70+ nápadov na dekoráciu toaletnej steny (foto)

70+ nápadov na dekoráciu toaletnej steny (foto)

Pri plánovaní obnovy domu mnohí často venujú leví podiel pozornosti obývačkám, spálňam, kuchyniam a nezaslúžene zabúdajú na takú miestnosť, ako je toaleta, aj keď je pre človeka jednou z najnutnejších. Okrem výberu moderných funkčných inštalácií je najdôležitejšou otázkou výber dokončovacích materiálov, ktoré tvoria hlavné pozadie a často pôsobia ako dekoratívny ornament. V našom článku zvážime, čo môže byť moderná dekorácia steny na toalete, rôzne materiály a farby..

Kde začať?

Oprava toalety je problematická činnosť, ktorá sa niekedy môže zmeniť na pomerne zdĺhavý proces. Mohlo by sa zdať, že ozdobiť najmenšiu miestnosť v dome môže byť náročné, ale háčik niekedy tkvie v žalostnom stave stien, najmä ak sa byt nachádza v dosť „starodávnom“ dome, ktorý nepoznal veľké opravy desaťročia.

Pri plánovaní aktualizácie kúpeľne si teda dajte záležať na tom, aby boli tapety v úplnom poriadku – to je záruka, že nový obklad vydrží dlho. V prvom rade je potrebné demontovať starý dokončovací materiál, najlepšie na úplne odkrytý povrch steny. Roviny starostlivo kontrolujeme, všetky existujúce trhliny, jamy, nerovnosti zasypeme tmelom. V ideálnom prípade je potrebné steny vyrovnať, potom sa na ne bez problémov zmestí akýkoľvek dokončovací materiál. Ak plánujete krabicu opláštiť sadrokartónovými alebo stenovými panelmi, môžete to urobiť bez vyrovnania.

Ďalej prejdeme k potrubiam – musíte tiež študovať ich stav. Ak sa oprava v kúpeľni dlho nevykonávala, je lepšie ju neodkladať a v prípravnej fáze vykonať opravy (výmeny) komunikácií. To platí aj pre elektrické vedenie. V starých domoch je často na WC jedna žiarovka umiestnená nad vchodom, ktorá poskytuje malý rozsah osvetlenia, takže môžete vopred premýšľať o inštalácii ďalších osvetľovacích zariadení a viesť elektrické káble.

Keď je všetka komunikácia v poriadku, steny musia byť správne natreté základným náterom, môžete použiť špeciálne prostriedky, medzi ktoré patria látky, ktoré zabraňujú tvorbe plesní. Teraz je možné prípravu považovať za skončenú, miestnosti treba dopriať „odpočinok“ a dôkladne ju vysušiť. Medzitým prejdeme k výberu dokončovacieho materiálu..

Dekorácia steny na toalete - kde začať

Voľba materiálu na konečnú úpravu

Na dnešnom trhu stavebných a dokončovacích materiálov existuje veľké množstvo možností na obloženie povrchov stien, z ktorých sa vám niekedy točí hlava. Musíme však vziať do úvahy, že toaleta je miestnosť s vysokou vlhkosťou, takže tu nemožno použiť každý materiál..

Obkladačka

Zdobenie stien kúpeľní keramickými dlaždicami je dosť starý spôsob dokončovania, ktorý dnes nestráca svoj význam. Tento materiál je vynikajúci z hľadiska estetických aj praktických vlastností. Lesklý povrch povlaku, ktorý má reflexný efekt, je úžasne schopný poskytnúť miestnosti väčšiu voľnosť a zvýšená odolnosť proti vlhkosti, pevnosť a jednoduché čistenie zaisťujú dlhú životnosť..

Dnešné dlaždice sa výrazne líšia od predchádzajúcich vzoriek v rôznych tvaroch (štvorcových, obdĺžnikových, kosoštvorcových, trojuholníkových), textúrach a farbách, čo vám umožňuje vytvoriť úžasný dizajn a štýlový dizajn aj v malej miestnosti. Stačí sa pozrieť na nádherné škvrny patchworkových dlaždíc a okamžite sa mi v hlave vynárajú asociácie s teplou domácou atmosférou. Možnosti zdobenia dlaždíc imitujúcich strom alebo kameň vyzerajú skvele. Pre tých, ktorí sa čo najviac usilujú o originalitu, si môžete kúpiť sadu dlaždíc, ktoré tvoria trojrozmerný obrázok.

