DIY dekoratívne sviečky (95 fotografií)

DIY dekoratívne sviečky (95 fotografií)

Večera pre dvoch, rozhovory s blízkymi pri šálke kávy, dlhé večery a noci v práci doma, filmový maratón, relax pri knihe alebo meditácia – také chvíle budú ešte príjemnejšie, ak v miestnosti zablikajú útulné svetlá. Chystáte sa na večierok? Uvarte si originálnu sviečku – taký ručne vyrobený suvenír určite osloví tých, ktorí na vás čakajú. V našom článku vám povieme a ukážeme, ako rýchlo a jednoducho vyrobiť jedinečný dekor..

Ako vyrobiť sviečku: návod

Proces pálenia je celkom zábavný a ľahký, a preto má každú šancu stať sa príjemným koníčkom. Existuje veľa nápadov na zdobenie takýchto remesiel, v tomto ohľade môžete experimentovať. Princíp ich prípravy je však takmer vždy rovnaký..

Vyzbrojte sa teda nasledujúcimi materiálmi: štandardné domáce sviečky; bavlnená niť; nádoba na tavenie vosku; riad do vodného kúpeľa; formy na cín, plast alebo sklo; ceruzka alebo tyčinka na nastavenie knôtu.

Postup:

1. Postarajte sa o upevnenie knôtu vopred. Jeden koniec nite uviažte na držiak a druhý spustite do stredu formy.

2. Sviečky rozrežte lúčmi a umiestnite do taviaceho hrnca nad vodný kúpeľ. Oheň by mal byť pomalý, vosk nepretržite miešajte. Tekutina bude pripravená, keď v nej nie sú žiadne hrudky..

3. Na dno modelovacej misky nalejte trochu roztaveného vosku. Upevnite knôt do stredu, počkajte asi minútu, kým kus stvrdne.

4. Doplňte zvyšnú tekutinu.

5. Po 24 hodinách je práca úplne vytvrdená, odrežte prebytočnú dĺžku nite.

6. Prirodzené svetlo je pripravené na použitie.

DIY dekoratívne sviečky - návod na výrobu DIY dekoratívne sviečky - návod na výrobu DIY dekoratívne sviečky - návod na výrobu DIY dekoratívne sviečky - návod na výrobu DIY dekoratívne sviečky - návod na výrobu DIY dekoratívne sviečky - návod na výrobu

DIY nápady na dekoratívne sviečky

Levanduľová sviečka

Voňavá a upokojujúca levanduľa vytvára správnu atmosféru pre meditáciu, čítanie a bublinkový kúpeľ.

Doplňte štandardnú sadu materiálov éterickým olejom, vetvičkami levandule a malou sklenenou nádobou.

Sušené kvety zafixujte pozdĺž okrajov nádoby a potom zaistite knôt a nádobu naplňte trochou roztaveného vosku. Upozorňujeme, že levanduľa musí byť umiestnená striktne pozdĺž okraja, aby sa počas používania nespálila. Druhú časť tekutiny znova zohrejte na miernom ohni, pridajte niekoľko kvapiek levanduľového oleja a postupne prilejte do formy.

Dajte peknú kompozíciu k svojim obľúbeným interiérovým predmetom, doplní akýkoľvek dizajn.

Levanduľová sviečka - DIY ozdobné sviečky Levanduľová sviečka - DIY ozdobné sviečky Levanduľová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Levanduľová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Levanduľová sviečka - DIY ozdobné sviečky Levanduľová sviečka - DIY ozdobné sviečky Levanduľová sviečka - DIY dekoratívne sviečky

Kávová sviečka

Ak ste fanúšikom tohto požehnaného nápoja, vyskúšajte si vytvoriť vlastnú kompozíciu, ktorá bude plne zodpovedať vášmu vkusu..

Existujú 4 spôsoby, ako vytvoriť taký dekoratívny prvok..

1. Na prvý budete potrebovať rovnaké nástroje ako na bežné remeslá, ako aj celé kávové zrná. Je potrebné ich pridať do zahriateho vosku a pripravenú nádobu naplniť zmesou. Pretože sa zrná líšia veľkosťou a konfiguráciou, každý výsledok bude jedinečný..

2. Hotovú sviečku môžete ozdobiť voňavými semienkami. Zrná stačí zafixovať lepidlom alebo ich zafixovať na nevychladenej rovine jemným stlačením prstov.

3. Vyrobte malú sviečku. Vyberte výrobok z formy a vložte do väčšej nádoby. Vyplňte prázdne miesto zrnami.

4. Ak chcete, aby vás váš kúsok potešil príjemnou kávovou vôňou, pridajte rozpustenú kávu do rozpusteného vosku tesne pred nalievaním. Horiace svetlo naplní miestnosť neuveriteľnou arómou.

