Kutilský domček pre domácich majstrov: 70 nápadov na fotografie

Kutilský domček pre domácich majstrov: 70 nápadov na fotografie

Váš mačací miláčik potrebuje priestor rovnako ako vy. Existuje pre neho veľa priestranných zborov, ale kartónová škatuľa vyzerá útulne, čo vytvára pocit bezpečia. Ak vás už unavuje nečakane nachádzať domáceho maznáčika v hrncoch, zásuvkách alebo mikrovlnkách, prevezmite kontrolu nad situáciou vytvorením domu pre mačky vlastnými rukami – je to nielen jednoduché, ale aj neskutočne zábavné..

Typy domov pre mačky

Rozsah domácich zvierat v obchodoch je pozoruhodný v rôznych modeloch. Ich počet je určený nielen potrebami zvieraťa, ale aj vzhľadom na štruktúru, ktorá by sa mala stať súčasťou interiéru. A hoci nie všetky výrobky je možné vyrábať ručne, pri výbere miniatúrneho bývania je potrebné mať predstavu o typoch..

Ležadlá a hojdacie siete

Prvým je druh postele pre mačky, ktorý je často prezentovaný vo forme košov alebo škatúľ zabalených v matraci. Bude pre nich vhodné spať na takom mieste, ale táto možnosť nie je vhodná pre iné druhy zábavy..

Hojdacia sieť vyzerá neobvykle, čo má veľa spoločného s hojdacou sieťou v ľudskej veľkosti, ale v miniatúrnej veľkosti vyzerá neskutočne roztomilo. Plátno je navyše možné umiestniť kdekoľvek, zaistené na štyroch stranách. Kĺbová posteľ pod stoličkou vám napríklad umožní sledovať domáceho maznáčika pri odpočinku..

Dom pre mačky - Postele a hojdacie siete Dom pre mačky - Postele a hojdacie siete

Domy-búdky

Jedná sa o uzavreté bývanie a plnohodnotný domov pre vášho domáceho maznáčika, v ktorom môže mať dobrý odpočinok a súkromie. Štruktúra má strechu, ktorá plní svoju hlavnú funkciu alebo slúži ako miesto na spanie pre mačku.

Stánky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a konfiguráciách. Niektoré dokonca obsahujú škrabadlo – vnútri alebo vonku. To ochráni nábytok v miestnosti pred ostrými mačacími pazúrmi..

Ďalším plusom takého domu pre mačku je jeho estetický vzhľad. Môže byť ozdobený rôznymi pomôckami, iba by mal byť pre vášho domáceho maznáčika bezpečný.

Dom pre mačky - Búdky

Vstavaný do nábytku

Multifunkčné položky, ktoré okrem svojej hlavnej úlohy plnia aj úlohu domu pre mačku. Môže to byť nočný stolík s dvoma oddeleniami, z ktorých jeden je plný vašich vecí a druhý je miestom odpočinku vášho domáceho maznáčika. Alebo police, do ktorých sa zmestí chlpatý priateľ a poskytnú ľahký prístup do skrýše.

Mali by ste sa zamerať na povahu zvieraťa, pretože príliš aktívny a zvedavý – zničí veci v skrini alebo vyhodí knihy. Navyše, niekedy nie je ľahké zvyknúť mačku na také bývanie. V jeho mysli je dôležité oddeliť veci, ktoré môže použiť, od tých, ktoré sú súčasťou interiéru..

Tieto modely sa zriedka nachádzajú v obchodoch, ale kvalifikovaní majitelia môžu existujúci nábytok prerobiť pre potreby domáceho maznáčika. Aké obete prinášate pre chlpatého priateľa.

Mačací dom vstavaný do nábytku Mačací dom vstavaný do nábytku

Miniatúrny nábytok

Majitelia, ktorí radi fotografujú svoje zvieratá, ocenia tento roztomilý predmet. Malé postele alebo pohovky sa používajú ako miesto na spanie, na ktoré si mačky nemusia zvykať: tieto stvorenia radi ráno svojvoľne chodia po pánovom vankúši a neúnavne vyžadujú pozornosť a jedlo.

Výzdobou sú prehozy, malé vankúše so vzormi, ale najzaujímavejšie je, ak sa vzhľad postele opakuje s vašim. Miniatúrny nábytok je pre majiteľa predovšetkým radosťou.

Cat House - miniatúrny nábytok Cat House - miniatúrny nábytok

Kartónový dom

Hlavnou výhodou takéhoto domu pre mačky je rozmanitosť dizajnových riešení. Kartónový prístrešok je vyrobený vo forme vigvamu, vtáčej búdky, chaty, jaskyne … A tým možnosti nekončia! Môžete si ho ľahko postaviť sami – stačí si vytlačiť rozloženie a zostaviť ho, pretože na internete je veľa originálnych nápadov.

