Kombinácia tapiet v interiéri: 60 nápadov (foto)

Kombinácia tapiet v interiéri: 60 nápadov (foto)

Výber obkladov na steny bol vždy náročnou úlohou. Tapeta pomáha úplne stelesniť požadovaný štýl v dizajne alebo sa stane harmonickým pozadím pre krásnu kompozíciu. Kombinácia tapiet v interiéri je kombináciou rôznych vzorov, farieb, textúr. Odborníci z celého sveta používajú takýto originálny prístup nielen kvôli svojmu estetickému vzhľadu, ale aj preto, aby skryli drobné nedokonalosti miestnosti, vizuálne rozšírili / zúžili priestor, upravili geometriu, rozdelili miestnosť na dve samostatné zóny pomocou kontrastných prvkov. zónovanie. V našom článku zvážime najrelevantnejšie a najkreatívnejšie nápady na zdobenie rôznych miestností pomocou kombinovanej tapety..

Možnosti kombinácie tapiet

Napriek tomu, že podstata tejto neobvyklej techniky je úplne jasná, musíte poznať správne možnosti, tajomstvá a optimálne kombinácie tapiet, ktoré sa dokonale zmestia do vášho interiéru..

Vertikálne kombinovanie

Táto možnosť dizajnu steny je skvelá na opravu nízkych stropov a tmavých rohov miestnosti. Kombinácia zvislých pruhov rôznych odtieňov tej istej farby (modrá a tmavo modrá) alebo textúr (lesklá a matná) pomáha urobiť izbu priestrannejšou a svetlejšou. Striedať sa môžu aj veľké a malé pruhy, tmavé alebo svetlé. Vertikálna kombinácia vám dnes tiež umožňuje vzdialiť sa od prísneho poriadku a používať vertikálne fragmenty na pevnom pozadí. Vertikálna kombinácia tapiet doplní dizajn miestnosti v týchto štýloch: klasický, hi-tech, grunge, podkrovie.

Vertikálna kombinácia tapiet v interiéri Vertikálna kombinácia tapiet v interiéri

Horizontálna kombinácia

Tento typ dekorácie miestnosti zahŕňa kombináciu dvoch typov mreží (s rôznymi textúrami) a vytváranie panelov. Horizontálne pruhy je možné kombinovať s plastovými / drevenými trámami alebo inými druhmi dokončovacích materiálov (napr. Dekoratívna omietka). Aby dizajn vyzeral elegantne, je vhodné spodnú časť steny ozdobiť ozdobou alebo tapetou, ktorá ju môže napodobniť, a vyššiu časť ozdobiť vlizelínom..

Horizontálna kombinácia tapiet v interiéri

Kombinácia tapiet s rôznymi ozdobami

Použitie veľkých a malých ozdôb môže byť skvelým praktickým riešením na opravu nerovných stien. So správnou kombináciou môžete ľahko vybrať jeden zaostrovací bod v miestnosti (posteľ, roh pre hostí, pracovný priestor v kuchyni). Na tento účel sú vhodné nasledujúce možnosti: štýlový damaškový ornament, malé cikcaky, geometrické tvary, kvetinové výtlačky, prepletené čiary. Nezabudnite na hru dvoch farieb – jasnejších a neutrálnejších. Táto možnosť dizajnu bude vyzerať skvele v štýlových smeroch art deco, moderne, eklekticizmu, pop -artu.

Kombinácia tapiet s rôznymi ozdobami Kombinácia tapiet s rôznymi ozdobami

Kombinácia s fotografickou tapetou

Dobrý nápad pre tých, ktorí chcú krásne a stručne umiestniť potrebné akcenty do miestnosti. Stena s 3D vzorom prírody bude vyzerať dobre na zelenom pozadí, fotografická tapeta s hladkou textúrou bude kompetentným riešením pre demokratickú klasickú miestnosť, podkrovný štýl bude zdobený reliéfnym povrchom s imitáciou omietky. Pri výbere tohto typu obkladu stien je potrebné mať na pamäti, že kombinácia dvoch typov tapiet by mala navzájom harmonizovať a nevyčnievať zo všeobecného pozadia..

Kombinácia s fotografickou tapetou

Kombinácia s tapetovými vložkami

Riešenie na premenu akejkoľvek miestnosti v priebehu niekoľkých sekúnd. Špeciálne vložky je možné zarámovať pomocou tvarovaných dielov (lišty) alebo plastových pásikov. Najlepšie je skombinovať ich s textúrovanými a hustými tapetami (vliesové, akrylové, sieťotlačové alebo zložité vzory). Tento druh interiéru bude pôsobiť skutočne luxusne..