Kávová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Kávová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Kávová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Kávová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Kávová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Kávová sviečka - DIY dekoratívne sviečky

Citrónová sviečka

Citrónová kôra môže slúžiť ako originálny svietnik. Takýto umelecký predmet doplní vidiecky štýl, podkrovie, ako aj škandinávsky a moderný dizajn..

Na vytvorenie 4 remesiel je potrebné pripraviť: príslušný počet nití, vosk, príslušenstvo do vodného kúpeľa, pár citrónov. Ak je to potrebné, pridajte do látky arómu alebo farbu. V tomto prípade do kompozície pridáme levanduľový olej a sušené kvety.

Najprv teda nakrájajte každý citrón na polovicu a odstráňte dužinu. Potom vosk zahrejte a zahrňte do neho aromatické a kvetinové prvky, premiešajte. Opravte knôty a nalejte zmes do každej polovice citrónu. Nakoniec umiestnite výrobok na chladné miesto, kým nestuhne. Upozorňujeme, že chladnička nie je na tieto účely najvhodnejšou možnosťou, pretože kvapalina môže nerovnomerne stuhnúť..

Citrónová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Citrónová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Citrónová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Citrónová sviečka - DIY dekoratívne sviečky Citrónová sviečka - DIY dekoratívne sviečky

Iskrová sviečka

Rád by som urobil každú dovolenku ešte nezabudnuteľnejšou a jasnejšou. V tomto prípade vám pomôže nádherný dekor s flitrami, ktorý môžete ľahko urobiť vlastnými rukami. Umožní vám vyzdobiť dom na večierok alebo bude neobvyklým darčekom pre vašich priateľov..

Vo výrobnom procese môžete použiť domácu aj zakúpenú základňu. Po príprave sviečky, lepidla a trblietok môžete začať pracovať. Ak chcete vytvoriť lesk len v určitej oblasti, môžete pomocou pásky zvýrazniť požadovanú oblasť. Povrch pokryte dobrou vrstvou lepidla a časť držte nad listom papiera a hojne posypte trblietkami. Nechajte lepidlo zaschnúť a potom opatrne odstráňte pásku.

Aby ste získali skutočne jedinečný výrobok, môžete ho osprchovať viacfarebnými trblietkami a vďaka pásikom lepiacej pásky rôznej šírky dosiahnete viacúrovňový vzor..

Takáto dekorácia bude vyzerať nádherne ako novoročný sprievod..

Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky Sviečka so iskrami - DIY ozdobné sviečky

Viacfarebné sviečky

Ako viete, sviečky sú nielen monochromatické a matné, ale aj viacfarebné a svetlé. Na vytvorenie takého dekoru vlastnými rukami budete potrebovať trochu materiálu, trpezlivosti a niekoľko hodín svojho času..

Okrem hlavných prísad na varenie budete potrebovať voskové pastelky vybraných farieb a podľa potreby aj aromatické oleje..

Po príprave čírej tekutiny a skleneného pohára s knôtom potrieme a roztopíme prvú farebnú voskovku. Potom ho zmiešajte s voskom a nalejte do nádoby. Aby vzor vyzeral krásne a neobvykle, sklo nakloňte a zafixujte, kým každá vrstva nestvrdne. Keď sú všetky vrstvy pripravené, nechajte výrobok úplne stvrdnúť..

To je všetko! Farebné svetlá s nádherným vzorom sú pripravené.

Viacfarebné sviečky - DIY ozdobné sviečky Viacfarebné sviečky - DIY ozdobné sviečky Viacfarebné sviečky - DIY ozdobné sviečky Viacfarebné sviečky - DIY ozdobné sviečky

Formy na sviečky

Vďaka papierovým formám môžete vytvoriť prírodnú lampu so zaujímavými geometrickými konfiguráciami. Ich rozmanitosť závisí iba od šablóny, ktorú ste si vybrali..

Vyberieme vhodnú šablónu a potom ju vytlačíme na tlačiarni. Odporúčame použiť hrubý papier. Vystrihneme a prilepíme každý polotovar, ako je to znázornené na fotografii. Aby sa papier pri nalievaní vosku nerozpadol, musí byť zvonku pokrytý farbou a nechať uschnúť. Rovnako ako v iných prípadoch vložíme knôt a zafixujeme ho a potom nalejeme do šablóny. Keď tekutina stvrdne, stačí papier odstrániť.

Dokonca aj obyčajné vaječné škrupiny sú perfektné ako forma. Výrobný proces je podobný predchádzajúcemu a vyžaduje si minimálne úsilie. Napriek tomu budú výrobky vyrobené pomocou takýchto šablón nádhernou ozdobou v každom interiéri a kedykoľvek počas roka, ale najmä na Veľkú noc..

Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky Formy na sviečky - DIY dekoratívne sviečky

Kvetinové sviečky

Sviečky vyrobené touto technikou budú nádherným dekorom a vynikajúcim darčekom. Napriek svojej neuveriteľnej kráse a sofistikovanému vzhľadu bude vyšívanie od vás vyžadovať iba čas a úsilie..