Len majte na pamäti, kartónový domček pre mačky vám dlho nevydrží. Vzhľadom na krehkosť materiálu riskujete, že po niekoľkých dňoch prídete o výsledok svojho snaženia. Hravé aktívne mačky pôvodnú štruktúru ľahko zničia. Vytvorenie nového však nebude ťažké..

Cat House - dom z lepenky Cat House - dom z lepenky

Hrajte komplexy

Aby si mačky s charakterom mohli užiť veľa fyzických aktivít vo svojom osobnom kútiku, majitelia sa lepšie zaujímajú o vhodný herný komplex. Tieto štruktúry sú vytvorené s cieľom zaistiť plnohodnotný život zvieraťa a môžu zahŕňať nasledujúce prvky: škrabance, dom, hojdaciu sieť, hračky, schody, tunely atď..

Neodporúčame vytvárať komplexné komplexy sami, pretože musia brať do úvahy fyziologické aspekty, ktoré je ťažké vypočítať bez určitých znalostí. Aby bola štruktúra pre vášho domáceho maznáčika ideálna, môžete si ju vyrobiť na objednávku.

Dom pre mačky - Hrajte komplexy

Ako si vybrať?

Rozhodovanie o domove pre vášho domáceho maznáčika môže byť ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Pochopiť, čo mačky chcú, je ešte ťažšie ako porozumieť deťom. Zároveň len ťažko prinútite zviera zamilovať sa do predmetu, ktorý sa mu hneď nepáčil. Ale napriek tomu môžete potešiť svojvoľné stvorenie! Ak to chcete urobiť, postupujte podľa základných pokynov.

Dávajte pozor na vek. Mačiatka s nezrelým temperamentom sú aktívne, vyžadujú veľa priestoru na pohyb i hru. Najviac im budú vyhovovať veľké komplexy, len pozor na bezpečnosť detí.

V priebehu času si zviera vyvíja svoj vlastný model správania, pre ktorý je potrebné prispôsobiť budúce bývanie. Takže domáce zvieratá, ktoré nemajú radi cudzích ľudí a často sa skrývajú na odľahlých miestach, zakorenia v búdke. Spoločenské zvieratá, ktoré často nájdete na otvorených priestranstvách, sa však budú cítiť pohodlne na ležadlách alebo hojdacích sieťach..

Ak si chcete vybrať perfektný domov, bude treba venovať zvýšenú pozornosť návykom vašej mačky. Určte, kde zviera uprednostňuje odpočinok – to pomôže orientovať sa vo veľkosti domu. Existujú ľudia, ktorí milujú výšky. Vhodný je pre nich prístrešok s niekoľkými úrovňami..

Zaistite, aby bol materiál úplne bezpečný, neobsahoval škodlivé látky. Mačky majú citlivú vôňu, takže hotová štruktúra by nemala obsahovať ďalšie pachy po maľovaní, lepení, spracovaní atď..

Dávajte pozor na integritu štruktúry, najmä ak má niekoľko úrovní. Zároveň by nemali obsahovať ostré rohy alebo nerovnosti, ktoré môžu poškodiť fyzický stav domáceho maznáčika..

DIY mačací dom DIY mačací dom DIY mačací dom DIY mačací dom

5 nápadov na domčeky pre mačky

Hotové modely v obchodoch vyzerajú úžasne, ale ceny sú zvyčajne veľmi „skus“. Nie každý majiteľ si spolu s pravidelnými výdavkami na krmivá môže dovoliť takéto nákupy. Ak však vytvoríte mačací dom vlastnými rukami, nemusíte dávať veľa peňazí. Uvažujme niekoľko možností!

Jednoduchý kartónový domček

Najelementárnejší vzhľad, ktorý zvládne aj dieťa. Koniec koncov, každý aspoň raz v živote urobil vyšívanie, lepil niečo z papiera.

Ako hlavný materiál sa používa lepenka a tkanina. Pre vášho domáceho maznáčika je potrebné nájsť nepotrebné škatule vhodných veľkostí – za týmto účelom nádobu otestujte umiestnením mačky tam. Tkanina je užitočná na dekoráciu interiéru, aby bolo zviera vo vnútri pohodlné. Ale návrh fasády je skutočným kreatívnym procesom..

Musíte teda vystrihnúť hornú a dolnú časť prvého boxu a potom na všetko naniesť farbu v spreji. Rám sa používa ako steny domu: je potrebné v ňom urobiť okná, ako aj hlavný otvor.