Mladším “príbuzným” dlaždice je mozaika, ktorá je formovaná do nádherných kompozícií. Materiály sa často kombinujú a zdobia akcentové zóny malými mozaikami..

Materiál dekorácie steny WC - keramická dlažba Materiál dekorácie steny WC - keramická dlažba Materiál dekorácie steny WC - keramická dlažba Materiál dekorácie steny WC - keramická dlažba Materiál dekorácie steny WC - keramická dlažba

Sadrokartón

Použitie sadrokartónových dosiek na obklady stien má ďalšie plus – nebude potrebné absolútne vyrovnanie stien. Súčasne je dôležité vybrať ten správny materiál – ten, ktorý má zvýšenú odolnosť proti vlhkosti, je vyrobený v zelenej farbe a má príslušné označenie. So sadrokartónom, ktorý je pri spracovaní dosť flexibilný, môžete vytvárať rôzne malé architektonické formy, maľovať ich alebo obkladať. Niekedy sa také štruktúry používajú na organizáciu políc, výklenkov alebo falošných stien, za ktorými sú skryté komunikácie, odtokové sudy..

Materiál na dekoráciu steny WC - sadrokartón Materiál na dekoráciu steny WC - sadrokartón Materiál dekorácie steny WC - sadrokartón

Panely z PVC a MDF

Najekonomickejším a najjednoduchším spôsobom, ako ozdobiť steny toalety, je nainštalovať špeciálne panely, ktoré sú vyrobené z materiálov ako PVC a MDF. Panely majú najrozmanitejší dizajn a môžu verne napodobňovať prírodné materiály, majú veľkú paletu farieb, čo vám umožňuje vytvoriť akýkoľvek štýl. Sú ľahké a ľahko sa inštalujú; nevyžadujú predbežné vyrovnanie stien. Rozdiel medzi nimi spočíva v rôznom stupni tolerancie voči vlhkosti – panely z PVC sú stabilnejšie a MDF pri dlhodobom vystavení vlhkým podmienkam môže časom napučať. Ale tieto sú odolnejšie voči mechanickému namáhaniu..

Materiál na dekoráciu steny WC - panely z PVC a MDF Materiál na dekoráciu steny WC - panely z PVC a MDF Materiál na dekoráciu steny WC - panely z PVC a MDF Materiál na dekoráciu steny WC - panely z PVC a MDF Materiál na dekoráciu steny WC - panely z PVC a MDF

Tapeta

Ak sa rozhodnete dať prednosť tapetám, musíte si vybrať umývateľné textílie odolné voči vlhkosti, o čom svedčí označenie rolky. Návrh pláten môže byť buď monochromatický, alebo s ozdobami, geometrickými vzormi. Zaujímavým riešením na vytvorenie prízvuku môže byť fotografická tapeta, ktorá je prilepená cez jednu zo stien. Téma obrázkov je vybraná v súlade so štýlom – môžu to byť krajiny, hory, zvieratá, obrázky miest, riek a rozbúrené vodopády.

Materiál na dekoráciu WC steny - Tapeta Materiál na dekoráciu WC steny - Tapeta Materiál na dekoráciu WC steny - Tapeta

Farbivo

Maľovanie stien toalety sa ľahko nanáša, čo nevyžaduje špeciálne zručnosti. Je potrebné poznamenať, že moderné zmesi, ako napríklad akrylová farba, majú ľahkú textúru, sú nanesené rovnomerne, majú umývateľný povrch, časom nevyblednú a nepraskajú. Človek musí len ukázať predstavivosť – a na malé steny môžete vytvoriť jedinečné nátery. Často sa používa kombinácia dvoch farieb a hranica medzi nimi môže byť presná alebo rozmazaná. Ďalšou možnosťou, ktorá si zaslúži pozornosť, je vytvoriť kresbu na povrch stien tmelom a potom ju namaľovať. Na aplikáciu obrázkov sa niekedy používajú špeciálne šablóny – je to veľmi živé a krásne.