Urobíme polotovar a dáme zamraziť. V tejto dobe si pripravíme rôzne sušené kvety, lesné plody, listy a iné prírodné dekorácie. Pri zdobení použijeme techniku ​​decoupage. Na to budete potrebovať ďalšiu sviečku, akúkoľvek pinzetu a polievkovú lyžicu. Po zohriatí lyžice pripravené jemné dary prírody jemne vtlačíme na povrch, čím vytvoríme jedinečný vzor. Ak niektorý z prvkov nevyzerá veľmi atraktívne, stačí ho pokryť novou vrstvou parafínu a bude žiariť novými farbami. Za týmto účelom chyťte knôt a spustite výrobok do zahriateho parafínu..

Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Kvetinové sviečky - DIY dekoratívne sviečky

Aroma sviečky

Chcete vo svojej miestnosti skutočne magickú atmosféru? Potom vyplňte priestor nádhernou vôňou ihličia, limetky, mäty, levandule, bergamotu alebo vanilky. Hotové výrobky si môžete samozrejme kúpiť vo forme osviežovačov vzduchu, ale je oveľa lepšie zabaliť dom do vône sviečok vytvorených na základe prírodných prísad. Navyše je to celkom jednoduché. Postačí akýkoľvek zápach, dajú sa navzájom kombinovať. Povieme vám, ako urobiť niekoľko možností pre takéto multifunkčné šperky..

Ozdobte výrobky voňavými ihlami. V takom prípade môžete sviečky vyrobiť sami alebo si ich kúpiť v obchode. Čerstvosť ihiel získavame z ľahkého zahrievania skutočných konárov cyprusu, borovice alebo smreka.

Odmasťujte svietnik vatovým tampónom na báze alkoholu a ihly umiestnite na niekoľko hodín pod lis, aby boli plochejšie. Na spodok svietnika, napríklad pohára alebo nádoby so širokými a vysokými stenami, naneste 10-15 kvapiek tekutého vosku a zafixujte dielo..

Hotové vetvy namažte lepidlom alebo posypte lepiacim sprejom a zafixujte ich na okuliaroch tak, aby ich spodné časti trochu viseli. Keď je lepidlo suché, odstrihnite okraje rastliny. Ihly by nemali byť umiestnené do nádoby, pretože v tomto prípade vonná stopa nevychádza. Ak všetko prebehlo dobre, všimnete si priaznivý účinok – výpary z ihličnanov upokojia nervový systém, pomôžu vám relaxovať po náročnom dni a tiež uľahčia zotavenie sa z prechladnutia, pretože ihličie je známe svojimi antiseptickými vlastnosťami..

Skúste vytvoriť zmes pridaním niekoľkých kvapiek rôznych éterických olejov do roztaveného vosku. Skombinujte citrónový a rozmarínový olej na tonizáciu, bergamot a levanduľu na relaxáciu, pelargónie a ružu na pokoj a rovnováhu. Tandemy z cédra a citrónu, klinčekov a pomaranča tiež pomôžu zbaviť sa všetkých bolestí. Vanilka, jazmín, ylang-ylang vytvoria atmosféru pre romantický večer.

Vonné sviečky - DIY ozdobné sviečky Vonné sviečky - DIY ozdobné sviečky Vonné sviečky - DIY ozdobné sviečky Vonné sviečky - DIY ozdobné sviečky Vonné sviečky - DIY ozdobné sviečky

Priehľadné gélové sviečky

Takéto sviečky vám poskytnú krásny plameň a nádhernú vôňu. Budú vynikajúcim základom pre jesennú výzdobu a budú sa tiež perfektne hodiť do akéhokoľvek prestierania..

Na výrobu potrebujete gélový vosk, môžete si ho vyrobiť sami, ale ak je to vaša prvá skúsenosť s vytváraním takýchto remesiel, je lepšie objednať si od dodávateľov materiálu. Tiež si pripravte éterické oleje, tekuté farbivá, rôzne sušené kvety a akékoľvek ďalšie ozdobné detaily.

Celý proces je identický s tavením z akéhokoľvek iného materiálu. Hlavným rozdielom je, že naším cieľom je stále vytvárať transparentné kompozície. Preto si musíme vybrať priehľadný obal a tiež farbivo používať opatrne, aby náš výrobok nestratil na zvláštnosti. Ak sa rozhodnete do sviečky umiestniť akékoľvek prvky, hlavnou vecou je umiestniť ich na úroveň, na ktorej ich chcete vidieť (napríklad detaily posiate dnom tam zostanú). Sklenené gule, mušle, kvety, listy alebo sušené ovocie sú vhodné ako dekorácia..

Transparentné gélové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Transparentné gélové sviečky - DIY dekoratívne sviečky Transparentné gélové sviečky - DIY dekoratívne sviečky

Video: Ako vyrobiť ozdobné sviečky – majstrovská trieda

Published
Categorized as Nápady