ošúchanom elegantnom štýle bez textilu – pôsobí ako druh dekoratívneho základu. Prirodzene sa myslí iba prírodná tkanina – od jemného hodvábu na zdobenie vankúšov až po hrubú bielizeň vo forme ručne vyrobeného obrusu.

V tomto prípade môže byť tkanina obyčajná alebo bohato zdobená – výber závisí od dizajnu. Je dôležité zostať v rozmedzí svetlých pastelov, ktorých rôzne variácie už môžu vyzerať ako jasné akcenty..

Okrem textílií môžete izbu vyzdobiť aj pomocou starého príslušenstva zo starožitníctva alebo babičkinej špajze: figúrky anjelov, pastierok, váz a panelov, ktoré by ostatní kvôli zastaranému vzhľadu vyhodili, nájdu nový život v ošarpanom interiéri.

Osvetľovacie zariadenia sa stanú samostatnou dekoratívnou súčasťou: vynikajúce krištáľové lustre, nástenné a podlahové svietidlá. Niekoľko sviečok len umocní romantickú atmosféru..

Ošumělý elegantný štýl v interiéri - textil, dekor a osvetlenie Ošumělý elegantný štýl v interiéri - textil, dekor a osvetlenie Ošumělý elegantný štýl v interiéri - textil, výzdoba a osvetlenie Ošumělý elegantný štýl v interiéri - textil, dekor a osvetlenie Ošumělý elegantný štýl v interiéri - textil, výzdoba a osvetlenie

Ošumelé elegantné interiéry – foto

Aby sme lepšie porozumeli funkciám štýlu, zvážme, ako ho implementovať v každom samostatnom priestore..

Ošumělý elegantný dizajn kuchyne

Takáto kuchyňa si vyžaduje neustálu starostlivosť a pozornosť, pretože služba, príbory a ďalšie domáce potreby, ktoré sú z racionálnych dôvodov spravidla schované za fasádami skriniek, sú tu často prezentované každému, aby ich videli, pretože sú súčasťou dekoratívnej kompozície. Techniku ​​sa však odporúča skryť, pretože vyniká v koncepte ošumelého šik..

Na dekoráciu sa používajú keramické dlaždice, ktoré si dobre poradia s vysokou teplotou, vlhkosťou a striekancami potravín a nábytok môže byť chránený pred negatívnymi vplyvmi lakom..

Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kuchyne - foto

Ošumelá elegantná obývačka

Ošumelý šik v miestnosti, kde je zvykom zhromažďovať blízkych na spoločnú dovolenku, je ideálnym riešením. Mäkké vankúše, prírodné čalúnenie, jemné farebné kombinácie a dostatok svetla pomôžu iba vytvoriť správnu atmosféru.

Často tu nájdete nasledujúcu sadu položiek: pohovku, niekoľko kresiel po stranách a konferenčný stolík otočený k krbu a po obvode obývačky je šatník, komoda alebo iné úložné priestory. Obývacia izba je tiež niekedy kombinovaná s jedálňou, ak môžete priradiť priestor pre jedálenský stôl..

Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn obývačky v štýle shabby chic - foto

Ošumelý elegantný interiér spálne

Ako v každom inom štýle, ústredným predmetom ošarpanej elegantnej spálne je posteľ – veľká, vysoká, s kovaným čelom a nohami. Je prikrytý nádherným pastelovým ľanom, spravidla v dvoch verziách: biely textil alebo tkanina s kvetinovými vzormi. Plátna s geometrickými vzormi a zdržanlivými studenými farbami pomôžu pridať „mužnejší“ charakter.

Ak to plocha spálne umožňuje, odporúča sa rozdeliť ju na dve zóny – na relaxáciu a každodenné záležitosti. V druhej časti bude umiestnený toaletný stolík, pracovisko, komoda alebo knižnica. Miestne zdroje svetla vytvárajú príjemné prostredie.

Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru spálne - foto

Ošumelá elegantná kúpeľňa

V najlepších tradíciách klasického štýlu ošarpaná kúpeľňa pripomína oddelenú obývaciu izbu – s malou pohovkou na relaxáciu, oknom s elegantnými závesmi a nábytkom so sofistikovanými rezbami..

Keramická dlažba alebo tapeta odolná voči vlhkosti sa dokonale vyrovná s ťažkou mikroklímou miestnosti a zrkadlo v bohato zdobenom ráme spolu s klasickou kúpeľňou zdôrazní luxus štýlu. Sprchy sú oveľa menej bežné, ale pre nich stačí vybrať roh a nainštalovať potrebné vybavenie.

Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru kúpeľne - foto

Ošumelý elegantný dizajn chodby

Chodba by mala byť veľká a priestorná, aby sa v nej ľudia pohodlne pripravovali na cestu alebo sa prezliekali. Okrem toho by sa mala venovať pozornosť návrhu priestoru, pretože to je prvé stretnutie s hosťami, ktoré vytvára dojem z celého domu..

Odporúča sa zostať v miernom meradle, pričom by sa mala zvýrazniť iba podlaha s dlažbou alebo parketami. Namiesto objemných a funkčných šatníkov sú tu bežnejšie šatníky, komody na uloženie oblečenia, pohovky alebo dokonca veľké pohovky..

Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto Ošumělý elegantný dizajn interiéru chodby - foto

Ošumelá elegantná detská izba

Shabby chic je pre dievča skutočnou radosťou, ale chlapcom sa nemusí páčiť prehnaný luxus a jemný charakter štýlu. Ak potrebujete zachovať jednotu štýlu, mali by ste uprednostniť zdržanlivú studenú paletu, monochromatické povrchy alebo geometrické vzory. Aj taká sada je v rámci štýlu povolená..

V závislosti od veku dieťaťa je potrebné regulovať počet dekoratívnych prvkov. Posteľ mladej milenky môže byť ozdobená baldachýnom a police rôznymi figúrkami.

Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto Interiérový dizajn detskej izby v štýle shabby chic - foto

Video: Ošumělý elegantný štýl v interiéri – nápady na dizajn

Published
Categorized as Nápady