Kombinácia s tapetovými vložkami Kombinácia s tapetovými vložkami

Kombinované nápady pre rôzne miestnosti – foto

Krásne kombinácie tapiet budú vyzerať harmonicky v každej jednej miestnosti. Dodajú jednej miestnosti potrebnú atmosféru pohodlia domova, z druhej miestnosti urobia miesto pre kreativitu a prácu, pomôžu kuchyni, aby sa stala elegantnejším rohom, kúpeľni – dizajnovej kreácii..

Kombinácia tapiet v spálni

Oddychová miestnosť najčastejšie vylučuje objemné položky a nadbytočné príslušenstvo. Ale ak máte túžbu vyzdobiť spálňu bez narušenia atmosféry pokoja a pohody, potom sú vhodné nasledujúce možnosti: zameranie sa na jeden predmet alebo zdôraznenie vašej tvorivosti / koníčka. S jasnejšou tapetou môžete zdôrazniť štýlovú posteľ, krb alebo neobvyklé police a urobiť zvyšok pozadia menej chytľavým. Prízvukom môže byť stena rovnobežná s miestom na spanie. Jeho pozadím budú tapety s vašimi obľúbenými hudobnými motívmi, národnými poznámkami alebo vzormi, ktoré môžu zdôrazniť celkový dizajn miestnosti (imitácia dreva pre štýl loftu, kvetinové ornamenty pre Provence, geometrické vzory pre klasiku, jasné retro obrazy pre pop art ).

Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia Kombinácia tapety v spálni - fotografia

Kombinácia tapiet v obývacej izbe

Miestnosť na intímne stretnutia s blízkymi môže potešiť vašich hostí správnou kombináciou tapiet. Vynikajúcu chuť môžu zdôrazniť nasledujúce možnosti kombinácií: prúžok a monotónnosť, kvetinové vzory a malé bodky, geometrické zložité ozdoby a husté textúry tapiet, celulárne motívy a grafika, fresky a monotónnosť, damašek na bielom pozadí, zvislé a vodorovné pruhy. Takéto dizajnové techniky môžu z obývačky urobiť skutočné umelecké dielo. Ak chcete zachovať celistvosť priestoru, kombinácia by sa mala líšiť v jednom alebo dvoch podobných odtieňoch, ak je vašim cieľom kontrastné zónovanie, mali by ste venovať pozornosť rôznym farebným kombináciám (modrá a broskyňová, biela a čierna, káva a citrón) ).

Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia Kombinácia tapety v obývacej izbe - fotografia

Kombinácia tapiet v detskej izbe

Obklad steny detskej izby by mal zodpovedať nálade a charakteru dieťaťa, jeho vkusu a záujmom. Na základe toho sa môžete rozhodnúť pre vertikálny, horizontálny alebo iný typ kombinácie. Pre škôlku sa najčastejšie používa patchworkový dizajn. Jedná sa o komplexnú techniku ​​zvyškov rôznych tapiet, ktorá svojim mierne chaotickým a farebným vzhľadom môže upokojiť každé dieťa. Rôzne textúry, kresby a ozdoby dodajú miestnosti zvláštnu veselú náladu, ktorá je potrebná pre psychické zdravie detí..

Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia Kombinácia tapiet v detskej izbe - fotografia

Kombinácia tapiet v kúpeľni

Pre také odľahlé a intímne miesto by bolo najoptimálnejšie použiť dva typy povrchových úprav: tapety a drevo, tapety a kameň, tapety a dekoratívnu omietku. Ak nie je možné tento plán realizovať, namiesto skutočného dokončovacieho materiálu môžete použiť pozadie steny s imitáciou akýchkoľvek potrebných detailov. Na tieto účely sa najlepšie hodí tvrdý vinyl. Má nielen krásny vzhľad, ale spĺňa aj hlavné kritériá pre tapety v kúpeľni: trvanlivosť, vzduchotesnosť, ľahká tolerancia voči rôznym teplotám..

Kombinácia tapety v kúpeľni - fotografia Kombinácia tapety v kúpeľni - fotografia Kombinácia tapety v kúpeľni - fotografia Kombinácia tapety v kúpeľni - fotografia Kombinácia tapety v kúpeľni - fotografia

Kombinácia tapiet na chodbe

Aj tá najnápadnejšia a malá chodba môže vyzerať štýlovo a útulne. Na to stačí pozorovať požadovanú rovnováhu farieb alebo textúr. Napríklad dlhá a úzka chodba sa môže stať priestrannejšou, ak sú bočné steny pokryté svetlými tapetami a koncové steny sú tmavé. Akékoľvek nezrovnalosti je tiež možné skryť pomocou viacfarebnej patchworkovej kombinácie s obyčajnou obyčajnou tapetou alebo ju preložiť veľkými ozdobami s kučerami (ak je chodba dostatočne priestranná).

Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto Kombinácia tapiet na chodbe - foto

Published
Categorized as Nápady