Na začiatku vystrihnuté diely zlepíme lepiacou páskou a „namontujeme“ striešku. Môžete ozdobiť taký dom pre mačku pomocou papiera a vyrezať z neho viacfarebné dlaždice. Dom je pripravený!

DIY domček pre mačky - Jednoduchý dom z lepenky

Mačací stan

Prečo nedať svojho miláčika namiesto banálneho domu do útulného stanu, ktorý sa dá ľahko prenášať z miesta na miesto. Navyše je tento prístrešok pre mačky veľmi jednoduchý na výrobu. A k tomu vám pomôže kartón, staré tričko a drôt..

Z akéhokoľvek hrubého drôtu teda vytvoríme klenutý rám z dvoch častí – ako v skutočných stanoch. Montujeme ich na kartón zo štyroch rohov. Navrch sme si obliekli tričko a zo zadu zapínali rukávy. Krk košele bude pôsobiť ako vchod. Môžete predstaviť svojho miláčika v jeho novom domove!

Pre reprezentatívnejší vzhľad môžete ako „fasádu“ použiť vopred ušitý kryt, ale prvá možnosť je najlacnejšia.

DIY mačací dom - Stan

Mäkká posteľ

Ak váš maznáčik často spí na vankúšoch a iných mäkkých predmetoch, určite sa mu bude páčiť malá posteľ. Takáto položka môže byť umiestnená v dome alebo na otvorenom priestranstve – všetko závisí od povahy domáceho maznáčika.

Na vytvorenie lavice na kachle sú potrebné určité šijacie schopnosti, najlepšie práca so šijacím strojom – to zaručuje pevnosť výrobku..

Na pohovku je vhodná akákoľvek prírodná tkanina – od bavlny po luxusný manšestr. Nechajte svoju mačku testovať rôzne druhy textílií a podľa jej správania môžete určiť vhodnú možnosť..

V samotnom procese vytvárania nie je nič zložité. Posteľ sa skladá z nasledujúcich častí: vankúš, malý operadlo a držadlá. Na ich vystrihnutie nepotrebujete ani šijacie vzory – riaďte sa tvarmi na fotografii. Všetky diely sú ušité, vyplnené výplňovým polyesterom a navzájom spojené. Kvôli spoľahlivosti môže byť na spodok nainštalovaná lepenka.

Kutilský domček pre domácich majstrov - Mäkká posteľ

Dom z vlnitej lepenky

Tento typ mačacieho domu vynašli vynaliezaví Japonci. Nielenže je jeho výroba dosť jednoduchá, ale určite osloví domáceho maznáčika akéhokoľvek temperamentu..

Dom navonok pripomína úľ kvôli striedaniu vrstiev reliéfnej lepenky. V tomto prípade môže mať výrobok akýkoľvek tvar, ale sférické sú najvhodnejšie pre mačky. Textúrovaný povrch nahradí škrabadlo pre vášho domáceho maznáčika – ďalšie plus v prospech tohto typu.

Proces tvorby: z lepenky je potrebné vystrihnúť prstene, ktorých veľkosť by mala zodpovedať ohybom budúceho domu; potom sú všetky diely zlepené obyčajným PVA. Pre pohodlie zvieraťa – do nádoby je možné umiestniť látku alebo vankúš.

DIY mačací dom - dom z vlnitej lepenky DIY mačací dom - dom z vlnitej lepenky

Dom z preglejky

Z preglejky môžete tiež vytvoriť dom pre mačku vlastnými rukami. S určitými zručnosťami to nebude ťažké, hlavnou vecou je pripraviť materiál.

Naša kabína bude obsahovať búdku a malý výťah. Všetky relevantné diely (steny, strecha, miniatúrny odrazový mostík) musia byť vyrezané z preglejky brúsením brúsnych papierov. Ďalej ich obložíme kobercom a prejdeme k spojovacím prvkom.

K kabíne je pripevnená základňa, ktorá by mala byť o niečo širšia ako konštrukcia, aby sa vytvoril schod. K nemu sú nainštalované nohy. Horná polica je pripevnená k drevu, ktoré je potrebné omotať lanom.

DIY mačací dom - preglejkový dom

Dom pre mačku – foto

Na domáce zvieratá, ako oheň alebo vodu, sa môžete pozerať navždy. Dokonca aj domy pre nich vyzerajú roztomilé a neobvyklé. Navrhujeme, aby ste si na minútu odložili dôležité záležitosti a oboznámili sa s naším výberom fotografií – možno vám niektoré možnosti poskytnú zaujímavý nápad.!

DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto DIY mačací dom - foto

Video: Vytvorenie domu pre mačku vlastnými rukami

Published
Categorized as Nápady