Materiál na dekoráciu steny WC - farba Materiál na dekoráciu steny WC - farba Materiál na dekoráciu steny WC - farba Materiál na dekoráciu steny WC - farba

Návrh interiéru toalety

Vzhľadom na renováciu toalety ste sa už možno rozhodli pre výber hlavnej farby miestnosti a uprednostnili ste jednu alebo druhú paletu. Ak všeobecná predstava o dizajne ešte nie je pripravená, odporúčame vám zoznámiť sa s niekoľkými profesionálnymi tipmi, ktoré vám pomôžu pri zdobení kúpeľne..

Dokončovací materiál na obklady stien môže byť monochromatický, ale potom bude situácia dosť „nudná“ a budete musieť zapracovať na výzdobe. Je jednoduchšie vybrať si niekoľko farebných odtieňov a ich kombináciou rozžiariť miestnosť novým spôsobom. Niekedy sú protiľahlé steny ozdobené rôznymi farbami alebo je obloženie stien nad toaletou oblečené v tmavej farbe – takéto techniky pomáhajú steny vizuálne „roztlačiť“, zväčšiť priestor. Rovnaký efekt je uľahčený použitím línií vo výzdobe, kde horizontálne pruhy rozšíria miestnosť a zvislé pruhy zvýšia povrch stropu..

Na ozdobu malej kúpeľne je lepšie zvoliť svetlé farby, ktoré je možné zriediť jasnejšími škvrnami. Minimalizmus vo všetkých svojich formách je tu najprijateľnejší: pri vynikajúcom osvetlení, lakonickej výzdobe, nedostatku dekoru. V tomto smere je preferovaný snehobiely dizajn s možným postriekaním akcentovými farbami. Ako hlavný tón si môžete vybrať modrú farbu, ktorá je pre tieto miestnosti najvhodnejšia. Aby miestnosť nevyzerala príliš chladne, musíte zvoliť teplú sprievodnú farbu, napríklad krémovú alebo broskyňovú..

Vynikajúcou možnosťou pre malú miestnosť bude fotografická tapeta s perspektívou umiestnená na jednej zo stien alebo úplne obklopujúca miestnosť..

Rozhodujúcim osobám, ktoré sa usilujú o mimoriadny dizajn každého kúta svojho domova, ponúkame možnosť s červenou paletou. To vôbec neznamená, že musíte vyplniť všetky steny šarlátovým tónom, čím sa z obyčajnej kúpeľne stane akási mučiareň. Nechajte dizajn vychádzať z tlmeného bordového alebo karmínového odtieňa, ktorý bude prepletený s nejakou ďalšou kontrastnou farbou. Ako jeho spojencov môžete vziať bielu paletu, ktorá odľahčí každý bohatý tón..

Trochu zastarané, ale šatňa vyzdobená v hnedo-béžových tónoch vyzerá celkom dôstojne. Súčasné modely tapiet a obkladov s rôznymi vzormi a ozdobami môžu interiér výrazne oživiť a spestriť. Umiestnením malej vertikálnej záhradníckej plochy na jednu zo stien môžete z tradičnej miestnosti urobiť skutočnú ekologickú kúpeľňu.

Nie je potrebné sa báť jasných výplní s použitím bohatých žltých, zelených, modrých farieb – nie sú prijateľné pre bytové interiéry a v miestnosti, kde sa trávi malé množstvo času, môže byť taký dizajn veľmi zábavný. Ak je toaleta kombinovaná s kúpeľňou, existuje samozrejme oveľa viac návrhových nápadov, ale, ako sa hovorí, je to „úplne iný príbeh“..

Dekorácia steny na toalete - návrh interiéru toalety Dekorácia steny na toalete - návrh interiéru toalety Dekorácia steny na toalete - návrh interiéru toalety

Dekorácia steny na toalete – foto

Ďalšie zoznámenie sa s dokončovacími materiálmi, ktoré sa používajú na zdobenie stien na toalete, navrhujeme pokračovať na stránkach fotogalérie. Tu sú rôzne dobré príklady, na základe ktorých bude jednoduchšie rozhodnúť sa v prospech jedného alebo druhého prevedenia. Príjemné prezeranie!

Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto Dekorácia steny na toalete - foto

Published
Categorized as Nápady